Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám farkán van egy kis...

A kutyám farkán van egy kis seb. Mit tegyek, hogy ne piszkálja állandóan?

Figyelt kérdés
Egyfolytában kiharapja és nyalja, amitől vérzik, és ettől még jobban nyalja. Most bekötöttem neki, de leszedte azt is. Egyébként a seb ilyen pattanásméretű zsírmirigy vagy micsoda, elég sok van neki. Egyébként a fajtája bichon havanese.
2009. jún. 2. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Gallér? Estleg valamit rá is húzhatnál,vagy pl egy kisebb fáslival betekerhetnéd....
2009. jún. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vidd dokihoz!

Lehet, hogy allergiás.

Esetleg csirkével/ csirkés táppal eteted? Sok kutya nem birja a csirkehúst (legalábbis ezeket a mai tápos műcsirkét amit a hipermarketekben kapni).

Vagy lehet pajzsmirigy probléma is (egy ismerősnek ezt mondták).

2009. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem etetem csirkével, már kölyök kora óta teli van ilyen kinövésekkel (most 9 éves). Orvosnál is voltunk már vele sokszor, de általában csak kivágja vagy kinyomja neki.
2009. jún. 2. 13:49
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, ilyen gallért még régebben vettünk neki, csak nem tudom rárakni normálisan sehogy, valahogy mindig levarázsolja magáról. A farkát is bekötöttem gézzel, rá leukoplaszttal és raktam rá egy kis darab harisnyát is, de leszedi... :/
2009. jún. 2. 13:51
 5/10 anonim ***** válasza:

hűűű, akkor te is jól jártál :S...nos, van A és B verzió...

A -állatorvos (mivel bichonod van, gondolom ő a mindened is egyben) (nekem cicában van, kicsifiam, és amint van vele valami, a fél karom vihetnék, hogy rendben legyen)...a doki megkenegeti egy olyan fertőtlenítő szerrel , ami azonnal elállítja a vérzést (ha van) és összehúzza a sebet, így nem érez a kis barátunk késztetést a folytonos nyalakodásra, és ad egy (már a zorvos)receptet, ami gyulladáscsökkentő kencéről szól (sz'tem vény nélkül is megvan, olyan mint a/kb.) tetrán...nekem flucinar*n- névvel írt egy vényt,(humángyógyszertáros) amit kenegettem és gyorsan meggyógyult a lábinkó(a talppárnán volt seb, ami hasonlóan mindenhová odaér /mint farokkománk/), ja IGEN : egy antibiotikumos szurit is kap a kiskedvenc, az esetleges fertőzések ellen/megelőzésére...és ennyi, valamint, HA MÁR ottvagy a dokinál, a többi pittypöttyről is tehetsz említést, meg ami van esetleg (hogy mé' csinálja ezt vagy azt, meg mivanszegénykévelamikor....)

a B változat meg (ha anyagilag nagyonnemmegy a doki) akkor otthoni fertőtlenítés, és a tetrán, vagy ami a legkorszerűbb vénynélküli, és nem gáz, ha lenyalja (a gyógyszertárban fogják tudni) (de ha már gyulladt, akkor mindenképp a dokit ajánlom, mert azé egy farka van szegénynek)... nosl, kedves havanesetulajdonosaggódósgazdi, ennyi, amit megoszthattam...mihamarabbi gyógyulást kívánok!


...a gallért meg nyugodtan felejtsd el ,azt a doki adja, ha nagy a gáz(értsd méheltávolítás....meg extrém gyulladás)

2009. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
...láttad volna cicót, amikor beakartam kötni éjszakára (mert persze, hogy este, vagy ünnepnapon lesz baja)a lábát (a kötés 10, a leszedés 0,00003 percbe telt :)
2009. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Vágd le a farkát... (Bocs.)
2009. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hééé, írta, hogy sok bigyóka van rajta ....az egész kutyból egy nózi meg négy tappancs maradna a végén......
2009. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes volna egy másik dokit kipróbálni. Azért írom ezt, mert a tünetek kezelése egy dolog, de a lényeg az ok megszűntetése lenne. Hisz valószínűleg rosszabb lesz, ezért az egésznek az okát kéne megtudni és azt negszűntetni. Nekem ez a tapasztalatom.
2009. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Melyik farkán? Nem mindegy! :D
2009. jún. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!