Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítás tippek?

Tanítás tippek?

Figyelt kérdés
van két kutyám az egyik németjuhász elég sűrűn viszem el a határba és az a gond ha meglát egy vadnyulat akkor egyből utánaered és vagy 200-300 méteren át kergeti egyszerűen nem fogad szót akárhogy kiabálok utána h álljon meg most egy éves ! verjem le az sem segit már kentem le többször is de megy a nyúl után egyből ... csak van h nincs messze a kövesút és egy vasúti sin is van arra nem akarom ha vonatelé fusson h birjam megálitani ?
2012. febr. 6. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

ezeket találtam

2012. febr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Írd be felül a keresőbe, hogy "behívás", és olvasgasd.
2012. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát most lehet, hogy le fognak ugatni, de ilyen esetben, ha már "elromlott" a kutya, vagyis felvett egy nehezen kontrollálható rossz szokást, lenne alkalmas az elektromos nyakörv...

Nagyon nehéz leszoktatni egy kutyát a vadűzésről, viszont nagyon-nagyon fontos, mert egy vadász kérdés nélkül kilőheti, ha meglátja!!

Lehet, hogy az elektromos nyakörvet elég lenne 1x-2x használni. Nem vagyok az ilyen eszközök híve, de ha a kutya élete múlhat rajta, nem adunk a cicomára.


A másik, szintén nem túl kifinomult módszer, amit a régi pásztorok csináltak: egy félméteres fadarabot, ún. koloncot kötöttek a kutya nyakába, ami nem zavarja, amíg csak üget, de amint elkezd rohanni, a lába közé keveredik. Ez azért már egy kicsit túlhaladott...


És igen, a falkavezérséggel sem ártana behatóbban foglalkozni.

2012. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, az elektromos nyakörv is egy eszköz, viszont:


1) az elektromos az utolsó, amit egy kutyával ki kell próbálni, úgyhogy előbb a hagyományos módszereket kell elővenni. Mellesleg az sem biztos, hogy hatásos lesz, láttam én már karón varjút.

2) szakember nélkül senki ne használjon elektromos nyakörvet, ezért ne is ajánlgassuk senkinek, ha lehet, a kutyák és a gazdák érdekében.


Egyébként is marha drága eszköz, és rosszul használva ráadásul tökéletesen hatástalan is.

2012. febr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
néztem sok tanitási tippet amik egyszerűek csinálom és hátha lesz eredménye amugy 1 éves kutyáról van szó!
2012. febr. 7. 15:16
 6/7 A kérdező kommentje:
és köszönöm az eddigi válaszokat !
2012. febr. 7. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak legyél türelmes, a behívás nem két hetes meló, ne add fel, ha pár hét múlva még mindig nem jó a kutya :) Hónapok kellenek hozzá általában.
2012. febr. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!