Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Társra vágyom, de nem tudom...

Társra vágyom, de nem tudom melyik fajta illene hozzám. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Egyedül élek egy 50 nm2 lakásban. Iskolás vagyok. Fél 3 ra szoktam végezni. Nagyon egyedül érzem magam, és vágyok egy társra. Otthon is van kutyánk, egy Német dog, de őt nem hozhatom fel ebbe a lakásba. (Debrecenben lakok hétköznap, hétvégén hazamegyek vidékre, de természetesen hazahoznám vidékre amikor én is itt vagyok  )

Olyan kutyust szeretnék akinek elég az ha reggel suli előtt leviszem egy negyed órára, és ha hazajöttem utána lemegyünk 1 órát játszani. Nem szeretnék túl hiperkatív kutyát mivel én sem vagyok az. Egy kis laza, lusti kutyust szeretnék, akit megtudok tanítani alapvető dolgokra.

A fajta kérdés mellett az lenne még a kérdésem, hogy egy kölyök kibírja azt,hogy 8-tól 15:00 egyedül legyen?

Előre köszönöm a válaszokat, segítséget!


2012. febr. 4. 12:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak kedden érek haza fél3ra. Máskor fél2re otthon vagyok.
2012. febr. 4. 12:26
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
óó igen itt jön képbe a Belga juhász. Olyan mint egy nagy plüs kutya, jobbat szeretgetés céljára nem találni, mert odaadó, hűséges bírja a "gyűrődést" ha érted hogy értem, és gyerek játék kiképzeni! :)
2012. febr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy menhelyre és válassz egy kutyust, náluk jobb, hálásabb társat nem találsz sehol. Ha inkább egy nyugodtabb kutyát szeretnél és a szobatisztasággal sem szeretnél bajlódni, akkor válassz egy 2-3 éves felnőtt kutyát, akinek már kialakult a jelleme.
2012. febr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
A belga juhász egyáltalán nem való lakásba és bezárva egyedül! Az nagyon aktiv kutya! Hülyeséget ne irjunk már!!!
2012. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Újfullandira gondoltam, tessék itt egy videó nézd csak meg.

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII Én beleszerettem ebbe a fajtába.

2012. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Írtam hogy elírtam, de h tetszik lehet még rajta lovagolni!
2012. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha kis termetűre vágysz akkor nem is találhatnál jobbat ennél a fajtánál: http://www.youtube.com/watch?v=bBqbJgkOcdE
2012. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden kölyöknek eljön az a korszaka, amikor hiperaktív, minden érdekli, rág, szobatisztaságra kell tanítani...

Ráadásul nem is olcsó egy normális kiskutya.

Kis laza, lusti kutyust ami még fiatal is a menhelyeken találsz, rengeteg szép kistermetű kutya van sajnos leadva.

Itt is körülnézhetsz:

allatok.info

2012. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét fajta elképzelésed, akkor néz szét menhelyeken. Ott is vannak nagyon szép kutyusok:).

[link]

[link]

2012. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is a menhely-t javaslom, ha nincs konkrét elképzelésed.

Itt a debreceni állatmenhely(még kölykök is vannak):

[link]

vagy esetleg elmehetsz a gyepmesteri telepre is a is, ők ha jól tudom a Bem téren vannak.

2012. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!