Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztő miért adja el...

Egy tenyésztő miért adja el felnőtt kutyáját?

Figyelt kérdés
Miért kerülnek eladásra jól működő, jó nevű kennelekből már felnőtt kutyusok? Anyagi okokból, vagy probléma van azzal a kutyával ezért nem akarják bevonni a tenyésztésbe?
2011. aug. 9. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, nem olyan lett felnőtt korában, hogy az ő tenyésztési elképzeléseit tovább tudja vinni.
2011. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért,mert a 12 éves terrier már nem hozza úgy a formáját (tenyésztésileg),nameg bőven van "utánpótlás"is..
2011. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én eddig azt hittem, a tenyésztők szeretik a kutyáikat és ha esetleg nem tenyészthetők, vagy kiöregedtek belőle akkor is szeretetben nevelik tovább.
2011. aug. 9. 14:23
 4/18 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb tenyésztő a készpénzt látja a kutyákban,függetlenül attól,hogy idősebb,vagy még kölyök..


Tisztelet a kivételnek.

2011. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

aki tenyészt, az 99%-ban a pénzért csinálja, azért 99%, mert még nem találkoztam olyan tenyésztővel, akiket itt emlegetnek, hogy kutyaszeretet miatt, mivel mindenki a pénzért tenyészt, de nem találkozhatok az összes tenyésztővel, ezért 99% mert mindig akad kivétel, ha még nem is találkoztam olyannal.


egyébként aki szereti a kutyákat, ahhoz nem kell tenyészteni, de attól hogy szereted a kutyát még nem kell menhelyről az összeset befogadni, ugye?

2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Tyler913 ***** válasza:
Nem feltetlenul azert,mert mar megunta,nem szereti,anyagias,stb.Siman lehet,hogy egyszeruen nincs annyi ideje/helye/penze,hogy minden kutyajaval egyforman foglalkozzon.
2011. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Tyler913 ***** válasza:
100%

utolso vagyok megint: mondjuk akik azt irjak,hogy a tenyesztok penzert tenyesztenek,szerintem nincsenek tisztaban a dolgokkal.Szamoljatok mar,emberek! Szerintetek abbol az evi 1-2 alombol meg lehet elni?Ha jol csinalja a tenyeszto,kb. a kutyai eltartasara eleg a bevetel.

Aki meg futoszalagon gyartja az almokat,azt nem tenyesztonek,hanem szaporitonak hivjak.

2011. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egy tenyésztő ,ha visszatart kiskutyát egy neki megfelelő párosításból, azért teszi, hogy azzal a kutyával a fajtájának megfelelő, legjobb tulajdonságokat hordozó egyedeket hozzon majd létre.

Viszont, az ígéretes kiskutya is felnőtt korára mutathat hibákat, amelyek miatt nem felel meg a terveinek.Attól még az a kutya szép, egészséges marad.Aki tenyészt, nem egy kutyával teszi. Ha megtartaná mindet, idővel nagy létszámúra duzzadna az állománya.

Egy tenyésztőt sosem szabad összehasonlítani az egy-két kutyát tartóval. A kölyköket is meg lehet szeretni nagyon. Akkor most ne is adja el őket?

2011. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lehet az is hogy például a 3,4,5 éves kutyákat azért adják el mert nem olyan kelendő a fajta mint ahogy golnolják ezért felszámolják a tenyészetet vagy csökkentik a létszámot. ( nekem amúgy a tenyésztőkről ezért nincs jó véleményem, ezért szeretek inkább magánembertől de tk-kutyát venni! ahol max 3 kutya van.
2011. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
1,5-2 éves korára kiderülhetnek a kutyának olyan hibái, ami miatt nem vonható tenyésztésbe, vagy ugyan tenyésztésbe vonható, de mégsem olyan jó, hogy ennek értelme legyen. Egy nagytestű kutya esetében az éves tartási költség simán elérheti az évi 2-3 százezer forintot. Ha van 10 tenyészkutyája, akiből 3 növendék, 4 tenyész korú, 3 meg már nyugdíjas, akkor nem fér el még mellette 5 másik olyan kutya, amelyek az évek során úgy gyűltek össze, hogy ígéretesnek indultak, de mégsem lehetett őket tenyésztésbe vonni. Ez a tenyésztőnek éves szinten milliós nagyságrendű extra kiadás lenne, ráadásul az ilyen kutyák sokkal teljesebb életet élhetnek olyan családoknál, akiknél ők vannak a középpontban. Akiket én ismerek, ők az ilyen kutyákat jelképes összegért adják oda, vagy sok esetben teljesen ingyen. Sokszor már ezzel a gesztussal is félmilliós mínuszban vannak.
2011. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!