Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát éri meg a...

Melyik kutyát éri meg a legjobban tenyészteni? Melyikek a legdivatosabb fajták?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 12:35
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/254 anonim ***** válasza:
32%
Valljuk be, hogy van anyagi haszna, vagy egyéb öncélú motivációja a kutyatenyésztésnek. Az, hogy 0 forintért hobbyból, enyhén szólva durva, az meg bolond aki elhiszi.
2012. febr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/254 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én csak tartok kutyát nem tenyésztek, de már a három kutya is belekerül havi szinten 50 ezerbe simán, mert háromnál már tényleg kéthavonta van egy állatorvosi vizit. Meg valami hülyeség mindig van. Az egyik szereti az ágyát csócsálgatni, ha nem figyelek, ha sztékapja új ágy kell, 5 ezer minimu. Egy box 40 ezer. Szóval ha belegondolok, hogy mennyi költsége lehet egy tenyésztőnek biztos vagyok abban, hogy nem lehet nyereségesre kihozni, ha becsületesen csinálod.


Más kérdés, hogy azt el tudom képzelni, hogy a fedeztetéstől az elválasztásig számolva a költség kiadás mérleget az tényleg nyereséges lehet, de nem igazán értem, hogy miért ne számolnánk bele a "tenyésztés költségei" közé azokat a költségeket amik a két fedeztetés közötti két évben keletkeznek.

Számolgattam, mert van egy kedvenc fajtám, amiből nekem sokkal jobban tetszik az egyik külföldi vonal mint az itthon, és gondolkodtam rajta, hogy beletanulnék, hogy legyen itthon olyan szuper kutyák, de arra jutottam, hogy legjobb esetben is max annyira tudok ebből kijönni, hogy a saját kutyázásom megtérül belőle, tehát kvázi megteremtem a kutyatartásra elegendő pénzt - de igazából még azt sem.

2012. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/254 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van motivációja. Hogy szép kutyákat alkossunk. És ez minden pénzt megér.
2012. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/254 Akiteki ***** válasza:
89%
ma 15:12 Pont nekem magyarázd el. Nincs köztes állapot.
2012. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/254 anonim ***** válasza:
90%

54/54

nálad a pont! Nekem egyetlen álmom egy olyan csodaszép szuka aki a fajtámban a Westminstert nyerte tavaly... bármennyit megadnék érte! de a szépség se minden, kell mellé jó karakter, egészség és én akkor vagyok a legboldogabb amikor pl egy nagy tenyésszemlén/karakter teszten tavaly az én általam tenyésztett 6 hónapos kölyök volt az egyetlen aki 100% os karakter tesztet csinált! másnap 37 fiatalból nyerte az osztályt!! ezért éri meg tenyészteni, a hihetetlen öröm miatt amit akkor éreztem amikor a gazdák ez megírták nekem...

2012. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/254 Akiteki ***** válasza:
82%

A haszon rajta az adrenalin. Már megint az a fránya.

Mint a szerencsejátéknál, csak arról könnyebb leszokni.

Amikor nyer a kutyám a kiállításon, az minden pénzt megér. És olyankor nem érdekel, hogy már megint nem fizettem be időben a villanyszámlát meg a részleteket a 20 éves kocsimra, mert kiállításra költöttem.

Az ilyen anyagias pitiánereknek ezt nem lehet megérteni. Mondhatnám, hogy kívánom, hogy egyszer tapasztalják meg milyen érzés az, mikor a kezedbe született pici kölyök felnő és olyan lesz, hogy mindenki megcsodálja és ott áll a dobogó tetején. De lehet, hogy nem fognák fel, mert csak a fillérek lebegnek a szemük előtt.

2012. febr. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/254 anonim ***** válasza:
10%

50 ezerből biztos nem jön ki, főleg ha nem egy korcsot keresztezik , hanem egy törzskönyves kutyát! A törzskönyvet is meg a chip-pet is a tenyésztőnek kell megvennie, aztán visszajön ugyan a haszon,( már ha el is adja ) de akkor is ki kell fizetnie! Az oltásokról nem is beszélve...

És kedves kérdező, ha lenne egy kis eszed nem a divatosabb kutyákat kéne tenyészteni, mert abból van annyi mint a szemét, és akinek egy mostanában menő kutya kell - pl beagle, mert ebből látok szinte a legtöbbet - úgyse tőled fogják megvenni, hanem az olcsóbbat, az más kérdés kinek van rá pénze, de sajna sok szaporitó van és inkább eladja olcsón, arra törekedve hogy ne maradjon rá a kutya!

A helyedben keresnék egy ritka fajtát - pl egy afgán agarat, vagy leonbergit, mert ezekből nem sok van - és rá áldoznék nagyon sok pénzt, ha komolyan gondolom! De sose a divatosabb kutyákkal kezdj! Ha rá mész egy kutyás oldalra, megnézheted hány kiskutya vár gazdára,van 10 oldal beagle egy oldalon kb 45 hirdető van aki beagle-t adna el, és akkor ebben van 4-5 kiskutya, és akkor ez csak egy web oldal, német juhászokról meg a yorkikról nem is beszélve, szóval inkább ne menő kutyát tenyéssz!!!!

És munka mellett, mert anyagolag csak úgy éri meg, nem pedig úgy hogy egy szaporitó telepen élnek és sose látnak embert, mert akkor valaki rád küldi az állatvédőket, és elkobozzák tőled az ebeket! És létezik ilyen!

2012. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/254 Akiteki ***** válasza:
76%
Az afgán agár jó ötlet, pont az eladhatatlan kategória. Az a kevés ember, aki megveszi, csak a legjobb helyekről. Hálás lennék, ha a huskyt nem ajánlanád, úgyis már minden második sarkon szaporodik a szerencsétlen.
2012. febr. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/254 anonim ***** válasza:
88%
Aki látja hogy "jön vissza belőle rendesen", végülis így is lehet nézni, az első 2-3évben milliós kiadások (nem egyszerre, összesítve), utána meg ha nagyon jól megy minden az alomeladás után valamennyi visszafolyik. De a végén mindig a kiadás a nagyobb, ha mindent beleszámolunk. Persze ha épp egy adott évet nézünk, mikor van alom, akkor arra az évre (talán) ki lehet hozni pozitívan az anyagiakat. És utána? Mondjuk 3évesen be lett vonva tenyésztésbe 7évesen már nyugdíjas. Lehoztak tőle 4almot, akkor volt 4olyan év amikor "haszon keletkezett", de utána az az egy kutya még remélhetőleg eléldegél akár 12-14éves koráig is, amikor csak költeni kell rá a tenyésztőnek.
2012. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/254 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:38

Nehogy már a mamakutya nyugdíjas éveit is a kiskutyája vásárlója fizesse meg és nehogy már deficitként könyveljük el, ha 14 évig él!

2012. febr. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!