Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, fajtamentő egyre...

Menhely, fajtamentő egyre többet ajánljátok de mégis miért?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet olvasom hogy boldog-boldogtalannak a menhelyeket meg a fajtamentőket ajánljátok egyfolytában és abszolút nem értem hogy miért!

Ott általában lelkileg megtört,zavart,testileg lelkileg sérült kutyák vannak,akikhez töménytelen mennyiségű türelem és kitartás KÖTELEZŐ!

Ezt nagyon kevés ember képes megérteni,pláne véghez vinni!

Nem beszélve arról hogy aki kezdő és fogalma sincs mennyi türelme lesz még meg is utálhatja emiatt őket!Holott nem biztos hogy nem való kutya mellé,hanem csak nem alkalmas egy OLYAN kutya mellé!

Én neveltem már fel kutyát,de soha eszembe nem jutna ilyen helyekről kihozni egy kutyát sem!100 kölyköt bevállalnék inkább mint egy olyan kutyát!Ti meg bárkinek rávágjátok hogy "neszi,itt a menhely itt keresgélj"!

Még egy szaporítótól vásárolt kutyánál is kisebb a rizikófaktor hogy csalódás lesz,mint egy menhelyesnél!


Várom a véleményeket,ellenvéleményeket!


2012. febr. 4. 16:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen és fajtamentőknél olyan kutyák vannak, amiket ismernek, tudják milyenek. Bemegy a gazda, elmondja az igényeit, mutatnak neki kutyákat, akik megfelelnek az igényeinek. Nem értem mi ebben a lutri. Lelkileg sérült kutyát a legtöbb menhely addig ki sem ad, amíg nem hozták rendbe a lelkét...

Nem értem mi ebben a gond.

2012. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden menhelyi kutya lelkisérült, nagytöbbségük minden különösebb kutyás tudás nélkül be tud illeszkedni egy családba. Ami meg nem, arról tudatják ezt gondozók a gazdajelölttel.

1,5 millio gazdátlan kutya van itthon, te meg a roh@dék kutyaszaporitók zsebét tömnéd? A kialakult helyzetről szinte kizárólag ök tehetnek .. nehogymár még sztároljuk is a "csodás" munkát amit végeznek.

2012. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hm...

Én már 3 kutyát hoztam ki menhelyről. Egy 3évest, egy 7hónapost, és egy 6évest. Egyik sem volt veszett nevelhetetlen kutya. Könnyű volt őket nevelni, mert nagyon hálásak voltak.

És azért ajánlják olyan sokan a menhelyeket, mert ha nincs konkrét fajta ami nagyon tetszik akkor miért ne mentsen meg egy életet?


Röviden: A menhelyi kutyák nagy része nem nevelhetetlen, sőt szerintem nagyon is könnyű velük bánni. Persze ott is lehet egy-egy rosszabb kutya, de legtöbbször ezt az ott dolgozók elmondják.

2012. febr. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ajánljuk a menhelyeket, fajtamentőket többek között, mert aki nem tud vagy nem akar tenyésztőtől kutyát venni, mert spórolni akar vagy olcsón akarja megúszni a kölyökvásárlást, az ne a kedves szaporítókat támogassa már! Pont ma volt egy kérdés 5 hetes pinscher kölykökről, akiket a kedves szaporító agyon akart verni, mert nem voltak fizető gazdik rájuk, a szukák a kérdező elmondása szerint borzalmasan soványak, gyengék voltak az állandó kölyök gyártás miatt. És szerinted ezeket az embereket kéne inkább támogatni, mintsem a menhelyen élő, még egy esélyre váró, sokszor a haláltól megmentett kutyákat? Milyen ember vagy te?

És bármelyik kezdő megfelelően tud bánni bármilyen kutyával, ha segítséghez fordulna, megfelelő időt töltenek velük.

Emellett a menhelyi kutyákat erősen tesztelik mindenre, csak a normális, idegileg ép kutyákat adják oda gazdáknak. Emellett ha ideiglenesben lévő kutyát választ valaki, akkor szinte már nincs kockázat, nincs rizikófaktor, hisz arról a kutyáról már-már minden tudható.

