Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutyáknak nem...

Igaz az, hogy a kutyáknak nem szabad levágni a farkukat és a fülüket? Kutyavédelmi okokból?

Figyelt kérdés
2012. febr. 5. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos nem, amelyiknél engedi a standard, azt lehet csonkítani.
2012. febr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Azoknak a fajtáknak lehet ahol ez elő van írva. Mit pl. Dobi stb....
2012. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Törzskönyves kutyáknál engedélyezett, ha a fajtajelleg megkívánja, egyébként tiltott.
2012. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a boltunknál 2 rotweiller volt, és az egyiknek le volt vága a farka, de nem tudom miért.
2012. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy hallottam, hogy azért nem szerencsés levágni a farkukat, mert a kommunikációban nem tud úgy érvényesülni. A farka, és füle jelzőeszköz. De sajnos ahol előírja a standard, ott le szabad vágni
2012. febr. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Sok fajtánál nem véletlenül találták ki. Itt is volt a múltkor egy kérdés, hogy a vizslája véresre veri a csóválás közben a farkát. Náluk pl. ezért volt szokás levágni. Engem egyszer egy faroksuhintással lelökött a lépcsőn egy dog. Ott is megértem, miért csinálták:)) Az, hogy csinosabb legyen a feje, nekem nem igazán indok. A boxer pl. tetszik lógó fülekkel is.
2012. febr. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, ahogy Akiteki írta. Nekünk is van 2 német vizslánk, nekik is csonkítva van a farkuk. Szerintem az hülyeség, hogy nemtud érvényesülni annyira a kommunikációban, akkor is ugyanúgy tudja mozgatni a farkát és a fülét -.-' Amúgy meg a mieinknek azért van csonkítva, mert vadászatra vannak használva, és hát elég durva lenne hosszú farokkal... beleakad minden sz@r, nád, bogáncs stb és kisebzi teljesen... az úgy jobb?! hát nemhiszem
2012. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Érdekes amúgy hogy Magyarországon tilos is meg megengedett is, ezek szerint a tiltással adtak a szarnak egy pofont.


Amikor az egyik kutyánk Svájca költözött bonyolult kerülőutakat kellett bejárni hogy kimehessen, mert oda egyszerűen nem mehet be kurtított farkú kutya.

2012. febr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A kedvencem az, h képesek az egészet a fajtajellegre fogni. Miközben a jelleget képes egy kutya örökíteni. Nem láttam még olyan kutyát, ami képes volt örökíteni a vágott fület vagy farkat (pl roti, dobi, stb). Persze születnek kiskutyák alapból rövid farokkal (nálunk is született már), de az nem fajtajelleg, hanem ki tudja hányféle kan csinálta fel szerencsétlen kóbor szukát.
2012. febr. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez a kérdés. Épp a múltkor beszéltem az egyik ismerősömmel, egy német dogja van. Amerikából vette a kutyát, már kupírozva. Mondta, hogy kint, abban az államban minden német dogot kupírozzák, mert az állandó párás, meleg időjárástól olyan szép fülgyulladásuk van a kutyáknak, hogy abból kikúrálni szinte lehetetlen őket. A csonkítástól viszont úgymond tud rendesen szellőzni a kutyák füljárata. Persze ez sem 100%-os, de nagyban lecsökkenti az esélyeket.

De mondta, hogy nálunk is előfordul ez a betegség olykor, ha nem is olyan gyakran.

2012. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!