Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 2 éves yorkimnak fáj a...

A 2 éves yorkimnak fáj a hátsó a lába, voltunk vele orvosnál, azt mondták térdficama van (medialis patella). Rimadylt kapott, ez tényleg elmulasztja a fájdalmát?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Lehet, hogy elmulasztja amíg tart a hatása, de az okot, amiért fáj neki nem szünteti meg. A műtét lehetőségéről nem beszéltetek?
2012. febr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A patellát műteni szokták, a fájdalomcsillapító nem gyógyítja meg.
2012. febr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szó volt a műtétről, de hozzáteszem eléggé tartok tőle, a kicsikém 1,70kg. Kibír egy ilyen műtétet? Mozgásszegény életmódot javasoltak egy ideig, de olyan kis életvidám, nehéz neki megtiltani, hogy ne ugráljon annyit, de persze muszáj. Valószínűleg a műtét lesz a megoldás, de addig is kéne valami megoldás, hogy ne fájjon neki, azt mondták ettől a gyógyszertől elmúlik a fájdalom. Az altatástól kell tartanom?
2012. febr. 4. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden műtétnek és altatásnak van kockázata. De egy jó klinikán, ahol gázzal altatnak ez jóval kisebb lehet, mert rendkívül pontosan adagolható az altatószer. Szerintem ne várj sokáig, neki is rosszabb, ha nem mozoghat kedve szerint.
2012. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Rimadyl a fájdalmat nyomja el. Ezzel a kutyád még jobban terheli a beteg lábát. Ha lehet, minél előbb a műtét, hogy ne károsodjon tovább a térdízület.
2012. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:

Röntgen volt? Vagy csak megvizsgálta?

Az én labrador keverékem 1,5 éves korában kezdett sántikálni a bal hátsó lábára.Először arra gyanakodtunk, hogy csak rosszul lépett és meghúzta. Kapott fájdalom csillapítót. Amíg tartott a hatása, látványosan javult. (a gyógyszerszedés alatt csak rövid pórázos séták voltak). Aztán amint elmúlt a fájdalomcsillapító hatása, újra sántítani kezdett. Végül már csak 2 perc labdázás után is húzta a lábát.

A harmadik orvos, (elvittem több helyre, hátha megússza a műtétet) megröntgenezte és azt mondta, hogy lateralis patella ficama van. (ez a belő tartó in szakadása,mig nálatok a külső szakadt el)

Szóval, ha nálatok is ez a helyzet, akkor csak műtéti úton gyógyítható, és minél hamarabb, annál jobb.

2012. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hovarju ***** válasza:

bocs

"belső" nem belő

2012. febr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem volt röntgen, a térdét rakta vissza, mert azt mondta, hogy kiugrott. Utánanéztem az orvosoknak, találtam egy elég neves ortopédust, hozzá elmegyünk jövőhéten.
2012. febr. 5. 05:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!