Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El vagyok keseredve! A kutyám...

El vagyok keseredve! A kutyám képtelen vagyok behívásra megtanítani. Neked hogy sikerült?

Figyelt kérdés
1 hónapja van nálam, első kutyám, mindent csinálok, ami a falkavezérséghez kell: ajtó, kaja, 'japán vacsora', elbújás, mindent, mégsem eredményes. Vagy egy hónap kevés? Kb. 8 hónapos kutya lehet, de úgy érzem, nem tisztel vagy kötődik hozzám eléggé. Minden sokkal érdekesebb, mint én, pedig mindent elkövetek, hogy rám figyeljen, ha hívom (hülye hang, integetés, elfutás). Mit kéne tennem? 30 m-es póráz beválna? Miért nem ismer el engem, ha egyszer mindent megteszek? Egyébként a többi parancs egész jól megy, ajtón már nem jön ki, kajához nem nyúl, amíg nem szólok, de ha kimegyünk, megbolondul.
2012. febr. 5. 22:44
1 2 3
 1/22 Akiteki ***** válasza:
77%
Ha már ennyi energiát fektetsz bele, miért nem próbálkozol egy kutyaiskolával? Ott megtanítanád, hogy tanítsd. Egyébként kevés egy hónap.
2012. febr. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Mailerdeamon ***** válasza:
84%
Lehet pont az a baj, hogy mindent megteszel. Túl sokat hívod, integetsz, elszaladsz, visszamész, stb, ezért már nem is érdekli hogy éppen mivel próbálkozol. Ne hívd kettőnél többször. Én a hosszú pórázas módszert használnám.
2012. febr. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem, hogy szombaton megyünk kutyasuliba, hátha ott meg tudják szakszerűen mutatni. Csak bosszant, hogy én képtelen vagyok rá, elméletben olyan marha egyszerűnek tűnik:( Jutalomfalatot mindig kapja, ha jön, de van, hogy csak rámnéz, és úgy dönt, inkább nem jön. Ha elszaladok, akkor utánam fut.
2012. febr. 5. 22:53
 4/22 Akiteki ***** válasza:
100%
Magasról nézvést, lehet hogy egyszerűnek tűnik. Szerintem a legnehezebb feladat.
2012. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan pont kamaszodik, ne várj tőle csodákat ilyenkor, főleg, ha nemrég van nálad. Valószínűleg nem is tisztel, meg nem is kötődik még annyira.

Legyél vele türelmes, és persze próbáld meg nem elengedni olyan helyen, ahol figyelmen kívül hagyhatja a behívást. Az elfutás ilyen rövid kötődés után egy kamaszodó kutyával nem opció, pont lesz*rja, hol vagy :) Úgy állj hozzá, hogy ő most feszegeti a korlátait, neked pedig meg kell mutatnod neki egyértelműen, hogy hol is vannak azok a határok.

A hosszú póráz jó ötlet, de a 30 méter kezelhetetlen, 10 is bőven elég. És próbáld meg nem a figyelmét felkelteni, hanem az engedelmességet erősíteni benne. Egyszer szólsz neki, úgy, hogy biztosan hallja, és magad felé rántod. Ha megáll, vagy nem jön, megint. Ne vontasd, csak tereld oda magadhoz, egyetlen hívás után. Ez sem két hetes meló, a biztos behívás egy hosszú folyamat, csak legyél vele következetes. Ha valahogy mégis elmegy, vidd vissza oda, ahova hívtad, mindenképpen csináltasd meg vele a feladatot.

A kutyaiskola is remek ötlet egyébként, de előre szólok, hogy a legtöbb kutyasuliban egyáltalán nem foglalkoznak az ilyen mindennapi dolgokkal, szóval jól kell sulit választanod, hogy ebben tudjanak és akarjanak segíteni. Akár hívhatsz házhoz szakembert is, ha nincs jó suli elérhető közelségben, ehhez nem kell iskolai környezet, sőt, hiába csinálja meg a sulin, ha amúgy az utcán nem figyel rád, úgyhogy eleve jobb, ha "élesben" gyakoroltok.

2012. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
24%

elfelejted a legfontosabbat: a kutyát szeretni kell! simogatni, játszani vele, nem kell mindig a kutyának a labda után menni, elég ha simogatod beszélsz hozzá, szeretgeted, lefekszel hozzá a szőnyegre, először egy kötődés alakuljon ki. Bírom hogy ha nem sikerül megnevelni akkor irány a kutyasuli. figyi, a kutyának szeretet kell, az hogy ránézz és azt érezd hogy szeret, mintha szólna hozzád.


fiatal kutya kiskutya még, mondhatni gyerek, nekik a világ izgalmas, a hó, benne ugrálni vagy éppen amelyik kutya utálja a havat, hagyd a kutyát érvényesülni, ha megnézett mindent, hagyd a kutyát élni.


30-m es póráz minek? először is mindig látok az utcán ilyeneket, nem a kutya vezeti a gazdát hanem a gazda a kutyát. a kutya meletted sétál, amit persze fiatal kutya mindig meg akar törni, de ti egy falka vagytok.

ha az én kutyám ha a hangomat meghallja már jön elém, hívni pedig psz-psz morzsi pszi pssszi,:D de tényleg ennyi, sztem ha integetsz neki a kutya azt gondolja hogy neki h*lye gazdi nem kell. Hagy először érvényesülni, mindig te adj neki enni, és szeresd, simogatás, feküdj le a szőnyegre legyél vele egy szinten, igen! egy szinten!

2012. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A "hogy sikerült" kérdésre válaszolva pedig: menhelyi önkéntesként nagyjából behívhatóra alakítottam a kutyát hosszú pórázzal (kb. fél év volt), aztán örökbefogadás után még fél évig még járkáltam utána, hogy minden egyes alkalommal úgy végződjön a behívás, ahogy terveztem. Felnőtt kutya volt egyébként, 1,5 évesen kezdtem vele foglalkozni, 2,5 évesen vittem haza. Persze akkor közel sem volt még ennyi tudásom, de ezt sehogy nem lehet gyorsan csinálni, csak ha pici korától nevelsz egy kivételesen követő típusú kutyát kivételesen jó vezetői képességekkel. Egyébként mindenki sokat szív vele, szóval kitartás! :)
2012. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszi neked is a választ, gödöllői tükör suliba vinném, így is nem tudom, hogy gazdálkodom ki, hát még ha házhoz hívok szakembert...:S Amúgy ha elfutok, érdekes módon jön, meg szokott ijedni akkor is, ha elbújok, és keres.
2012. febr. 5. 23:29
 9/22 anonim ***** válasza:

A házhoz hívás szerintem kijöhet olcsóbbra is, legalábbis szerintem arra nincs szükség hetente 3x, meg hát akkor a kiképző teljes ideje a tiéd, nem kell megosztania isten tudja hány ember között. Gyakorolni meg tudsz egyedül is, ha van benned affinitás, és ahogy elnézem, benned van, nem kell noszogatni.

A tükörsuli amúgy jó, ott biztos segítenek neked. Személy szerint ugyan a falra mászom tőlük, de az eredményeiket sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni. Ha neked bejön a stílusuk, akkor sokat segíthetnek.

2012. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
szerintem borzasztó hogy manapság azzal akarnak felvágni az emberek hogy mit tud a kutyája, hihetetlen, komolyan kérdező, sajnálom a kutyádat
2012. febr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!