Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam vissza a...

Hogyan szoktassam vissza a tápra a Havanese kiskutyám?

Figyelt kérdés
5 hónapos Havanese kiskutyám van! Royal Cannin táppal etettük úgy 3 és fél hónapos korától.Naponta háromszor. Eleinte meg-meg ette, de egyre kevesebbet evett belőle.Lecsökkentettük 2 re a napi adagját így már általában meg ette mindet amit elé tettünk de ahogy telt az idő abból is egyre kevesebbet evet.Addig csinálta ezt míg anyukám megsajnálta és elkezdte házi koszttal etetni úgy ,hogy belekeverte a tápot! Ez a kiskutyának nagyon is tetszett úgy ette a házi kosztot mint akinek nem adtak enni soha. Így ment ez úgy másfél hétig. Aztán olvasgattam a netten is ,hogy a házi koszt nem tesz jót a kutyáknak (sőt kaptam egy kutyás könyvet és abba is ez állt)Tegnap ment is a hasa a kutyusnak, ezért ma már csak tápot tettünk elé de nem eszi meg :(. Mondjuk tudom ,hogy mi vagyunk a hibásak ,hogy házi koszt-al lett etetve de tanultunk belőle. De most ,hogyan szoktassam vissza a tápra? Felé se hederít :( ..nem fog éhezni ?:(
2012. febr. 4. 11:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kajaidőben tedd elé a tápot és max 10percig legyen előtte, ha nem kell neki akkor elveszed. Következő etetésnél ugyanez. 1-2napon belül enni fogja. Csak ne adjatok neki semmi nasit és ne sajnáljátok meg.

Ha ezt ti nem bírjátok, mert mégis megsajnáljátok, akkor egy kevés husilevessel keverhetitek a tápot, úgy jobban fog neki tetszeni.

2012. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rakd elé a tápot. Nem eszik ! El veszed előle, holnap újra. Ne könyörögj neki vagy guggolj oda hozzá, hogy egyed tied, és simogatod mert nem azért fogja enni mert te kedveskedsz neki hanem azért fogja enni mert nem kap mást. Nem a kutyáknak nem baj ha egy napot vagy kettőt is akár kihagynak. Tudatosan nem éhezik egy kutya, inkább finnyázik. De ne törj meg, előbb utóbb ő fog megtörni. Hidd el ha tegnap nem ette meg akkor holnap megfogja ha addig tényleg nem kap semmit!
2012. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Csak az az édes kis cuki szemei ááá megőrjítenek! De erős leszek! A kutyus érdekébe!
2012. febr. 4. 11:45
 4/13 anonim válasza:

Egy a lényeg ne adjatok neki soha de soha sok csontot egyszerre mert a mi kutyánk majdnem belehalt!!!

Akik előttem írták azt hogy: eleinte csak tedd elé az igaz is.De azt is meg próbálhatod hogy tejbe bele áztatjátok.

vagy párizsival vagy valami más hússal adjátok neki. Ha bármi mást megtudok ezzel kapcsolatosan akkor rögtön szólok. Remélem rendbe jön a kutyusod. JÓ BULLÁST NEKI!!!!!!

2012. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De egyébként szerintetek ez normális ,hogy még a házi koszt előtt se evett olyan jól ?:S
2012. febr. 4. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:

Válogatós és ki is tudja használni :). Ha éhes, eszik hidd el, akkor lenne gond, ha a házi kosztot sem enné.

A tejbe való áztatást felejtsd el, nagy eséllyel lesz hasmenése tőle a picinek. Víz vagy húsleves.

2012. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Tejet semmikép nem adok neki az állatorvos is mondta! :) De egyébként ha húslevesbe áztatom a tápot nem vonja el belőle a táp "értékét" ? És az nem baj ha erre rászokik ,vagyis ha egész életébe beáztatva adnánk neki?
2012. febr. 4. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen mert a tejben megtenyészik a baktérium és csak szaporodik.
2012. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősömnek is Havanese van, és az is ugyan ezt csinálja. Nekik egyedül a Belcando Finest Croc-ot ette meg, mert kevés vízzel elkeverve szósz képződik rajta, de egy idő után már ezt sem.


Most ő is az éheztetős megoldást választotta, szerintem sincs jobb lehetőséged, mert nagyon ki tudják ám használni, hogy megsajnálják őket.


Ha korábban megette a tápot, amit adtatok, akkor előbb-utóbb most is megfogja, egyszerűen csak válogatós lett. Arra figyelj, hogy ne csak Te, hanem a Család többi tagja sem sajnálja meg. 5 hónaposan még naponta kétszer felkínálhatod neki a tápot, de ahogy az előttem szólók is írták, max. 10 percig legyen előtte, utána elveszed.


Se jutalomfalat, se házikoszt, semmi.


Pár nap és enni fog. Ha éhezik, az a jó, mert akkor nem válogat. Ha válogat, akkor nem is igazán éhes.

2012. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem von el a húsleves semmit a tápból, némi +kalória, de semmi több. Idővel le lehet szoktatni arról is. Csak még mindig jobb a táp egy szimpla húslevessel, mint házi koszttal. Amúgy én is leöntöm neki néha, olyankor toporzékol rendesen, hogy mikor ehet, bár a mienk nem finnyás, megeszi a tápot magában is.
2012. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!