Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El kellett altatni a kutyusunk...

El kellett altatni a kutyusunkat és vizslát szeretnénk majd venni, tanácsok?

Figyelt kérdés
Tacsim volt 14 évig és nagy át gondolások után a vizslánál maradtunk:) Van esély rá, hogy 2-3 hónapos vizsla van menhelyen? Tudom durva kérdés, de még nem voltam sajnos menhelyen nem tudom mennyi kutya van ott és, hogy ott van e esetleg, de benézünk először mindenképp:) Neveléséről szeretnék infókat és oltásokról is hogy máshogy van-e mint egy kisebb testűnél. nem kérek olyan választ ami nem a kérdésemre felel és a rosszindulatú válaszokra sem vagyok kíváncsi!

2012. jan. 31. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
Sok mozgatás,valami mellény télre,nagyon okos de el is lehet rontani
2012. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nézz szét jobban a menhelyeken, érdeklődj utána. Esetleg ne csak a közeletekben levőknél, hanem távolabb, szomszédos megyékben is akár. Fajtamentőket is megkereshetsz, gyepiket is.

Nem nagy a valószínűsége, hogy ilyen fiatal kölyköt fogsz találni, elég hamar "elkapkodják" a kölyköket mindenhonnan, de persze próbálkozz. Arra számíts persze, hogy nem fajtatiszta lesz.

Rengeteg időre lenne szükség hozzá, napi rendszerességű sétára, szellemi lefárasztásra és persze arra, hogy a családban lehessen, lakásban, legalább amíg nagyon fiatal.

Ajánlanám, hogy menjetek majd vele kutyaoviba, majd suliba.

2012. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

hát kölykök is szoktak lenni de azok hamar gazdira találnak és szinte biztos nem sok fajtatiszta szerű kiskutya van, az elég ritka.

Vizsla nem éppen tömeg fajta...

de nagyon sok hasonló keverék kölyök szokott lenni

2012. jan. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

most mentek nem rég a postok facebookon,hogy 6 vagy 7 kicsi vizsla keres gazdit,ha szerencséd van még van belőlük.

Nekem is vizslám van, szerintem csak akkor vegyetek vizslát,ha kertes házatok van és nem lesz bezárva kennelbe,megkötve és tudsz vele SOKAT foglalkozni. Sok energiát igényel,rettentő sokat kell vele foglalkozni,de megéri! Imádnivalóak és minden szeretetet viszonoznak! Házőrzőnek kiválóak.

Az oltásokról nem tudok nyilatkozni,mert nagyon régen volt kistestű kutyám, most van még egy közepes termetű, ugyan azt kapják mindketten.

Egyébként régen nekem is tacsim volt.

2012. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Mentett vizslák: [link]

Ha jól látom kölyök most nincs nekik, de érdemes megkérdezni őket, mert biztos több kutya is van a látókörükben.


Vizslák és keverékeik: [link]


Az olyan egyéni hirdetéseket is érdemes átbogarászni, ahol nem eladni akarják a kutyát, hanem gazdához adni.


Én egyébként a helyedben nem ragaszkodnék kölyökhöz. A kölyökvizslák köztudomásúlag nagyon kajlák, sok nehézségtől kíméled meg magad, ha egy fiatal felnőtt kutyát választasz.

2012. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Mailerdeamon ***** válasza:
Közben megtaláltam: vizslamentők közvetített kutyái: [link]
2012. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ötleteket:) Kertes házunk van és mivel heti 2-szer járok suliba rengeteg időm lesz vele. Van még egy tacsink és mellé akartunk egy nagyobb kutyust aki házat is őriz, de okos is:) Ha nagy hideg van be is engedjük majd. Kutya mellény és a suli is jó ötlet köszönöm! ha valaki még tud oltásokról vagy másról írhat :)
2012. jan. 31. 21:28
 8/16 anonim ***** válasza:

Az oltás nincs máshogy kis és nagytestű kutyáknál, csak a féreghajtó mennyisége.

Itt egy oltási program kölyköknek (sok doki másképp olt, ez csak egy példa):

[link]

Német vizslák is szoktak lenni, nemrég találkoztam egy fél év körüli kölyökkel valamelyik menhely oldalán, majd megpróbálom megkeresni, hátha megtetszik nektek.

2012. jan. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Itt is van:

[link]

2012. jan. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2012. jan. 31. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!