Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely, fajtamentő egyre...

Menhely, fajtamentő egyre többet ajánljátok de mégis miért?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet olvasom hogy boldog-boldogtalannak a menhelyeket meg a fajtamentőket ajánljátok egyfolytában és abszolút nem értem hogy miért!

Ott általában lelkileg megtört,zavart,testileg lelkileg sérült kutyák vannak,akikhez töménytelen mennyiségű türelem és kitartás KÖTELEZŐ!

Ezt nagyon kevés ember képes megérteni,pláne véghez vinni!

Nem beszélve arról hogy aki kezdő és fogalma sincs mennyi türelme lesz még meg is utálhatja emiatt őket!Holott nem biztos hogy nem való kutya mellé,hanem csak nem alkalmas egy OLYAN kutya mellé!

Én neveltem már fel kutyát,de soha eszembe nem jutna ilyen helyekről kihozni egy kutyát sem!100 kölyköt bevállalnék inkább mint egy olyan kutyát!Ti meg bárkinek rávágjátok hogy "neszi,itt a menhely itt keresgélj"!

Még egy szaporítótól vásárolt kutyánál is kisebb a rizikófaktor hogy csalódás lesz,mint egy menhelyesnél!


Várom a véleményeket,ellenvéleményeket!


2012. febr. 4. 16:56
1 2
 11/16 Mailerdeamon ***** válasza:
90%

Válaszolok, mert én sokaknak írtam és van némi rálátásom a dologra.


Az, hogy menhelyeken és fajtamentőknél "általában lelkileg megtört,zavart,testileg lelkileg sérült kutyák vannak" abszolút nem igaz. Ezek szerint nem láttál még elég mentett kutyát.


Nagyon ritka, hogy egy kutya megtörik vagy zavart. Nálunk kizárólag rémes körülmények körül kimentett kutyák vannak, nem kóborok és elmondhatom, hogy onnantól kezdve hogy bekerülnek, megváltoznak. Már abban a pillanatban megváltoznak, hogy lekerülnek a láncról. Itt minden kutya max. egy nap alatt beilleszkedik a 15-20 fős falkába, nincs ugatás, nincs verekedés, csönd van és nyugalom. Úgy viselkednek, mintha egész életükben jó gazdájuk lett volna.


Vannak persze sérült kutyák is, nálunk is volt több is. Soha nem érintette őket emberi kéz. Büszkén elmondhatom, hogy egy kivétellel 1-2 hét alatt az összes vadóc megszelidült, simogathatóvá, sétáltathatóvá, örökbeadhatóvá vált.


Ezenkívül a fizikai problémák "könnyen" orvosolhatók. Egy felfázás, egy törés, egy problémás bőr mind kezelésre kerül és pontosan tudja a gazdijelölt, hogy mi az adott kutya múltja.


Ezt a szaporítós megjegyzés nagyon rosszul esik. Láttam szaporító által kirakott bulldog szukát. Csont és bőr (konkrétan), 5 centis körmök, berohadt bőr, kilógó, elszürkült nyelv, világtalan szemek. Aki ilyen szukától való kölyköt ajánl bárkinek is, annak csak gratulálni tudok.

2012. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mailerdeamon ***** válasza:
90%
Másik: egy bizonytalan embernek aki azt se tudja mit akar azért is célszerű nem kiskutyát venni ki tudja honnan, mert az a legnagyobb lutri a világon. Sosem tudhatod, mi lesz belőle. Az állatvédőknél készen vannak a kutyák. Van minden féle, játékos, bújós, rohangászós, ugatós, mogorva. Ez nem zsákbamacska, itt pontosan azt kapja a jelölt, amit választ magának, nem fogja meglepetés érni.
2012. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mailerdeamon ***** válasza:
80%

Eszembe jutott valami. Egy kép többet mond száz szónál is. Nézd meg ennek a kutyának a galériáját. Ő Rita. A lábait és a száját összekötve ítélték halálra, ki tudja mióta volt ott mikor megtalálták. 10 perccel a kiszabadítása után készült fotókon mit látsz az arcán? Mert én boldogságot, szeretet, kiegyensúlyozottságot, szinte vigyorog. Eddig tartott neki kiheverni azt, amit mi emberek ha átélnénk, sosem tudnánk elfelejteni.


[link]

2012. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
19%
ez nagyon szomor képsorozat! De sajnos az emberek ilyen gonoszak! Tisztelet a kivételnek!
2012. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

milyen szép kutyi,

és milyen emberek vannak :( várták az esőt, hogy belefulladjon ?!


nekem 3 menhelyi kutyim volt/van.

Nem vagyok tökéletes ember, nem jár tökéletes kutyi sem. - Nem is akartunk kiállításokra járni.

Mi így szeretjük egymást, ahogy vagyunk.

Azért csodálom őket, mert a legvacakabb embereket is képesek szeretni.

2012. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%

Önkéntes vagyok egy menhelyen, emellett 7 kutyám van, mindegyik menhelyről/utcáról. Hoztam már ki 3 hetes kutyust és 16 éveset is, akit a gazdájától koboztak el kegyetlen bánásmód miatt, ütötték, verték állandóan. (Ma már semmi bajuk, az összeset imádom, meg nem válnék tőlük.) Mindig a legszerencsétlenebbet hozom haza, mert tudom, hogy rajta más nem fog segíteni. Vagy azért, mert beteg, vagy öreg, vagy csúnyácska, vagy félős, stb... Csodás érzés segíteni egy állaton, ők pedig iszonyat hálásak érte. Sajnos sokan gondolkoznak úgy, mint Te Kedves Kérdező, ez a ,,rizikófaktoros" érvelés elég gyakori. Nem értem miért. Mint azt már említettem, én szándékosan a problémás kutyusokat mentem meg. De egy menhelyen nem csak azok vannak. Nem is gondolnád mennyi barátságos, tüneményes kutya vár gazdijára. Fajtatiszták is vannak köztük, ha valakinek az nagyon fontos. Persze, hogy vannak problémásak/lelki sérültek az undorító, szemét emberek miatt, de NEM MINDEGYIK AZ. Ha pedig elmész egy menhelyre, akkor ott csak olyan kutyát adnak ki, ami már szocializálódott, vagy pedig előre figyelmeztetnek, hogy még lesz munkád vele. A menhelyi kutyáknak bekerülésük után ott kell tölteniük egy kis időt, mielőtt örökbe adják. A karantén ideje alatt, ha szükséges, akkor kezelik őket, stb.. ebben az időszakban kiderül minden a kutyáról. Utána önkéntesek foglalkoznak velük, kiderül, hogy a kutyus megy-e pórázon, ha nem, akkor megtanítják rá stb...Így kizárt dolog, hogy meglepetésben lesz részed a választott kutyával kapcsolatban. Szóval én nem érzékelem a ,,rizikófaktort". Ha elmondod, hogy kezdő vagy, akkor nem egy depis kutyát fognak a kezedbe nyomni. De egyébként az a véleményem, hogy akinek egy kis türelme sincs egy állathoz, annak nem való. Nem csak a menhelyi kutyákhoz kell ám türelem.

Tudod miért ajánlja mindenki a menhelyeket? Mert a paraszt emberek miatt csak Magyarországon több, mint 1 millió gazdátlan/kóbor kutya van. Mindeközben a tenyésztők, szaporítók sorra ,,gyártják" a kutyákat, úgy hogy a gazdátlan ebek közt fajtatiszták is vannak. Na ez miért van?

2012. febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!