Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet"csibészeltetni"a...

Hogyan lehet"csibészeltetni"a kutyát? Egyátalán szabad-e?

Figyelt kérdés

Német boxerem van és mit ne mondjak elég bátortalan. 1 éves ivartalanított menhelyi szuka . Egy tünemény,de szeretném ha egy kicsit temperamentumosabb lenne. Mindenkivel haverozik a kerítésnél,beenged bárkit (és ki is).Nem tudom,hogy egyátalán megvédene-e ha baj van?!Valahol biztosan benn van az ösztöneiben...valahol mélyen..:DD

Hogy lehetne egy kicsit merészebbre nevelni?


2009. jún. 2. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, de csak szakértő segítsége mellett, kutyaiskolában és ha elkezdted a képzést, be is kell felyezni.
2009. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Mindenképp kutyasuliban. De gondold át jól mielőtt csibészelni kezdesz vele és a kiképzővel is alaposan beszéld meg, hogy pontosan mit is vársz a kutyától.

Ha félénk valószínűleg tud vadálatot csinálni belőle, de akkor számíts rá, hogy többet nem nagyon tudsz vele "normálisan" közeledni se emberekhez se állatokhoz...

Persze nem állítom, hogy nem fogsz birni vele de valószínűleg csak pórázon (talán szájkosárral is :-( ) tudtok sétálni.

De sok sikert bárhogy döntesz is.

2009. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet a másodikkal. Nem tudom ismeri-e a mai módszereket. Én úgy gondolom, ha elviszed a kutyád aki van annyira nyitott, akkor meg fogja tanulni hogyan kell ezt csinálni. De játéknak fogja tartani, ugyanúgy összepacsizik a segéddel utána, és nagyon fogja élvezni. Mivel a népszerűbb módszernél szákmányszerzési ösztönra építenek- ezért rongyozik először a kutyával a segéd... Ezért tudják a vadászkutyák is megtanulni, pedig ők nem "harapós" kutyák. Akár az egészet megtanulhatja tökéletesen, nyerhetsz vele versenyeket, de ha neki olyan a természete, akkor sötétben az utcán nem fog megvédeni. Sok "temperamentumosabb" kutya is van, akikben kifejlettebb a védőösztön, a valódi támadásokkal azonban csak kevesen állják meg a helyüket...

Szóval egy normális őrző-védő foglalkozáson nem lesz vadabb. Megeshet, hogy megtanulja, és aztán meg is véd, de mivel szerintem játékból csinálná a foglalkozáson is, az meg igazi helyzetben nem elég... Még a versenyeken és a hivatásosabb kutyáknál is meg lehet názni, hogy csóválják a farkukat, mert tudják, hogy játék.

Szóval, ha ilyen barátságos a kutyád alapvetően akkor nem fog megváltozni gyökeresen. Inkább örülj neki, hogy nem idegbeteg és félős. Amúgy meg egy vad kutyát is simán lefújhatnak, leüthetnek, akármi...

De van egy másik lehetőség is... A kutyád egy éves. A védő ösztön egy éves kor körül szokott kialakulni. Még várhatsz egy kicsit, hátha valami lesz... De ha nem akkor elviheted kiképzésre, de szerintem játéknak fogja venni, mint ahogy az is, a valós helyzetben meg én nem tenném ki annak, hogy bántsák.

2009. jún. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jobb kutyaiskolákban először nem a csibészelést tanítják, hanem az alapengedelmességet, és csak ezután lehet öv-zni. szerintem keressetek fel egy kutyaiskolát a környéketeken, és beszéld meg a kiképzővel hogy mit javasol a félékség leküzdésére (nem hiszem hogy eslőre az öv-t fogja mondani). aztán ha már megvannak az alapok, akkor lehet kezdeni a csibészelést. a boxerek munkakutyák, általában imádják a kutyasulit, és szeretik a csibészelést is, de tényleg nem biztos hogy egy bizonytalan kutyát feltétlenül minden előzmény nélkül "vadítani" kell.
2009. jún. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha egy évesen igy szokta meg a kutyád akkor nem hiszem hogy te már megtudnád változtatni!!!! én is a kutyasulit ajánlom!!!!!!
2009. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem otthon legyen a csibészeltetés,hisz otthont kell őriznie...Viszont így a séta és az otthon kívüli tevékenységgel nem lesz baj!

Nekem Kaukázusi Juhászom van..nem lett volna nagy szükség csibészeltetésre de kíváncsiak voltunk mire képes! A csibészeltetés itthon zajlott....de mikor sétálni viszem semmi gond nincs...nem támad emberre!!

2011. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!