Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a tenyésztőnek csak vesztes...

Ha a tenyésztőnek csak vesztesége van, minek kezd el tenyészteni?

Figyelt kérdés

Nem értem, ez egy hobbi?

"hát, milyen hobbim legyen? autóversenyzés... Neeeem, horgászat? Neeem... Megvan! Kutyát fogok tenyészteni! Csak veszteségem lesz belőle, mert nem fogja vissza hozni azt az árat amit ráköltök a fedeztetésre, etetésre, gondozásra, de kutyár fogok tenyészteni!"


Most komolyan, van olyan aki így kezd el ezt?

Mert mondják, hogy ebből nincas haszon, csak veszteség, de akkor ebben mi a hobbi?

Mert ismerőseim egy része aki kutyás, és kérdeztem ezt mondták. Ez nem munka, ez hobbi...


2012. febr. 11. 14:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Igen. Ez nem munka hanem hobbi!!

Minden hobbira költeni kell!!

Mi is kutya tenyésztésbe fogunk fogni!

De aki belefog az nem a hasznot nézi az lényegtelen hanem azt hogy van eggy olyan hobbija amit szeret csinálni és nemesíti a kedvenc fajtájét!!

2012. febr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek van rá pénze, miért ne lehetne ez a hobbija? Persze csak ha a hozzáértése is meg van.

Ha én élnék olyan színvonalon, hogy ne legyen érvágás havi több tízezer forint kiesés, lenne időm kiállításkra, versenyekre járni és meg lenne a megfelelő szakártelmem, lehet, hogy én is belevágnék. Mondjuk én inkább macskákkal foglalkoznék, de az alapsztori ugyanaz.

2012. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A kutyatenyésztés a kutyák szeretetéből, egy fajta iránti ragaszkodásból indul.

Az autóversenyzésben, horgászatban, bélyeggyűjtésben mi a haszon?

2012. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tenyésztő vagyok eddig kb 500.000Ft-ot költöttem a dologra egy kutyám van és egy fitying haszon nem volt még, de azért csinálom mert szeretem, és azért akarok külföldről 500.000Ft-ért kutyát venni mert jól akarom csinálni és nem itthonról 50-ért...
2012. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, ez egy hobbi.

még inkább életforma.


az igazi, nagybetűs tenyésztő azért öl ennyi pénzt bele a munkájába, mert az vezérli, hogy a kedvenc fajtáját jobbá tegye. imádja a kutyáit, és szeretné előrevinni a fajtájuk állományát.

hogy konkrétumot is leírjak: nekem van egy nagyon jó szukám. nem csak én mondom rá, hogy az, voltam kiállításon vele (HJCH, HCH, 2xBIS csak hogy így címszavakat mondjak), van egy munkavizsgája, karaktertesztelt, tenyészszemlés kutya. a fajtában nagy nevek mondták rá azt, hogy igen, ez tényleg egy kiváló szuka. ráadásul a napi munkám során nélkülözhetetlen segítség, lévén munkakutya. nekem pedig jó lenne, ha később is itt lenne egy legalább ilyen jó kutya, mint ő, ezért sok kutatás után találtam egy kant, ami "méltó" hozzá. befedeztettem, és egy szukát meg fogok tartani, hogy az utódja legyen, vele tudjak tovább dolgozni, és ha minden egyéb téren is legalább az anyja szintjét eléri, akkor hasonló korában valószínűleg tőle is lesz alom. a testvéreit pedig nyilván eladom jó gazdáknak.

de ha mérleget készítenék, hogy maga a kutyázás eddig mi pénzembe került, egy mély mínuszba lenne a dolog vége, még akkor is, ha húszat ellene a szukám és mindet elvinnék európai áron...

szóval nem az vezérel, hogy beleölhessem a pénzem egy hobbiba, hanem az, hogy nekem legyenek jó kutyáim. mert a segítségük kell a mindennapokban, a társaságuk pedig felbecsülhetetlen értéket jelent...


egyébként van olyan, aki a horgászatba öl bele milliókat anélkül, hogy valaha is visszanyerné belőle a pénzét. és még a halat se viszi haza megenni :)

és a vadászok is jobban jönnének ki anyagilag, ha megvennék a vadhúst boltban.

2012. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Miért? A hegymászás, bélyggyűjtés, a technikai sportok nem csak viszik a pénzt? A hobbinak az a lényege, hogy az ember szívesen csinálja és pénzt meg időt szán rá. A kutyázásnál költségesebb hobbik is léteznek ám!
2012. febr. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez egy baromi drága hobbi. Amikor az ember a kemény munkával megkeresett pénzét (mint könyvelő, takarító, asztalos, tűzoltó stb..) a kutyáira költi. Ha valaki ezt pénzért csinálja, azt úgy hívják, hogy kutyagyáros vagy szaporító. A tenyésztés nemesítés, a minőségre való törekvés. Vagyis nem a megszületett almok és kölykök száma, hanem azok minősége számít. Ha tenyésztesz azt szeretnéd, hogy az utódok legalább olyan jók, de lehetőleg jobbak legyenek, mint a szülők. Ez nagyon komoly tudást és tervezést igényel, és nagyon komoly költségekkel jár. Mert ilyenkor nem azt nézed, hogy mi mennyibe kerül, hanem azt, hogy az előre lépéshez mi a legjobb. Vagyis nem a szomszéd utcában élő kannal fedeztetsz, hanem adott esetben több ezer kilométert utazol egy kanhoz, amiért adott esetben akár több ezer euró fedeztetési díjat is fizethetsz. Ezt nem lehet csak szerelemből csinálni. Mert igen, ez mindig veszteséges, ebből soha nem lehet megélni.
2012. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Hobbit nem úgy választ az ember, hogy leül az asztalhoz és kezdi törni a fejét, hogy mi legyen a hobbija. Azért csinálja, mert valamiért megszereti. A hegymászó szereti a kihívásokat, az autóversenyzőnek marhasok felesleges pénze van, a horgász szeret a szabadban sörözni:)

Leírtam és már néhányszor belinkeltük ide, olvasd el az olcsokutya.info oldalon, hogyan születik a tenyésztő. Az életben nem minden akörül forog, hogy minél több pénzt szedjünk össze. Valamire el is kell költeni. Aki a kocsmába jár szabadidejében, annak mi a nyeresége belőle?

2012. febr. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Azért kezd el tenyészteni mert olyan céljai vannak ami nem mérhető pénzben!

2012. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem csak úgy kiválasztják az emberek. Ez egy folyamat. Van egy fajta amit nagyon szeretsz. Persze látod, milyen gyönyörű egyedek vannak, és te is szeretnél egyszer egy olyan kutyát, sőt még jobbat és arra törekszel, hogy a te kutyád jobb legyen mint az elődei.
2012. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!