Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El vagyok keseredve! A kutyám...

El vagyok keseredve! A kutyám képtelen vagyok behívásra megtanítani. Neked hogy sikerült?

Figyelt kérdés
1 hónapja van nálam, első kutyám, mindent csinálok, ami a falkavezérséghez kell: ajtó, kaja, 'japán vacsora', elbújás, mindent, mégsem eredményes. Vagy egy hónap kevés? Kb. 8 hónapos kutya lehet, de úgy érzem, nem tisztel vagy kötődik hozzám eléggé. Minden sokkal érdekesebb, mint én, pedig mindent elkövetek, hogy rám figyeljen, ha hívom (hülye hang, integetés, elfutás). Mit kéne tennem? 30 m-es póráz beválna? Miért nem ismer el engem, ha egyszer mindent megteszek? Egyébként a többi parancs egész jól megy, ajtón már nem jön ki, kajához nem nyúl, amíg nem szólok, de ha kimegyünk, megbolondul.
2012. febr. 5. 22:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
Az aztán hatalmas felvágás, hogy jön a kutyám, ha hívom.
2012. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ja, sokkal menőbb, ha kiszalad az autó elé, mert le sem kaksizza, hogy szólok neki:D
2012. febr. 6. 00:00
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

9/12

Miért baj az, ha valaki neveli, tanítgatja a kutyáját? Rengeteg ismerősöm van, nem foglalkoztak a kutyájukkal, csak labdát dobáltak, meg enni adtak neki, és egy borzasztó neveletlen, kezelhetetlen kutyák lettek felnőtt korukra. Utálok is hozzájuk menni, mert ki akarnak szökni, összeugrálnak, nem lehet rájuk szólni, a gazdi meg csak őrjöng, h milyen hülye kutyája van, stb. Amikor meg hozzám jönnek az ismerőseim, mindig ámulnak, hogy mennyire jól neveltek a kutyáim. Még soha nem kellett szégyenkeznem miattuk. És nem azért tanítottam hónapokig őket, hogy feszítsek, meg menőzzek, hanem azért, hogy mindenki életét megkönnyítsem.

2012. febr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 10-esnek ment a válasz, nem a 9-nek. :)
2012. febr. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Gödöllő környékén laksz? ne menj méregdrága iskolába, Kistarcsán van egy suli, havi 4 e ft (márciustól 5 e). Gyönyörűen megtanulja a kutyusod a behivást, már az ovis csoportba. (1 éves korig ovizhat)


[link]

2012. febr. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ne add fel! A kutyasuli nagyon jó ötlet. Mivel első kutyád, nem kell szégyenkezned, hogy nem sikerül! A suliban megtanítják neked, hogy hogyan fegyelmezd a kutyádat. Sok sikert!:)
2012. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi is tükör-sulisok vagyunk és én nagyon szeretem ezt a módszert, hihetetlenül jól használható és eredményes minden típusú kutyára, szánhúzóktól ölebekig. Persze itt sem pár hét alatt fognak megoldódni a gondok, de eredményes és színvonalas képzést kapsz. Egyébként ha a pénzről van szó, nem drágább, mintha egy gyengébb iskolában elrontanák a kutyád és azt kéne helyrehozni, sajnos sok példa van rá. Emellett nálunk egy nagyon jó hangulatú közösség van. (Cerbisek nyugodtan lepontozhatnak, ahogy szokták.)
2012. febr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Megint kezdődik...

Jó volna tudni, hogy a népszigetesek meg a cerbisek miért marják egymást nyilvánosan. Mindkét iskola eredményes, csak más stílusú, nekem a cerbi jön be, de ettől függetlenül bátorítom azokat, akik a népszigetre mennének, pedig amúgy megvan a véleményem róluk. Mindkét suliból engedelmes és boldog kutyák kerülnek ki a nagyvilágba, ennek mindkét fél örülhetne ahelyett, hogy marakodnak, hiszen a társadalomnak és a kutyáknak mindkettő nagyon hasznos. Sőt, megsúgom, hogy rajtuk kívül is vannak jó iskolák, akik kevesebbet fordítanak a merketingre, ezért csak a helyi közösség ismeri őket, de azért szintén hasznosak a kutyáknak és a gazdáknak is.

Peace. Ne csináljatok vallást a kutyaiskolákból.

2012. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van és egyet is értek azzal, amit mondasz. Nekem is megvan a nem épp fényes véleményem a cerbis sulikról, de tényleg igazad van. A lényeg az, hogy tökéletesen kezelhető, szellemileg is egészséges kutyáink lehessenek. A két módszer egyébként is rokon, az alap megegyezik.
2012. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nekem itt az a tapasztalatom, hogyha csak leírom azt, hogy tükör sulisok vagyunk, rögtön jön a lepontozás. Talán majd megváltozik ez is. :)
2012. febr. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!