Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Agárról mesélne nekem...

Magyar Agárról mesélne nekem valaki? Vagy bármilyen agár fajtáról?

Figyelt kérdés
Ugy minden érdekelne,ami jön.
2012. febr. 11. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha valaha lesz még kutyám,én magyar agarat szeretnék tartani,részben,mert egy majdnem elfeledett kutyafajta,nagyon intelligens,nagyon jó társkutya.A mozgásigénye sem nagyobb,mint a vadászkutyáké úgy általában.
2012. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kisvoroske válasza:
100%
Nekem magyar agaram van,róluk tudok mesélni.Nem hatalmas a mozgás igénye,elég ha fél órát futhat,utána órákig alszik.Nekem kan kutyám van ,de még így is rettentően bújós ,idegenekkel bizalmatlan,de sohasem agresszív. Jó jelző kutya. Nagyon inteligens,ha valaki tovább tud/mer lépni azon,hogy agár és nem adja fel csak azért,mert a kutya kedvesen bámul és nem csinál semmit a feladatra amit előtte megtanult,azt rövid időn belül elfogadja és nem nézi "hülyének" engedelmes lesz. Tévhit,hogy nem nevelhető és nem dolgozik szívesen,nagyon tudom ajánlani a klikkert a tanításához.Lehet vele pályára járni,ahol nyulat húznak előtte,de ezt inkább már csak akkor ajánlom,ha egy ilyen ösztönszintnél is kordába tudod tartani a kutyádat ( lehet a pályán nem gond,ha elszáll az agya,de gondolj bele ,ha egy réten indul meg úgy,hogy nem tudod visszahívni a nyúlról a vadászbácsinak ez esetben pedig joga van kilőni...) Jól kijön a többi kutyával. Azt hiszem röviden ennyit tudok róluk írni.
2012. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem angol agaram van. A magyar agártól több mindenben eltér: nyugodtabb, félénkebb, izmosabb, vékonyabb csontozatú és gyorsabb (rövidebb távon egyértelműen, de ha jól edzed, akkor hosszabb távon sem biztos, hogy rosszabb, mint egy magyar agár). Kis mozgásigényű (ugyanakkor az a kis mozgás általában elég intenzív). Ezekből következik, hogy lakásban még ideálisabb, mint a magyar-agár, viszont kint nem lehet tartani, mert télen megfázik. Az egyetlen kutyafajta, ami nem kifárasztja, hanem izomból és rövidtávon utoléri a mezei nyulat. A világ leggyorsabb kutyafajtája és a világon a gepárd után a második leggyorsabban gyorsuló négylábú (6 ugrással éri el a maximális sebességét, ami egyesek szerint 70 mások szerint 80 km/h). Csakúgy, mint a többi agár, Ő sem fog soha agresszív lenni veled, de ha mégis, akkor nem angol agarad van, vagy olyat tettél vele, amit más még idáig nem :)
2012. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!