Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyáron be vihetem Havenese...

Nyáron be vihetem Havenese kutyusomat a Balatonba?

Figyelt kérdés

Teljesen a Balaton parton lakok, úgy hogy a Balaton az udvarunkban van. A vendégeink beszokták vinni a kutyusaikat a vízbe, és élvezni szokták. Nem tudom, hogy őt is lehetne-e. Bár a fürdetést utálja:D Májusra tervezem az ivartalanítását (szuka kutyus). Nem szeretném ha elfertőződne neki a seb, bár olyan augusztus körül talán ez már nem probléma. Hosszú szőrben szeretném tartani, vagyis hosszabban.

Várom a véleményeteket az úszkálásról:)


2012. febr. 12. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy szeretr úszni, és csak azt nem szereti, ha fürdeted. Beviheted. Szerintem. Pontosabban mondva, én, mindig beviszem az enyémeimet
2012. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi:D Logikus ha itt a víz akkor bevihetem főleg, hogy itt nem tilos, mivel magánterület. Csak a szőrét féltem kicsit, meg a hal szag miatt utána tuti meg kell fürdetni:D

Bár ez legalább nem agyonklórozott víz:D

2012. febr. 12. 09:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak meztelenül úszkálhatsz!!!
2012. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
2012. febr. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Szóval a kutyusnak nem árt?

2012. febr. 12. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a kutyának nem árt, én is balatoni vagyok. sosem forszírozom a fürdést, csak lehetőséget teremtek rá, h megfürödhessen, ha akar. ha hidegebb a víz, nem megy bele, késő tavasszal csobban egyet, de már fordul is vissza, nyári kánikulában kifejezetten ajánlott így hűsöltetni őket - ő is olyankor tölti a legtöbb időt a vízben. Amúgy tipikus Balaton-szaga lesz, de csak száradásig. A probléma inkább a bolha, -és kullancs irtóval van. ha bolhanyakörve van, légyszi ne engedjétek be, mert a gyógyszeres hatóanyaga mérgező a halakra. én spot on-t használok. ez nem veszélyes a víz élővilágára, csak a hatásfoka csökken a fürdéstől.
2012. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyakörve lesz, de a nyakörvet mindenféleképpen leveszem róla ha fürdünk:) Köszi a segítséget:)
2012. febr. 17. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!