Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mért mondják azt,...

Az emberek mért mondják azt, hogy kínzom a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Chihuahua fajtájú kutyám van. Van neki egy jó meleg kabátja,amit rá szoktam adni, ha sétáltatom! Meg ilyen kis narancssárga cipőcskéje is van, hogy ne marja ki a lábát a só. Na, az a lényeg, hogy jött velem szembe egy ember, aki azt mondta hogy: "állatkínzó vagy, mert felöltözteted a kutyusodat, meg ilyen hülye papucsot húzol rá!" Miért mondott ilyet? Volt neki is egy kutyája, nem volt rajta semmi, három lábon ugrándozott szegény, mert már kimarta a só a lábát, és már majd meg fagyott!!! Miért mondta ezt? :(
2012. febr. 8. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert legtöbbször az a normális ha a kutyán nincs semmi. Nem sértésből mondom de igaza van mert a kutyáknak bírniuk kell mert ez a természetes. Ahhoz hogy van rajta egy kis kabát ilyen időben főleg ha benti kutyáról van szó az még érthető mert nem szokott hozzá a hideghez. A só nem marhatja ki a lábát mert unios törvény az hogy sót nem használhatnak az utak beszórására pontosan azért hogy ne marja az állatok lábát és ne tegyen károkat az autókban a felverődő latyak. Nem sértésből mondom de a cipő tényleg baromság neki, ha a só marja az más téma, nem kínzás ha egyszerűen marja neki akkor ne vidd olyan helyre ahol sózva van. Másrészt a papucs szintén olyan hogy csúszkálhat benne nem tud benne teljesen jól mászkálni és ez nem tetszhet a kutyusnak ezért is mondhatta rád hogy állatkínzó. Te nem vagy állatkínzó csak jót akarsz a kutyusodnak csak túlzásokba sem kell esni.
2012. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ne törődj vele. Fogd fel úgy, hogy ma volt szerencséd találkozni a tipikus magyar mentalitás egyik megtestesítőjével:)

Én is biztos vagyok benne, hogy a kutyák valahol mélye tutira utálják a kutyaruhákat, de azért ilyen hidegben (és sózott utakon) sokkal inkább a ruha, minthogy halálra fagyjon szerencsétlen. Pláne, ha egy érzékenyebb, agyonnemesített fajtáról van szó. Szóval sz*rd le:) Legközelebb mosolyogj, egyet és kívánj szép napot!

2012. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

mert "maradi"... "egy kutya nem ember, hogy ruhát és cipőt adjunk rá... eddig is túlélték a telet is, ruhácskák nélkül..."

annyi lehet az oka, hogy nem tudja elfogadni, hogy ruhát adnak manapság a kutyákra az emberek, vagy épp ez nem tetszik neki... és nem akarja felfogni hogy ez jó a kutyusnak, hanem a "saját igazát" hajtogatja, és úgy hogy ilyeneket mondd azt támasztja alá, hogy ő csinál jó dolgot a kutyussal (hogy hagyja megfagyni a tappancsát), minrhogy elfogadná, hogy mi óvni próbálljuk a kiscipőkkel a kutyust!

2012. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, nem akartam én se sóhoz vinni, de át kellett menni rajta, hogy hazajussunk, fel is vettem az úton, ahol láttam, de azért van rajta, hogy ahol nem veszem észre nehogy kimarja szerencsétlennek a lábát! De ha ezt kell tenni, akkor leveszem róla!
2012. febr. 8. 21:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a törvények ellenére szinte mindenhol sózzák a járdákat, és minden állatorvos ajánl cipőt a kutyára.

Persze normális, rá valót, nem ilyen divatszart, amiben topogni nem tud szegény.


Azért mondta, mert tele van a város ezekkel a marhákkal, akik meg vannak győződve róla hogy mindenki divatból öltözteti a kutyáját.


Én mopszot szeretnék ha albérletbe megyek. Utánaérdeklődtem, teljesen lakásban tartott kutyára kötelező ilyen hidegben a kabát, mert nincs hozzászokva a hideghez.


Egy németjuhász persze más tészta, de azt nem is kabátkában szokták sétáltatni.

2012. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Neki nem ilyen túl csicsázottat vettem, hanem egy normálisat ami rendesen melegít! Meg az orvos is megmondta, hogy milyet vegyek neki, ami viszonylag kényelmes is! :) Nem jó látni, hogy egy három lábon totyogó kutya sétál el mellettem! :(
2012. febr. 8. 21:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, csak ezt a "tudatlanoknak" hiába magyarázod.

Én már alapból magam szempontjából is teszek a divatra, de ha a kutyának kell kabát, hát kap. Persze nem rózsaszín flittereset :)


Az meg hogy más mit mond, nem engem, és nem téged minősít, ne vedd fel :)

2012. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
ha sózott a járda, a legjobb dolog a kutyacipő, mert anélkül már csak utókezelni lehet a felmrt tappancsát vazelinnel és egyéb spéci szerekkel. ráadásul a hideg ellen is véd. nagyon szerencsés vagy, h a te kutyád megtűri magán! ha nem megy benne "szögletesen", nem rakja furán a lábait, akkor minden rendben van a cipőjével és kifejezetten jó, h rajta van.
2012. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tudatlanok, ennyi.

Nálunk pont az ellenkezője volt tegnap (ruhát én is adok a kutyámra, de cipőt nem), sétáltunk és az egyik buszmegállóban állt egy néni, elmentünk mellettük és a néni mondta, hogy szegénykének hogy marhatja a só a tappancsát, kéne rá valami cipő.

2012. febr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Senkinek semmi köze hozzá!

Egyébként bírja a kuttyod a cipőt?


Nálunk az működik - yorki - hogy bár imádja a havat és szeret benne hancúrozni 15-20 perc után irány haza, E(Előtte bekenem a lábát krémmel, egyébként teljesen mindegy,csak amolyan tömény nem hígabb állagú legyen és lehetőleg ne a nagymami visszérkrémae:) ugyis akkor már ráfagynak az apró lábára a hódarabok és bizony nyalogatja. A só ellen mi úgy védekezünk, hogy a járdán egyszerűen kézben viszem odáig, ahol már tudom, hogy nincs sózás.

Egy ismerős cocker spániel gazdi a kutyája lábát disznózsírral keni be lejövetelkor, aztán otthon lemossa és valami egyszerű - talán körömvirág - krémmel vékonyan bekeni. Neki bevált, igaz nagytestű.

2012. febr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!