Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Retriever póráz, miért jó?

Retriever póráz, miért jó?

Figyelt kérdés
Egyre több kérdésben szerepel a retriever póráz, azt tudom, hogy hogy néz ki. De konkrétan mire jó (oké kutyát sétáltatni...) illetve miért jobb, mint egy rendes póráz-nyakörv kombó?
2012. febr. 4. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem huz vele a kutya. Nagytestünél könnyebb leszoktatni a huzásról.
2012. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mailerdeamon ***** válasza:
Olyan, mint egy sima fojtó nyakörv pórázzal, ugyan arra jó, csak ez egyben van. Mi csak azért használunk ilyet, mert bármilyen kutyára jó.
2012. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Egy retrieveres cikkben a tenyésztő már egyből ezt ajánlja a kölyköknek a nyakörv+póráz helyett, csak nekem furcsa, hogy kölyökre fojtót javasol, vagy ez normális?

2012. febr. 4. 18:58
 4/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem azt jelenti a fojtó nyakörv, hogy fojtogatják benne a kutyát:)) Csak annyiban jobb, mint bármilyen másik, mert ha jól használod, akkor a kutya nem tudja kihúzni a fejét belőle semmilyen pozícióban. Én jártam már úgy, hogy megijedt a kutya az állatorvosnál, aztán kirántotta a fejét a nyakörvből. Egyébként a kiállításon a felvezetőpóráz is fojtó, mégsem szól meg érte senki senkit.
2012. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akiteki:

Persze, értem. Csak elég sok helyen nem szeretik a hasonló dolgokat (valószínűleg a hozzáértéssel is vannak néhol gondok), és rengeteg helyen olvastam meg hallottam is, hogy nehogy fojtó nyakörvet tilos kölyökre rakni. Ezek után nekem kicsit fura volt, hogy ebben a cikkben meg még ajánlották is.

Akkor szerinted egy ilyen pórázt minden gond nélkül lehet kortól függetlenül használni?

2012. febr. 4. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A fojtó tök mindegy fém, vagy anyag, ha megfeszül, szorít. Olyanoknak egyáltalán nem ajánlott, akik nem tudják megfelelően kezelni. Nagyon sok kutyás feszíti a pórázt folyamatosan. Még a nyakörvesek is. Ez pedig a fojtó nyakörvnél állandó szorítást eredményez. Így elveszti az eredeti hatását. Azt, hogy akkor szorul, amikor pl előre megy a kutya a kelleténél jobban.
2012. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
100%
A kölykökre is ilyet teszek, mikor tanítom őket. Semmi bajuk nem lesz a kutyáknak tőle.
2012. febr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer a válaszokat!

Ha ezt előbb tudom, nem kellett volna vennem 2-3nyakörvet plusszba :)

2012. febr. 4. 22:05
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Jó lesz tartaléknak. Fogyóeszköz.
2012. febr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!