Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever, német...

Golden retriever, német juhász, vagy szibériai husky?

Figyelt kérdés
Most szeretnék kutyát venni és nem tudom eldönteni melyik legyen a három közül... Fontos lenne, hogy játékos legyen, könnyen tanitható, úgy, hogy ne kelljen tanitóhoz vinni.
2012. febr. 6. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nj.
2012. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Husky-t szerintem felejtsd el, ha tapasztalatlan vagy és "tanitó"-hoz sem akarod vinni.
2012. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mire kell? A németjuhászt meg a goldit könnyebb tanitani.

A husky makacsabb fajta, de nagyon okos, lehet őt is tanitani, csak nehezebb. Nekem huskym van.:)

De ha könnyen tanithatót akarsz, akkor én a goldit javaslom a 3 közül.:) Nagyon szépek, meg okosak.

2012. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát öhmm... Három elég különböző kutyát választottál. Első kutya? Mert ha igen, akkor szerintem a golden a megfelelő a három közül. Könnyen tanítható, intelligens, játékos.

A német juhászban is megvannak ezek a tulajdonságok, csak megfűszerezve tízszer annyi energiával, és egy csöpp önfejűséggel. A német juhász az munkakutya, nem feltétlenül rossz választás, de én nem javasolnám első kutyának.

A husky szintén nagyon energikus, de pluszba még eléggé önfejű is. Ha nincs kézben tartva, önfejű lesz, szökős, stb... Szóval én a golden retrivert javaslom. Akármilyen kutyát vesztek, lehetőleg megbízható helyről, jó tenyésztőtől, törzskönyvvel. De akár fajtamentőknél is nézelődhettek, itt van a honlap:

[link]

2012. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Németjuhász. :) Hogy miért? 1. Játékos, ha nagyon jól van szocializálva 2. Kiba***tul szép 3. Nagyon könyen tanítható


Husky-t ne vegyél, mert,ha nincs elég tapasztalatod, akkor azt veszed egyszercsak észre,hogy a kutyasétáltat téged :)

2012. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gabrielli ***** válasza:
Golden. Én is németjuhászt szerettem volna, a feleségem pedig labradort. Végül vettünk egy golden retrievert. Nem bántam meg, sőt, nagyon okos, játékos, barátságos de időnként ugat is, imádni való! Örülök hogy rá esett a döntés (feleségemnek köszönhetem és a rengeteg véletlennek hogy most nem németjuhászom van)!
2012. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Golden retriever mert az nagyon jól tanítható meg okos meg vak vezetésre alkalmas:)))
2012. febr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem a legkevésbé se szempont, hogy vakvezetésre is alkalmas :D:D:D

amúgy sztem is golden.

2012. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bármelyiket is vàlasztod, egyet ne felejts el! Nem a kutyàn múlik, hogy kell-e kutyasuliba vinni, hanem a gazdin! Alapjàbavéve mindegyiket ugyanùgy kell nevelni, tanítani és fajtàn belül is különböznek az egyedek.
2012. febr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a mémetjuhász mellett érvelek, mert nekem is olyanom van. És okosabb, mint ahogy hittem. Most 5 évesen tanítgatom, és tegnap tanítottam meg vele hogy hozzám, és ma is csinálja és érti. Jó munkakutyák is, játékosak, és nem kell iskolába vinni, mert felnőtt korukban is nagyon okosak.
2012. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!