Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit etessek kutyáimmal hanem...

Kócos kanca kérdése:

Mit etessek kutyáimmal hanem is állunk a legfényesebben? És van 12db? 1Magyar agár 1Dán dog többi keverék talált kutya!

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 14:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:

Bármilyen olcsó táp jó, csak enni kapjanak.

Moslékot ne, mert az nem kutyának való.

2012. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:

Dog Chow.

Az olcsó táp, mint pl. Chappi, Pedigree csak átmegy rajtuk. A Dog Chow közép kategóriás táp.

2012. jan. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
0%
12 kutya... Sürgősen add el, ajándékozd el vagy add menhelyre a többségüket, nem is tudom hogy egyáltalán szabad-e ennyi kutyát tartani, és nem is hiszem el igazából, hogy van neked ennyi.
2012. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
farhát, lép
2012. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
0%
Ez így egyoldalú étkezés. Ezek mellé kell kiegészítés is. Ráadásul nem mindig olcsók.
2012. jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 Akiteki ***** válasza:
100%

A farhát meg a lép nem kaja és drágább, mint a táp.

Akárhogy számolom, havi 50 ezer alatt nem úszod meg.

2012. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Annyi kutyát tarts, amennyit tudsz etetni. Szóval szép dolog befogadni, de ha nem lesz jobb élete, mint az utcán volt, mert ugyanúgy nem biztos az élelmezése és állatorvoshoz sem jut, akkor nem sokat ér. Számold ki, mennyit tudsz rájuk költeni, és annak megfelelően valahány kutyának keress új gazdát.

Mondjuk azt is kétlem, hogy 12 kutyával tudnál érdemben foglalkozni, nem hiszem, hogy cesar millan módjára minden nap órákat sétáltok póráz nélkül, mint egy nagy boldog család.

2012. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, de ha ilyen sok kutya van és azokat ráadásul takarékosan is kell etetni akkor a következőt tudnám javasolni (most ezért sokan leszólnak, de ha nincs pénz, akkor jobbat hiába ajánlok). A dog chowt felejtsd el, ennyi kutyára drága lenne nagyon és amennyibe kerül, annyiért már jobbat is kapsz.

Szóval az aldiban lehet kapni 3kg-s kiszerelésben Rómeó nevű tápot, az árához képest nagyon jó minőségű olyan 8-900Ft közt van a zacsi, illetve ha van decathlon a környéken akkor annak is vannak saját márkás tápjai az outdog 100ból a zsák (12kg) 4490Ft, ez is nagyon jó ezért az árért.

Mondjuk napi 2ből egy étkezés legyen táp, a másik meg főtt étel (rizs, hús, zöldség), amibe ha van nyugodtan mehet a maradék, csak a végeredmény ne moslék legyen. Tehát az alap zöldséges rizseshúsból ne varázsolj krumplifőzelékes kelkáposztás akármit :)

Arra figyelj, hogy nagyon fűszereset maradékból se kapjanak, illetve a krumplit nem igazán tudják megemészteni, tehát azt hiába adod. Húst meg tudsz venni állateledelesnél fagyasztva (olcsóbb, mint bármelyik hentesnél), pl csirke-pulyka nyak, máj... vagy megkérdezed a helyi hentest, hogy kutyának való hús nincs e (mondjuk ami még nem romlott, de eladni már nem tudja vagy különböző nyesedékek).

2012. jan. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Akiteki ***** válasza:
59%

12 kiló 4500 ft. Akkor már jobban jár a Farminával, az 20 kiló nincs 8 ezer. És legalább minőség. A főzőcske meg mindig sokkal drágább, kipróbáltam. Nem tudom, a többi kutya mekkora méret, de a magyar agár és a dog simán benyelnek prémium tápból is legalább napi fél kilót. Ha a maradék közepes kutya, akkor is kell kb. 4 kiló táp naponta. Ugyanez főzőcskézve legalább dupla mennyiség. Én is próbáltam a hentestől venni lejárt húst. Ha nem csupa csont volt, akkor legalább 200 Ft-ot elkért kilójáért. Mire megfőztem, dupla annyiban volt, mint ha tápot adok.

Ha ennyi kutyát olcsón akar valaki etetni, akkor azt csak úgy tudja, mint némely szaporítótelep, hogy a közeli menzáról veszi a maradékot.

2012. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget ! Megválni tőlük jó lenne de a mai helyzetekben nem szívesen vesznek az emberek kutyát magukhoz ha nem fajtatiszta! De van ennyi kutyánk tavaly 23volt! Én úgy látom, lehet hogy nem hillst kapnak lehet hogy nem extra prémiumot, de legalább nem az utcán vannak (és nem nem éheznek azért valamit mindig kapnak enni 7napból 6szór)

Szerintetek ha veszek FARHÁTAT 2NAPJA VAN LEJÁRVA (nyilván rengeteget) és veszek nekik mellé tápót a farhátat meg főzöm és a tápra ráöntöm a szaftos farhátat! az azért csak jó OKÉ tápot kapnak 3500ft a 20kg ! De tavaly dog show kaptak elkezdett menni a hasuk tőle! MEG MOST SZARABBÚL ÁLUNK! És jön a 2.baba

2012. jan. 10. 18:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!