Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvigyem orvoshoz a kislányoma...

Elvigyem orvoshoz a kislányomat, ha hányásos hasmenéses víruson esett át? Mit szoktak ilyenkor ajánlani az orvosok?

Figyelt kérdés
Kedden kezdodott neki,de nem tudtam orvoshoz vinni,mert kulfoldon voltunk,már átment rajta,nem tudom,hogy elvigyem-e orvoshoz.
2011. dec. 16. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha már nincs baja, én nem vinném el.

Adj neki egy normaflore-kúrát (10 db), vagy bármilyen probiotikumot (ami szimpatikus neked).

2011. dec. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Probiotikum is felesleges, de ha még foik akkor lehet sza´ritott élesztöt a patikában kapni, az 1 nap múlva rendbe teszi a gyomrát.


én azért vittem el lányomat mert 1 napot hányt majd 2 napot fosott, de a fosás olyan erös volt, hogy amit megevett alul rögtön kijött egy óra alatt. de a doki azt mondta hogy átesett rajta és a gyomra még nem állt helyre erre az élesztö a legjobb és írt fel amit patikában lehetett venni. másnapra elmúlt. amúgy félnapot iszonyat büdöset pukizott az élesztötöl, de rendbe jött neki.

2011. dec. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lázas is volt nektek?
2011. dec. 16. 08:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha már rendben van, akkor amit az első írt a Normaflore nagyon jól megerősíti a megbolygatott bélflórát. A vírusok gyakran járnak hasmenéssel, hányással, esetleg lázzal. Sokféléhez volt már szerencsém, mivel négy gyermekem van. A mormafloret vírus után és antibiotikum (baktérium fertőzésben) kúra mellett is javasolják. Ha még lázas, mutasd meg orvosnak. Ha már semmi tünete akkor csak egy kis bélflóra renoválás.
2011. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még valami. Én nem adnék élesztőt, mert egy vírus után egyébként is megborulhat az emésztés és bizony több gáz termelődhet. Az élesztő csak fokozza a puffadást. Néhány napig egyébként is diéta javasolt.
2011. dec. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Felesleges dokihoz vinni már. Amikor beteg, akkor sincs sok értelme. Amit érdemes figyelni, hogy ne száradjon ki, emiatt mondjuk nem árt az orvos, de gyógyszert úgysem ad, segíteni nem tud, max, ha nagyon rossz a helyzet, beutal kórházba infúzióért.
2011. dec. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Probiotikum mindenképpen kell, hogy a hasznos bacik visszakerüljenek. Folyadék, folyadék, folyadék!

Az én kisfiam 1 hónapja volt benne, 2szer hányt, majd másfél napig olyan hasmenése volt, hogy 20 percenként cseréltük a pelenkát éjjel, nappal. Szerencsére ivott rendesen. Én elvittem dokihoz, amikor benne volt, mert telefonon azt mondta, vigyem be, ránéz, nem e szárad ki.

Enterol port írt fel, 1 dobozzal el kellett használni, plusz a probiotikumot kellett szednie.

De ha nálatok már minden oké, ne vidd dokihoz, csak add neki a probiotikumot, pl. Bonolact Pro Kid, vagy ha elmúlt 3 éves, akkor Jutavit, Protexin.

2011. dec. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Nem volt láz, sem hőemelkedés.


Mi már többször estünk át ilyen nyavaján, de láz nem volt egyiknél sem.

2011. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Délelott megint hányt,úgyhogy elvittem dokihoz,mondta,hogy kicsit ki van száradva,adott gyogyszert a hányásra meg probiotikumot. Koszi a válaszokat!!!
2011. dec. 16. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!