Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad a kutyáknak...

Miért nem szabad a kutyáknak tejet adni?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki elkezdene kombinálni, NEM nem adtam neki.
2012. febr. 11. 23:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha nem hajtja meg, akkor nyugodtan adhatsz neki néha.
2012. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én nemrég olvastam egy állatorvos kutatónak a cikkét amelyikben arról volt szó, hogy az a normális ha a kutyának megy a hasa a tejtől mert ha nem megy akkor a tej nyálka (vagy valami ilyesmi)rátapad a gyomor falára és csökkenti a tápanyag felszívódást és növeli a bél daganatok kialakulásának esélyét. Ezért ha tejet kap a kutya utána koplaló napot kell tartani, hogy megtisztuljon a bélrendszere.

Majd megkeresem a cikket és belinkelem. Ez egy 1-2 éves kutatási anyag szóval elég új.

2012. febr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

linkelni valami miatt nem tudom...

"De mi történik a tejcukorral, ha nem került energiát adó cukorként a vérkeringésbe? Nos, ilyenkor az állat emésztőrendszerében marad, és ott bizony némi gondot is okoz.

- A gyomorból a vékonybélbe kerül. Innen pedig sok-sok folyadékkal megpróbálja kimosni a kutya szervezete.

- Amikor a vastagbélbe jut, a helyi baktériumok hathatós segítségével erjedni kezd, szélgörcsöket és puffadást okoz. No és ne feledkezzünk meg a hasmenésről, melynek alapvető célja, hogy minél hamarabb eltüntesse a szervezetből a nem kívánt anyagot. Ez utóbbi tünet nem csak kellemetlen, de a vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket is kimossa az állat testéből, ami hosszú távon komoly hiányállapothoz – így más betegségekhez is – vezethet."

2012. febr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
ez egy másik cikk de amit eredetileg linkelni akartam azt nem találom..
2012. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Akiteki ***** válasza:
Kérdés már csak az, hogy ez a kutatás tejre vonatkozik vagy azokra a fehér izékre, amit boltban lehet kapni:)))
2012. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
az enyém tehén tejet iszik-persze nem minden nap-..nem uht meg ilyesmi bolti cuccokat.semmi baja...7éves
2012. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
na igen, Akiteki!:) köszi a válaszokat!:)
2012. febr. 12. 14:56
 18/19 anonim válasza:

A kutyák szervezete nem nagyon bírja a tejet. Ez van!

Nekem magyar vizslám van, néha én is adtam neki meleg tejet hidegebb időkben. Kihányta!

Persze ez kutyafajta-függő is. Minden esetre nem ajánlom!

2012. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Nyugodtan adhatsz tejet a kutyádnak, de nem szabad tehéntejjel helyettesíteni se az anyatejet (angolkór alakulhat ki), se a vizet! De ha nem bírja, inkább ne adj neki! :)
2012. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!