Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havas, jeges séták?!

Havas, jeges séták?!

Figyelt kérdés
Ti hogy oldjátok meg azt, hogy ne ragadjon bele a séták során a jég a kutyák talpába? Megint felsebesedett az egyik kutyám lába a tegnapi séta során, pedig így is öt percenként álltam meg kiszedni a hódarabokat.
2012. febr. 7. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk nem tudom miért, de eddig szerencsére csak egyszer ragadt bele úgy, hogy ki kellett szednem, de a talpát valami felsértette pár napja rendesen. Azóta kenem neki szinte minden séta előtt-után a tappancsait körömvirágkrémmel vagy kézkrémmel, láthatóan jót tesz neki.

De gondoltam már rá, hogy be kéne szereznem egy garnitúra kutyacipőt, de amit itt a boltban láttam nagyon drága és csili-vili, ha meg ebayről rendelem már vége a hónak mire ideér.

2012. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A körömvirág nálunk is segített, de cipőt sajnos ekkora méretben még sosem láttam. Köszönöm! :)
2012. febr. 7. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora az a méret, amiben nincs cipő, de én ezekkel már tavaly télen is kacérkodtam: [link]


Egyébként én is úgy, hogy egy nagyon zsíros aloe verás krémmel kenem, de én inkább a ső ellen, mert a rövidszőrűeknek nem ragad bele annyira. Barátnőm szőrkutyájánál is sírás van ilyenkor, szerintem nagyon alaposan ki kell vágni a macsból a szőrszálakat, és úgy átkenni valami nagyviszkozitású krémmel minden séta előtt.

2012. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerencsére a kutyámnak rövid a szőre a talppárnák között, így ezzel nincsen gondunk :)

Előző kistestű hosszú szőrű kutyámnak a hónaljaiba, mancsaiba, hasára kerültek szép kis jégkoloncok, hógömbök...mindig kiszedegettem neki, ő is kirágta, amit tudott...séta után meleg törölközővel dörgöltem át, és kiolvadás után hamar száradt. Ha sós útszakaszokon jártunk, akkor hazaérve mancsmosás langyos tiszta vízzel...ja, és a talppárnák közül kivágtam a szőrt hetente, hogy minél kevesebb hó ragadhasson bele...nem láttam, hogy fázott volna a talpa ettől :)

2012. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg itt van 1-9es méretig, de hogy melyik mekkora arra nem sikerült rájönnöm, (meg sajnos egy darabig még nem kell nekem táp, úgyhogy innen se rendelek addig):

[link]

2012. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Svájci Juhászom van, óriási tappancsokkal. Fressnapfban kérdeztem a cipők után, a legnagyobb, amit kínálni tudtak is bőven kicsi volt rá és azt mondták, hogy ők ennél nagyobbról nem tudnak. Ezt a szőrkivágást én is megpróbálom plussz három emberrel, hogy lefogják, nehogy véletlenül belevágjak talpába. :)

A cipőknek meg utána nézek még! A só nekünk is gond, nálunk is megy az örökös lábmosás. Köszi!

2012. febr. 7. 11:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy a te kutyádnak mekkora a tappancsa arról sejtésem van csak, a trixie védőcipőhöz találtam méretezést:

5. Golden Retriever, Labrador, Boxer, Doberman

6. Német juhász, Rottweiler,

7. Német Dog, Leonbergi, Új-Fundlandi

[link]

Valamelyiknek szerintem jónak kéne lennie :)

2012. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor még szétnézünk máshol, vagy marad az internetes rendelés, bár nem tudom, hogy a cipő mennyire lenne jó. Ő biztos utálná. :)
2012. febr. 7. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Eleinte biztos fura lenne neki is, de szerintem jobban viselné, mint a havat a tappacsai közt :)
2012. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!