Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes állatmenhelyről...

Érdemes állatmenhelyről kutyát befogadni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát. Gondolkoztam azon is hogy állatmenhelyről hozok. Nem tudom, hogy azok a kutyák akik állatmenhelyről vannak azok nem agresszívek az emberekre nézve.
2012. febr. 7. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mitől lennének agresszívek? Nyilván van olyan is, aki az, de ez általában az előző 'gazdinak' köszönhető, hogy úgy nevelte, vagy nem törődött vele stb. Nézegesd a honlapokat, ott találsz róluk leírást.
2012. febr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hát hogyne lenne érdemes! Nekünk még csak menhelyi kutyáink, illetve laboratóriumokból mentettek voltak (a családnak/ közeli rokonságnak eddig 5 ilyen kutyája volt). Mindegyik szeretetre méltó, okos és hűséges, valamint nagyon hálás volt.

Az agresszív kutyákat nem adják oda befogadóknak, minden kiadott kutyát alaposan megvizsgálnak! Ráadásul te is összebarátkozhatsz velük a menhelyen.

Én csak ajánlani tudom ezt a megoldást.

2012. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%

én azért tartok kutyát hogy agresszív legyen a betörők rablók cigányok ellen.

ki is van téve a kapura harapós kutya!

2012. febr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Szigorúan tesztelik az ottani kutyákat. Nagyon problémás és agresszívakat nem adnak ki.

Egyébként nagyon is érdemes menhelyről befogadni kutyát. Ott úgy is segítenek neked, hogy milyen kutya lenne a legalkalmasabb a te életviteledhez. De ha onnan kihozol egy állatot, talán az életét mented meg, és akár másikét is, hisz egyel több hely lesz a menhelyben.

2012. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb (normális) menhelyen nagyon megnézik, hogy melyik kutyához milyen gazda illik, nyilávn egy tutyimutyi gyengekezűnek tűnő gazdának nem fognak problémás kutyát adni.

Egyébként pedig hozzáértés nélkül nevelve nagyon könnyű egy pénzért vett (pláne szaporítótól idegrendszeri problémás) kölyökkortól nevelt kutyát is agresszívvá tenni.

2012. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi vettünk egy spánielt...rengeteget foglalkoztunk vele,de hihetetlen hálatlan és szófogadatlan kutya lett belőle. Hoztunk később a menhelyről is egy kutyát,hogy legyen társa és hatalmas területünk van szóval nem árt ha azért ugatnak is a kutyák.Egy keverék közepes méretű 4 éves kutyát hoztunk...nagyon szófogadó és valami hihetetlenül örül állandóan amikor meglát minket :)
2012. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

A menhelyeken nagyon kicsi az agresszív kutyák száma, a legtöbb agresszív kutya gazdás.


Gondold át, hogy milyet szeretnél, menj ki a helyi menhelyre és nézz körül, mert egyrészt nagyon sok kutyát nem is hirdetnek, illetve pár perc alatt többet tudsz meg a kutyákról mint ha csak a hirdetéseiket nézegetnéd.

2012. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!