Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát éri meg a...

Melyik kutyát éri meg a legjobban tenyészteni? Melyikek a legdivatosabb fajták?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 12:35
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/254 anonim ***** válasza:
16%

akiteki

nem kell mindenkinek odaadni meg osztogatni ha értelmezed előtte a szöveget,a lényeg:

OLYAN HELYRE AHOL 100%-ig JÓ HELYE VAN.

szerinted aki megveszi drága pénzért az nem fogja szaporítani?vagy annak lehet?mert kifizette az árát?miből gondolod,hogy egy szegényebb ember egyből szaporítani akar?!

2012. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/254 anonim ***** válasza:
75%

Honnan tudod hogy ott 100% -ig jó helye van?


Tudod minek nincs becsülete? Az ingyen kutyának!


Mert a jó pénzen vett kutyát ha valami baja lesz akkor költenek rá már csak azért is nehogy vesszen a zsé, míg az ingyenkutyára közel se biztos.


De ha már ingyenes kezdd el győzködni a boltokat hogy adjanak mindenkinek ingyen kaját, ruhát, autót, mindenki dolgozzon ingyen, stb.

2012. febr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/254 anonim ***** válasza:
92%

62%-os

több tenyésztő is írta egy másik kérdésnél,hogy inkább adta/andá ingyen a kutyát jó helyre..

meg hogy amiket eladtak a fajtamentőknél meg a menhelyen láttak viszont.

nem az ártól függ hogy vigyáz-e valaki a kutyájára vagy sem...megnézheted a gyerekek is ingyen vannak mégis sok szülő a lelkét kiteszi értük,vagy ha kapsz ajándékba valamit ugyanúgy vigyázhatsz rá,vagy éppenséggel ismerek olyat is aki megveszi a 100ezres telefont és dobálja nem vigyáz rá.ez nem a pénz kérdése hogy vigyázok-e valakire/valamire...az ember jellemétől függ

2012. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/254 anonim ***** válasza:
92%

De tudod mit, 91 -es gyikomat?


Vegyél minőségi kölyköt, neveld fel, érj el vele mindent amit csak el lehet, aztán hozz le tőle egy almot.


Ezután meg fogom nézni hogy ingyen osztogatod a kölyköket...

2012. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/254 anonim ***** válasza:
90%

Ez rossz érvelés... én akartam egy fajtát csak hobby célra, tudtam mennyibe kerül, 16 éves voltam és végiggüriztem egy nyarat plusz év közben is csináltam kisebb munkákat, majd a 17. szülinapomra megvettem magamnak az álom kutyámat. Ha valaki akar valamit akkor dolgozzon meg érte...

Most 28 vagyok az első kutyám ugye hobby kutya volt de 20 évesen vettem egy tenyészkutyát, azóta született már néhány alom, én adtam ismerősnek ingyen kutyát, rokonoknak, barátoknak is de idegennek soha... honnan tudnám, hogy jó gazda lesz? a részlet fizetést megszoktam engedni ha valaki szimpi és egyben nem tudja kifizetni de nem osztogatom ingyen a kutyákat...

Egyébként én eddig mindig az olcsón hobbyra eladott színhibás kiskutyák gazdijaival szívtam meg mert képtelen megérteni, hogy az a kutya azért volt olyan olcsó mert tenyésztésre alkalmatlan. Már hobbyra csak ivartalan kicsit adok oda...

2012. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/254 Akiteki ***** válasza:
87%
Miből gondolom? A gyakorikerdesek.hu oldalon olvasottakból. És igen, az ember törekszik arra, hogy megtalálja a 100 %-os gazdát. Nem mindig sikerül. És tudod hol van mindig a gond? Azoknál akikben megbíztam és ingyen kapták a kutyát. Sajnos nem kitaláltam, tapasztalat. :(
2012. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/254 anonim ***** válasza:
74%
A kutya szeretete nem attól függ, hogy a gazdája szegény vagy tehetős, nem is attól, hogy mennyi volt az ára a kutyának. Aki szereti a kutyáját az inkább saját maga nem eszik, de a kutyáját elviszi az orvoshoz, ha beteg. Nem egy ilyet ismerek. Nem kell a szegény embert lenézni, leírni. Éppen most olvastam az egyik kérdésnél, hogy a drága kutyát a napon hagyták megfőni, hőgutát kapott meghalt. A vagyonos agyafúrt gazdája pedig a tenyésztőtől követelte vissza a pénzét, mert elpusztult a kutya.
2012. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/254 anonim ***** válasza:
100%
azt pont én írtam, és rossz példa mert az a kiskutya fél áron lett odaadva egy családnak a barátnőméktől két utcára, nem voltak vagyonosak de állítólag nagyon kedvesnek tűntek és ezért kapták meg a kutyát... pedig ő alapból is olcsó fajtát tenyészt ahol egy kicsi 70 ezer forint szóval az a család keményen 35 ezret fizetett a kutyáért és azt is visszakövetelték miután konkrétan megölték a kutyát
2012. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/254 anonim ***** válasza:
100%
persze, nem kell általánosítani. de azért nem várhatod el, hogy vadidegeneknek ingyen adják a tenyésztők a kutyáikat...
2012. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/254 anonim ***** válasza:
87%

Én meg ismerek olyat, hogy a tenyésztő hibátlan minőségű kutyát adott ingyen valakinek azzal az egy kikötéssel, hogy ha felnőttként is olyan jó lesz, mint kölyöknek és bevonják a tenyésztésbe akkor fizessék ki neki egy azaz egy darab kölyök árát. Azóta lehoztak a szukától 2almot de vissza nem fizettek egy Ft-ot se. Na ennyit a jó szándékról!

Persze van ellenpélda is rengeteg, de aki a saját bőrén ilyeneket tapasztal az biztos nem fog lutrizni a leendő gazdival amikor egy több éves "barát" is ilyeneket művel. Senkit nem lehet azért hibáztatni mert bizalmatlan és a tőle elkerülő kölyköket olyan helyre szeretné adni, ahol a többi egyéb fontos kritérium mellett nem okoz anyagi nehézséget a tartása.

2012. febr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!