Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez az én kutyámnál...

Szerintetek ez az én kutyámnál is igaz volt? (epilepszia)

Figyelt kérdés

"Az eset kapcsán szeretném laikus állattartók figyelmét felhívni arra, hogy nem minden epilepsziás roham jelent valódi epilepszia betegséget! Léteznek ún. alkalmi rohamok is, melyek igen súlyos görcsrohamokkal járhatnak, de az epilepsziás rohamokat kiváltó kórokok megszüntetésével az epilepsziás roham sem jelentkezik többé."


Nekem is van egy epilepsziás kutyám. Ritkán jeletkeztek max 3-4 perces rohamok. Csirkeallergiája van. Kapott gyógyszer amivel valamennyire enyhültek a tünetei de ekkor jelentkezett nála az epilepszia. Aztán abba hagytuk a gyógyszer neki megfelelő tápot kapott és utána apránként megszűntek a rohmok nagyon ritkán jötek elő. Mára már nagyon ritka ha elő fordul nála...

Szerintetek a gyógyszertől vagy mitől jelentkeztek akkor mára meg már szinte véletlen ha van 1-2 rohama...


2012. febr. 10. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

ne interneten akard megtudni a választ(-főleg ne ennyi infó alapján!) érdeklődj tapasztalt szakemberektől

allergikus, mérgezéses, vagy hiretlen nagymértékű stressz is lehet okozója epilepsziás rohamokhoz hasonló görcsrohamoknak

erre gyanakodnék az esettetekben is-nem epilepsziáról volt szó

viszont ha az orvos ennyire nem képes, hogy diagnosztizáljon és az alapján gyógyítson akkor egyszerűen keresnék egy másikat, hogy ne az én kutyámon kisérletezzen

-csirke allergia NEM létezik-fehérjékhez kötődő hormonok okoznak allergiás tüneteket-az egészséges tiszta csirkehús az nem!tehát a tápváltás a megoldás és nem a gyógyszerezés!

-leírásodból következtetve akár gyógyszer is kiváthatta a rohamokat

....jó biznisz állatorvosnak lenni-egyik nap elcseszem az állatot másnap meg mint egy csodadoktor helyrehozom a hibáimat...ha van némi mellékhatása a kezelésnek az sem baj-majd arra is adok valami hangzatos gyógyszert és azért is fizet a gazdi-igaz, hogy a gondot kizárólag az orvos okozza de a gazdi fizet....pedig fordítva lenne tisztességes az ilyen esetekben

2012. febr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!!

Minden képen keresek egy másik dokit!!

Amúgy már váltottunk tápot így most nincsen alllergi a de ha csirke húst kap (pedig házi nekünk is vannak) akkor egyből kijön rajta az allergia.

2012. febr. 11. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!