2012. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Alexandra is mondta, ott ha vannak lelkileg sérült kutyák, előbb helyrehozzák őket csak utána adják ki. Másrészt egy kölyöknél nem lehet előre tudni milyen lesz a természete. Ha valakinek konkrét igényei vannak a leendő kutya jellemével kapcsolatosan, akkor egy fiatal felnőtt-felnőtt kutyáról már meg tudják mondani a menhelyen, hogy az megfelelő lenne e vagy nem.

Másrészt sokszor keresnek itt olcsó kutyát. Tenyésztő nem fog adni senkinek a 2szép szeméért 10ezer Ft-ért kutyát, csak szaporító. Náluk meg nem a minőség az elsődleges szempont, ezt tudjuk. Ha onnan hazavisz valaki egy kölyköt, lehet, hogy keverék, instabil idegrendszerű, esetleg genetikailag defektes. A spórolós gazdi meg nagy eséllyel leadná az első menhelyen, ha az orvos közli, hogy innentől kezdve gyógytápot ehet csak a kutya ami mondjuk havi 10-20000Ft, esetleg meg kell műteni ennek a költsége legyen 60000Ft, vagy még mielőtt kiderül, hogy mi a baj, a szükséges vizsgálatok ára könnyen elérheti a több százezer forintot is. Aki olcsón akar kutyát, annak ezekre se lenne pénze.

A fajtamentőknél, menhelyeken leadott kutyáknál már eleve tudják, hogy mi a gond (ha előtte nem is, akkor ők kivizsgálják). Cukorbeteg, vagy csak nem jön ki más kutyákkal, megunta a gazdája, de ezen kívül semmi baja...

Akinek meg egyáltalán nincs elképzelése, hogy milyen kutyát szeretne, vagy neki mindegy hogy hogy néz ki, az miért vegyen akár 60ezerért is egy fajtatiszta kutyát tenyésztőtől, ha menhelyről olcsóbban is kutyához tud jutni és ugyan azt a szeretet kapja. A szeretet nem fajta függő.

Vannak olyanok akiknek konkrét elképzeléseik vannak arról, hogy neki pontosan milyen kutya kell és mire szeretné használni, nekik a tenyésztőket ajánljuk.

Nekünk is több menhelyes illetve utcáról befogadott kutyánk volt, az utóbbiaknál ugye nem tudtunk róluk semmit, de a menhelyen tájékoztattak a kutyáról az előéletéről...Egyiket sem bántam meg.

2012. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen kérdések alapján általánosítasz, mert aki valamilyen konkrét célra, pl. versenyszintű sportra keres kutyát, vagy csak képes lenne áldozni egy törzskönyves, egészségi garanciás kölyökre, annak fajtát, esetleg tenyésztőt is ajánlunk. Annak írjuk leginkább a menhelyet, fajtamentőt, akinek olcsón kéne "fajtiszta" kutya (leírni se tudja, hogy fajTAtiszta), mert egy felnőtt ebnél nagyjából már tudni, van -e örökletes betegsége, és milyen kezelést igényel további életében, rehabilitálták, illetve ne hízlalja egy szaporító pénztárcáját, hogy az újabb és újabb almokat hozzon le. Amúgy sok fajtamentő közvetít törzskönyves kutyát is, akik például felnőttként kerültek vissza a tenyésztőjükhöz. A Mudimentők oldalán két papíros mudi is van például a közvetítetteknél.
2012. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Annak elejét venném hogy azt írtam EGYRE TÖBBET AJÁNLJÁTOK és nem azt hogy mindenki ezt ajánlja!De ugye akinek nem inge...

A legtöbb igen is iszonyat helyről jön és a mentősök sem tudják maximálisan rehabolni,mert van amelyik hosszú hónapok után tud csak észhez térni!

Olvastam az egyik régebbi kérdésnél hogy elég bizonytalanka személy akart kutyát és volt elképzelés de döntésképtelen volt!

