Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, ha egy kutya a gazdájával alszik már kölyök kora óta minden nap?

Figyelt kérdés
Pontosabban 6 hetes kora óta, de szerintem ez lényegtelen...
2012. febr. 9. 10:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Èn ellenzem.
2012. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Az én kutyáim is már évek óta mellettem alszanak. Ha túl sokat mocorognak vagy elkezdenek letaszítani az ágyból, leküldöm őket, de általában normálisak és nagyon jó érzés, mikor hozzám bújnak. :)

Szerintem ez egy teljesen normális dolog.

2012. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Utolsó komment! Én velem csak egy kutya alszik! De ugyanaz a véleményem teljesen mint neked :)
2012. febr. 9. 10:16
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Az enyém velem alszik. 5 éve működik a rendszer, semmit nem ront a "falkavezéri" státuszomon:)
2012. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Pető Kriszti! Milyen kutyád van? Csak úgy érdekel! Az enyém még nem annyi ideje alszik velem, viszont az 5 év szép idő :)
2012. febr. 9. 10:20
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem értek vele egyet, de hát az ő dolga (baja).

Én több okból sem alszok a kutyáimmal:

- ki tudja hány kutyája lesz idővel az embernek, ha az egyik feljöhet, akkor a másik is, a végén kutyahalom az ágyon...?

- Ha a kutya feljöhet, nem fogja tudni, hol a helye a falkában. Az hogy valakinek így is működik, nem azt jelenti, hogy a másoknak nem fog elkanászodni!

- Higéniai szempontok. Oké, egy oltott, féreghajtott kutya nem okozhat problémákat, sőt előnyös is. De! szerintem nincs (csak néhány fajta) olyan kutya akinek nem hullik a szőre vagy nem nyalja a hátsóját... Aztán én meg odateszem a csupasz fenekem (főleg ha nő az illető) a szőreire vagy a képét az arcomba nyomja alvás közben? Volt már olyan barátom akinek a kutyája az ágyban aludt. Hát mit mondjak nem volt guszta befeküdni oda a szőrök közé pedig törzskönyves, aranyos, egészséges kutya volt.

- Itt jön is a következő pont. A legtöbb embernek előbb vagy utóbb párja lesz akivel együtt alszik. Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de nem túlzottan élvezném pl a házaséletet úgy, hogy egy kutya bámul rám közben, vagy hogy ígykezdődik a szex: Drágám küldd ki a kutya, tudod mi következik..." Vagy talán ilyenkor az ember bújkáljon a kutya elől a házban, nehogy őnagyságát zavarják?

- Mindenkinek kell egy kis külön tér. Én nem bírnám ha a kutyám 24 órában a fenekemben lenne. Egy kis külön töltött idő jót tesz a kapcsolatoknak. És szerintem a kutyának is kell ez.

Én nem értem miért nem bírja ki valaki, hogy a kutyája pár méterre aludjon tőle. Mindenki a saját helyén...

2012. febr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Mikor a párommal aludtam, akkor is három másik kutyával osztottuk meg az ágyunkat, mert egyikünket sem zavarta. A háromból pláne az egyik a páromé volt.

Kutyaszőr nincs. Mind a -jelenleg- négy kutyám állandó jelleggel vedlik, naponta porszívózok, kikefélem őket, az ágyneműt mindig kirázom, kb. kétnaponta azt is cserélem, és egyébként is az ágy pokróccal van leterítve. Az alatt alszok én, fölötte a kutya.

A rangsor nem azon múlik, hogy hol alszik a kutya. Ha nem helyes a falkasorrend, akkor ezt is meg lehet vonni a kutyától, de döntő többségében az a tapasztalatom, hogy ez vajmi keveset számít nekik. Az, hogy az ebeim mellettem alszanak, szimplán csak kényelem nekem is, nekik is.

Ha már a szexet hoztad fel érvnek, nyilván az ágyról akkor leküldtük őket, volt, hogy a szobából is kicsuktuk. Egy szóra mentek. De őket zavarta a legkevésbé, hogy mi mit csináltunk. Aludtak, ennyi.

2012. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk amint lekerül az ágytakaró az ágyról, Joeyt is leküldjük a helyére, de egészen odáig velünk van, ill. reggel fél álomban általában azért odaengedjük magunk mellé, olyankor az első lábait felrakja az ágy szélére és várja, hogy szóljunk neki, hogy jöhet :) Este 10-11-ig ott fekszik velük az ágyban, utána kell csak lemennie. Az ok egyszerű, szeretünk terpeszkedni a férjemmel és Joeytól már nem férnénk el, ha fél méterrel szélesebb lenne az ágyunk, akkor velünk aludna :)
2012. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem is a kutyát féltem, hogy zavarja. Hanem a gazdát! Hát mondom lehet csak én vagyok érzékeny. De nekem tuti 0 romantika lenne ha ott lihegnek a kutyáim. Én kutyáimádó vagyok de nehogymár az egész világ körülöttük forogjon. Nekem még egyik kutyám sem sértődött meg hogy a saját ágyában kellett aludjon (ami sokszor drágább mint az enyém), és nem az enyémben.
2012. febr. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

10:21


Mindenkinek megvan a saját véleménye! Örülök, h megosztottad velünk :)


10:31


Ami a rangsort illeti, szerintem se ez a lényeg, h ki hol alszik!

2012. febr. 9. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!