Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgősen segítségre lenne...

Sürgősen segítségre lenne szükségem! Van egy 7 éves epilepsziás cocker spánielem, akinek tegnap előtt óránként rohama volt. Súlyos a baj?

Figyelt kérdés

Már ezelőtt is jelentkezett, de nem ilyen sűrűn, általában egy évben kétszer, általában tüzelési időszakban. Viszont két napja olyan sok rohama volt egymás után, hogy teljesen le van lassulva, alig ismer meg, olyan mintha nem is látna. Nagyon félek, hogy itt már csak az elaltatás segít. :((

Kérlek titeket, hogy olyan válaszoljon, akiknek kutyájuk hasonlóan epilepsziás és tapasztaltak már ilyet. Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. jan. 12. 20:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az enyém is epilepsziás de neki csak 1 évben 1-2x van rohama.

Minél előbb irány a doki és ír valami gyógyszert ami jó!!! De ki van csukva hogy el altatják...

2012. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Semmikép ne altasd el. Konzultálj az állatorvosoddal esetleges gyógyszeres kezelésről.
2012. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
És idáig nem látta orvos?
2012. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A múlt alkalommal már beszéltünk az orvossal, de ő azt mondta várjuk meg a következő rohamot, de úgy látszik ez már olyannyira súlyos volt, hogy szinte már lábra alig bír állni, csak kóvályog szegény.. :(
2012. jan. 12. 20:26
 5/15 anonim ***** válasza:

az enyém spániel keverék lehet hogy fajtafüggö ez a szar? az enyém szintén 7 éves szintén tüzelési idöszakban volt föleg epilepsziája. kb 2 éve volt talán ugyanaz mint neked.ne aggodj nem lesz baja,de nálunk asszemvolt egy hét is mire felismert. hagyni kell hogy magátol visszatérjen.

ha rajtakapod epilepszián,föleg ha az elején azonnal nyomd be a szemét. nyilván ne nagyon de attol csökken a hossza a rohamnak. a gyogykezelés rohadt dárga nem mindneki tudná sztem kifizetni. mi azt csináljuk hogy tüzelési idöben mindig kap sedacur fortét vagy PC-t és igy mostanában már nincs neki. asszem nemrég volt egy neki de apu elkapta idöben és igy leröviditette a szemnyomással és igy nem lett baja.

2012. jan. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
uh. köszönöm szépen válaszod, ami azt illeti egy kicsit megnyugtatott! Remélem nem lesz nagy baja. Mégegyszer köszi! :)
2012. jan. 12. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit csinálni roham esetén, az hülyeség, hogy benyomod a szemét, csak azt kockáztatod vele, hogy esetleg megharaphat a roham alatti önkívületi állapotban. (Nem tudhatod, hogy az agy mely részéből indul ki a roham, szóval nincs értelme.)

Ez hasonlóan marhaság, mint pl epilepsziás embernek akármit is belenyomni a szájába, hogy el ne harapja a nyelvét (a fogából letörhet egy darab a tárgy miatt, és megfulladhat. Akkor már inkább harapja ketté a nyelvét...)


Visszatérve, a problémára a megoldás a gyógyszerváltás (ha nem szed, kell szednie, mert egyik roham provokálja a másikat) lenne. És persze szakorvoshoz fordulni vele. Talán érdemes lenne egy MR vizsgálat is, nem tudom kutyánál csinálnak-e ilyet, szakorvos meg fogja mondani.

Legjobb lenne ivartalanítani, ha a tüzelési időszakban ennyire érzékeny.

2012. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja, és a gyógyszer. Egy 3 havi humán epilepsziaelleni gyógyszer adagja kb 2000 Ft (TB nélkül, simán számítva), de ezt súlyra szokták átszámítani kutyáknál, szerintem legalább 1 évig (nagy kutya esetén fél évig) elég lehet... Szóval ennyire "drága" a gyógyszer. Ami azt illeti a sedacur forte drágább sztm...
2012. jan. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség.

[link]

2012. jan. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:

Nem kéne a kutya szemét nyomkodni, van elég baja anélkül is.

Néhány éve befogadtam egy epilepsziás kutyust. Az első nap 13 nagyrohama volt. Igenis segít a szájába valami, hogy ne fröcsköljön a vér szegényből. Mi egy gumicsirkével oldottuk meg. Másnap kaptunk az állatorvostól egy olyan gyógyszert, amit rohamkor a végbelébe kellett fecskendezni. A nevét már elfelejtettem. Ez nálunk nagyon hatásos volt, utána 2-3 havonta volt csak 1-1 rohama.

2012. jan. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!