Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat a rendszeres keféléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném megtudni, hogy ti milyen praktikával szoktattátok le a kutyáitokat a kefélés közbeni ficánkolásról?

Egy 8 hónapos boxerem van, és iszonyatosan ficánkol, mert minden áron a kefével játszana.

Én türelmesen rászólok, egy-egy helyen ha megfogom, azzal sikerül helyben tartanom rövid ideig, ha nyugton van, jutalmazom, de még nem jutottunk el oda, hogy szépen, nyugton legyen, ráadásul egy idő után, mikor már nagyon élvezkedik és lemondott a játékról, hanyatt vágja magát, akármit csinálok. :D (Kis bohócom! :) )


Nektek mennyi idő kellett hozzászoktatni a kutyátokat a keféléshez, és hogy értétek ezt el?


2012. febr. 7. 15:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem jól csinálod. Fiatal még, persze, hogy ficánkol :)

Én mindig játék, rohangálás utánra időzítem, és igyekszem csendben, lassú, nyugtató mozdulatokkal fésülni.

2012. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
:DDDDDDDDD ahogy elolvastam a kérdést, nem a fésülés jutott eszembe :))) biztos bennem a hiba :)
2012. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Hát igen, normálisabban is feltehetted volna ezt a kérdést! Azért ezt a szót, nagyon óvatosan és ritkán használjuk. Más kikefélni a bundát, vagy átkefélni, mint a kutyámat hozzászoktatni a keféléshez...
2012. febr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Első, nagyon köszönöm a válaszodat, örülök, hogy akkor jó úton haladunk!


Természetesen én is igyekszem ilyenkorra időzíteni, de egy boxernél (legalábbis az enyémnél) ilyen nincs, hogy lefáradva... Mikor elmegyünk kirándulni 4-5 órákat, folyamatosan futkorászik, de képes nem elfáradni...


Ment a zöld! :)


2. és 3. véleményem szerint azért van a leírás, hogy ezeket a félreértéseket elkerüljük, nyelvtanilag és tartalmilag semmi probléma a kérdésemmel. Miután nem válaszoltatok a kérdésemre, ti pirosat kaptatok.


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2012. febr. 7. 17:12
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy jól csinálod! Még kis izgága! Ja,és nekem is ilyen a boxerem, csak ő már felnőtt! Amúgy szép lassan hozzászokik! Nekem is pont így volt! Szép lassan megszokta ő is, a tiéd is megfogja! :D
2012. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy érzem, sose fog megnyugodni, de én így imádom!!! :)


Akkor örülök, ha szerinted is jó úton járunk, akkor kitartóan menetelek tovább ezen az ösvényen, és előbb-utóbb elérjük a nyugodt szőrápolást! :)

2012. febr. 7. 17:29
 7/14 A kérdező kommentje:

A boxerek annyira különlegesek egyébként más fajtákhoz képest sok mindenben, olyan kíváncsi lennék a tiédre!! :)


És természetesen neked is ment a zöld! :)

2012. febr. 7. 17:32
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Én egyébként lefogtam a mellkasánál és leültettem. Próbáld ki te is hátha nálad is beválik... Meg adhatsz neki valamit a szájába amivel sokáig elvan! Nekem mind a kettő bevált! :)
2012. febr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Akiteki ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy veszek egy jó nagy műcsontit, azt odaadom és nekiállok fésülni. Észre sem veszik, mert a csontival vannak elfoglalva. Néhány alkalom után már csont nélkül is működik. Lényeg, hogy kellemes élmény legyen neki.
2012. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Legyél gyengéd hozzá... :)))
2012. febr. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!