Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ovi! Ártott, nem használt,...

Ovi! Ártott, nem használt, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most 15 hónapos a kutyám és az oviban nagyon el lett rontva a szocializációja!Eredetileg azért vittem őt, mert kiskorában nagy trauma érte és tartott a nála nagyobb kutyáktól. Ez az oviban nagyon szépen javult, de mondták, hogy hiába múlt el 1 éves akkor is vigyem el még egy "körre" (tehát járja újra). El is vittem és tényleg még jobb lett, de az utolsó előtti órára jött több nagy kutya és nagyon megkergették. Nagy pályán voltunk 1 oktatóval és sok kutyával tehát kellett 3-4 perc mire megállítottuk a kutyákat. Itt annyira megijedt a kutyám, hogy nyüszítve átmászott a kerítésen és a kocsihoz rohant. Nem lehetett onnan elvinni annyira félt. Az utolsó órán is folyamatosan a sarokban ült és remegett. Ez volt 2 hónapja. Azóta, ha meglát egy kutyát elkezd nyüszíteni és futna a vak-világba.

A szituáció óta nem lehet őt rendesen pórázon sem vinni. Elkezd őrjöngeni, mert annyira fél, hogy ismét az oviba visszük. Volt már, hogy a pórázt is elszakította (4kg az egész kutya). Tervezem a kutya suli elvégzését is, de így nem tudom, hogy hogyan lehetne.

A szomszédok már rendszeresen fenyegetnek, hogy ne vigyem sétálni, mert megölik. Ez azért van, mert séta közben nyüszít is és zavarja őket az a pár perc míg elhaladok a házuk előtt.


Szerintetek, mit csináljak vele?


2012. febr. 9. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én így elsőkörben azt mondanám, hogy ha egy hozzáértő jó helyre viszitek akkor ott tényleg tudják stabilizálni. Jelenleg szerintem instabil, nem bízik sem bennetek, sem senkiben, hogy meg tudnátok védeni. És hozzáteszem jogos is, ha 4 perc volt, mire a nagy kutyákat meg lehetett állítani. Akkor az oktató sem volt a helyzet magaslatán. Egy ilyen terrorizálást azonnal blokkolni kell tudni. Az oktató hibázott, és valszeg nem a leghozzáértőbb sem, ha ilyen helyzetre nem volt felkészülve, pláne úgy, hogy ismeri a kutyátok előéletét. Én máshova vinném el, ahol értenek is az ilyen probléma megoldásához. Ez a kutyádnak még rosszabb, az állandó stressz, mint neked.
2012. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem volt jó ötlet, hogy ezután nem mentetek többet. Az ilyen feszkókat mindig ki kell oldani a helyszínen és nem hazavinni onnan. Nekem is volt egyszer rossz élménye kutyának a pályán, utána direkt lejártunk oda csak labdázgatni meg szórakozni, hogy megoldja a feszültségét.


Szerintem terápiás foglalkozás kellene nektek. A népszigeten van direkt törpekutya tanfolyam, de vannak mindenféle terápiás kutyák is. Fel tudod építeni, hogy eleinte csak kiskutyákkal engeded össze, majd fokozatosan egyre nagyobbakkal. Az a legnagyobb segítség, ha vannak irányítható kutyák, akik körül fel tud oldódni teljesen.

2012. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy másik oktatót/kiképzőt és hívd ki hozzátok, így tud segíteni az otthoni gondoknál (pl sétáltatás), úgy hogy csak a ti kutyátokkal és veletek foglalkozik, meg fogja mutatni, hogy kell kezelned az ilyen viselkedést. És/vagy egy terápiás foglalkozást(tükörsulinál és a cerberosnál biztos van) keressetek fel, ott elő sem fordulhat olyan, mint az oviban.

Szomszédokkal ne foglalkozz.

2012. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van, nem kellett volna hagyni, hogy belemerüljön a félelmébe. Nem tudom, te hogy reagáltad le az esetet, de ha halálra rémültél és nyugtatgattad meg simogattad, az sem segített a helyzeten.

Vigyétek el egy speciális suliba, ahol foglalkoznak problémás kutyákkal, vag hívjatok házhoz valakit. Merrefelé laktok?

2012. febr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Bombabiztos idegrendszerű, kiegyensúlyozott természetű kutyákból álló falkába kellene betenned, ahol van nagytestű is. Tudom ilyet nehéz összekaparni, de már az is segíthet ha van olyan ismerősöd akinek nagyobb testű, kikezdhetetlen idegrendszerű, esetleg öreg, békés kutyája van. Csak menjetek el hozzájuk vagy hozza el ő az övét és engedjétek őket szabadon a szobában. Adj neki időd, rá kell jönnie hogy nem minden nagy kutya csinál horrort, de mivel van negatív tapasztalata ezért ehhez idő fog kelleni neki. Minél több ilyen kutyát ismer meg annál jobb és annál inkább visszajön az önbizalma, múlik a félelme. A suli még várhat.
2012. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
@Mailerdeamon a suliban vannak ilyen kutyák direkt azért, hogy ilyen helyzetekben segítsenek. Tanult viselkedéseik vannak, és ott is el tudnak kezdeni kommunikálni a kutyával, ahol az ember már kevés. És akkor nem neked kell megszervezned, hanem szakértő szemmel figyelve biztosítják neked az ilyen kutyákat.
2012. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha találtok "terápiázásra" alkalmas kutyát, akkor az együtt szabadon enegdés előtt én az együtt sétálással kezdeném. Nem kell erőltetni az ismerkedést, csak szokja meg, hogy vannak körülötte nagy kutyák.
2012. febr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Én azt hittem hogy a suliban olyan kutyák vannak amiket oda visznek és azok nem feltétlenül felelnek meg ezeknek a követelményeknek - ahogy az az oviban is kiderült.
2012. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy nehéz kutya nem neveletlenek között kezd a tanfolyamon, hanem terápiás foglalkozáson. Ott a terápiás kutyákhoz kezdik el szoktatni. Nyilván itt a terápiás oktatók kutyái vannak fent a pályán, és eleinte teljesen figyelmen kívül hagyják a problémás kutyát, hogy az a maga tempójában oldódjon a pályán. Ha már ezzel nyugodtan elvan, akkor bekerül egy plusz kutya aki már kezdeményezőbb és így fokozatosan lehet eljutni odáig, hogy a kutya tanfolyami csoportba illeszthető legyen.
2012. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Ja, így már értem, én a klasszikus értelemben vett kutyaiskolára gondoltam. Ha ez ilyen formában létezik akkor ennek tényleg van értelme. Megvilágosodtam. :)
2012. febr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!