Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is be szoktak ilyenkor...

Nektek is be szoktak ilyenkor szólni?

Figyelt kérdés

A mai nap folyamán bármikor vittem a kutyát sétálni mindig megállított 1-2 ember, hogy miért adok a kutyára ruhát.

A fent említett kutya egyébként egy csivava, a ruha pedig egy egyszerű sötét barna kötött pulcsi.

A másik amiért folyamatosan megállítanak az az, hogy miért kényszerítem őt arra, hogy a legmagasabb hóba menjen.

Egyáltalán nem kényszerítem, egyszerűen ott szeretne menni.

Nem értem, hogy miért kell ilyen apróságokkal foglalkozniuk, de már kezd idegesíteni.

Veletek is előfordulnak ilyenek?


2012. febr. 5. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz velük, egy csivava az megfagyna ruha nélkül csak vannak emberek akik ezt nem fogják fel hogy egy rövid szőrű kutyának kell ilyenkor ruha amikor ilyen hideg van , itt a környéken van egy weimari vizsla és rajta is ilyenkor szokott lenni egy fekete ruha belül meleg kivűl vízlepergetős..nem tudom nekik szóltak e már be, de el kell fogadni hogy némelyik kutyának jobb ilyenkor ruhába..főleg kistestű kutyának..
2012. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ruháért még nem szóltak be (4 kutyám van, csak a legkisebben van ruha de csak nagyon hidegben.),

de amúgy sokszor megállítanak...

Általában mind a négyen velem vannak, olyankor nem kérdezősködnek (nem is nagyon találkozunk emberekkel, mert olyan helyen sétáltatok.)

De ha külön-külön kísérnek valahova, akkor gyakran megállítanak.


Pláne, mert a legkisebb (8 kilós keverék) bejár velem az egyetemre, nem hivatalosan, de doktori papírral igazolt kísérőkutya, hogy ne pánikoljak.

Na ott elég gyakran megállítanak, de inkább csak azért, hogy "jaj de cuki, megsimogathatom?"...

Meg eleinte meglepődtek, hogy kutya van az épületben.

Egy ember kivételével (aki szegény rémülten húzódott a falhoz a folyosón a szörnyű Mogyoró elől) mindenki inkább örül neki...

Sőt, a csoporttársaim imádják, mindenki "mellettem" - Mogyi mellett akar ülni:D



De ha bárki beszólna arra, hogy hogy nevelem, vagy mit adok rá, hú hát marha ideges lennék - ha nem építő jellegű kritika lenne mondjuk a klikkerhasználatommal kapcsolatban, megpróbálnék kedves lenni, de szerintem szóról szóra leolvasható lenne az arcomról, mi jár a fejemben...:D



Egy másik kutyám meg fél a közeledő idegen emberi kezektől (menhelyi, korábban verték), és nagyon nem örülök neki, amikor kérdezés nélkül "nekiesnek", és még akkor is erősödnek, hogy hozzáérjenek, amikor látják, hogy mennyire fél...



A harmadik kedvencem, amikor a közép-ázsiaimmal vagyok valahol, és a szülők küldik hozzám a gyerekeket, hogy megdögönyözhessék azt a nagy macit...

Elég jól nevelt és higgadt kutya, de amikor egy kisgyerek visítva, bottal a kezében szalad felénk, azt nem tartom nagy ötletnek...



Szerintem koncentrálj a kedves megjegyzésekre, az okoskákat meg meg se halld...


Vagy kedvesen magyarázd el, hogy miért kell a kutyaruha bizonyos fajtákra, és kívánj további szép napot...:)

2012. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:
100%

Jaj téged még nem tájékoztattak kedves kérdező hogy az utcán kb. MINDENKI jobban tudja hogy hogyan kellene a kutyádat nevelned / tartanod és gondját viselned és hogy mi a legjobb neki? :D


A helyzet (tragi-)komikus, nincs 10 percnyi idő egy-egy séta alkalmával hogy ne kapnék 238746283764872364 kéretlen tanácsot. Ezzel nem volna baj, ha nem akarna mindenki "megtéríteni" a saját igazát papagájkodva.


Engem pl. állatkínzónak hívtak nem egy nem két alkalommal, mert nyakörvet és sima pórázt használok, és nem hámocskát és flexikét (lakótelepen úgy tűnik azt KELL használni, a manóba hogy erről nekem elfelejtettek szólni időben) :D


Élvezd a sétákat a kutyáddal és próbáld fejleszteni a szelektív hallás képességét, hidd el hasznos lesz :)

2012. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem azért szoktak, hogy miért nem adok a yorkimra ruhát.

Válasz: "Nem fázik. Viszlát."

2012. febr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már szóltak be azért is, hogy minek ruha rá, meg azért is, hogy miért hozom ki a hidegben, még akkor is ha ruha van rajta...ez pont olyan, mint a nyuszikás viccben, hogy ha van sapka, az a baj, ha nincs sapka, az a baj.:)

Valóban úgy van, ahogy az egyik előttem szóló írta, hogy mindenki jobban tudja, hogy mi a jó a te kutyádnak. Én el sem hittem, amíg nem szembesültem vele!:S Még én is próbálom megmagyarázni, hogy miért nincs igaza annak, aki meg akar téríteni, pedig már tudom, hogy úgysem lehet igazam.:) De mindig attól tartok, hogy azt fogják gondolni, hogy rosszul tartom a kutyámat, pedig nem kellene, hogy érdekeljen mit gondolnak. Én még gyakorlom ezt!:D

2012. febr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lakle ***** válasza:
Velem folyamatosan, ha van ruha akkor miért, ha nincs akkor miért...Folyamatosan kapom a beszólogatásokat is, hogy "ugye összeszedi?" ezt rendszerint olyankor, amikor a kutya nem is csinál semmit csak szaglászik, még csak nem is pisil. Olyat is mondtak már, hogy vigyem haza a kutyát ebben a hidegben jobb lenne neki otthon. Aztán, ha szóba elegyedek valakivel akkor általában a mivel etetem és az ivartalanítás körül folyik az okoskodás.
2012. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Ja igen, azt kihagytam, amit az előző hozzászóló mondott, hogy ha beszélgetni kezdek valakivel akkor is megy az okoskodás a tápról és esetemben az oltásokról, hogy megvannak-e már (4 hónapos a kutyám), meg ki lehet-e hozni ilyen kicsi kutyát?:D Ezen már sírni tudnék? Azt nem értem, hogy aki ilyet kérdez az bezárja a kutyát a lakásba, amíg 1 éves nem lesz, vagy mi?:D

2012. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!