Írták neki ész nélkül a fajta mentőket,menhelyeket!

Na hát belenéztem az egyik fajta mentő fórumába!Hát borzalmas helyekről hozzák a legtöbb(!!!) kutyát!És épp a legújabb jövevényről adtak részletes tájékoztatást akit borzasztó körülmények közül mentettek ki és HÓNAPOK kérdése a teljes felépülés,de kiadják olyan gazdinak aki türelmes és elég ideje van rá!

Persze nem adnak ki minden kutyát mindenkinek,de pl még nem kutyáztam bármire képesnek éreztem magam,bármilyen kutya jöhetett volna,fogalmam nem volt hogy ez tényleg ekkora felelősség!

És ha az első kutyám egy menhelyes kutya lett volna lehet azóta már rájuk se tudnék nézni!

Nem mindenki képes elviselni a félénk kutyákat,vagy nem mindenki tud végtelenségig toleráns lenni egy kutyával!

Én nem sztárolom a szaporítókat,és most nem is erről volt szó,hanem arról hogy miért kell BÁRKINEK ajánlani az ilyen helyeket?

Jah és persze nem a pár hónapos kis kutyákat értem menhelyes kutya alatt,hanem a pár éveseket,akik nehezebben heverik ki az esetleg több éves megrázkódtatást!



Jah és 4-es!Elolvasom természetesen az ellenvéleményt és el is fogadom hogy NEKED az a véleményed!DE legyél szíves nem sértegetni mert én sem tettem szerintem!

Egyébként pont az a fajta vagyok aki szereti maga kialakítani a kutyája személyiségét,nem úgy kézhez kapni egy már kialakítottat és én például tudom hogy nem tudnék ragaszkodni egy felnőtt akármilyen kutyához!Ettől függetlenül példaértékűen neveltem fel a kutyámat!

2012. febr. 4. 17:40
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy írod. Leírják, hogy mire számíthat az ember az adott kutya kapcsán, ha ökörbefogadja.

De nem csak a kutyákat szűrik, hanem az embereket is.

Egy gyepire bemehetsz vagy egy szaporítótól elhozhatsz bármilyen körülmények közé kutyát, ott nem foglalkoznak azzal hova kerül, képes vagy-e megbirkózni a feladattal.

Menhelyen és fajtamentőknél viszont szűrik az embereket is.

2012. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

Látszik, hogy életedben felé se szagoltál még a menhelynek, hiszen a legtöbb kutya egyáltalán nem lelki sérült és semmivel sem nehezebb bánni velük, mint egy szaporítótól származó megnyomorított, idegbeteg kölyökkutyával. Persze vannak olyanok is, akiket bántottak és rehabilitációra szorulnak, de azért nem ez az általános. Teljesen normálisak, igaz, a legtöbbnek hiányzik a szocializációja, szoktatni kell őket ehhez-ahhoz, ugyanúgy, mint egy kölyköt.

Szégyelld magad, amiért ennyi empátia nincs benned ezek iránt a szegény, kidobott kutyák iránt. Állatszerető ember ilyet nem mond. Az a te magánügyed, hogy honnan veszel kutyát, de te szó szerint ócsárolod a menhelyi kutyákat. Pedig ha tudnád mennyivel különbek néhány össze-vissza szaporított kutyától. "100 kölyköt bevállalnék inkább mint egy olyan kutyát!"

2012. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Miből gondolod h egy menhelyi kutya rossz idegrendszerű? Hát én meg ismerek egy olyan fajtatiszta németjuhászt, aki kiskorától fogva családdal él, mégis idegbeteg, és sose kötötték meg!


Nekem volt már menhelyi kutyám, és hihetetlenül okos volt, könnyen kezelhető és megbízható volt!

Egészségileg se satnyát!

Te is csak azért tartasz kutyát, mert azzal vágsz fel. semmi empátia nincs benned!

A menhelyi kutyák sokkal hálásabbak, de te ehhez úgy sem értesz! Nem is értem minek tartasz kutyát! :S

2012. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!