Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni a felrepedt...

Mit kell tenni a felrepedt tappanccsal?

Figyelt kérdés
Az egy éves Foxi-Westie keverék kutyám első telét éli meg. Szobatiszta szobakutya. Esténként egy órát sétálunk, de arra lettem figyelmes, hogy többször megállunk és nyalogatja mind két hátsó tappancsát (persze nem egyszerre). Miután feljöttünk nyüszögött, és megnéztem a tappancsát amin láttam, hogy a szélei fel vannak repedezve. Csórikám remeg és nyalogatja. Mit a teendő? Hogy tudnám mihamarabb rend behozni? Válaszotokat előre is köszönöm!
2012. febr. 8. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a körömvirág kenőcsöt ajánlom. Hamar segítene. De ha bemész állatpatikába vagy csak kisállat kereskedésbe, ott is tudnak adni valamit.
2012. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
körömvirág, vazelin, kutyáknak való spéci kenőcsök direkt erre a problémára (érdeklődj az állatorvostól). ebben az időben ne vidd el egyórás sétára, max 25-30 perc legyen. az enyémmel másfeleket szoktam sétálni, de ezt a nagy hideget ő sem bírja, begörcsöl tőle a lába. a tiédnek szerintem mindkettővel van baja: kimarta a só a mancsát plusz túlságosan átfagynak az izmai, ízületei. nézd meg séta után, hogy az ujjai között nem tömörült-e össze a hó kicsi jégdarabokká... ha igen, mindenképp szedd ki, tisztítsd meg és töröld szárazra a talpát séta után
2012. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Először is mindenképp mosd le alaposan a kutyád mancsát, amint felértek a lakásba, mert a só kimarja a mancsát. Utána érdemes bekenni valami zsíros krémmel, hogy a repedezettséget megszüntesse.
2012. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Séta előtt kend be az ajánlottak közül valamelyikkel.
2012. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 balázs2010 válasza:
Én neoranormonnal kenem a tappancsukat télen. Éjszakára kend be jó vastagon és húzzál rá zoknit.
2012. febr. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!