Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan is van a chip a kutyáknál?

Hogyan is van a chip a kutyáknál?

Figyelt kérdés

Van egy német juhász kutyám aki az állatorvos szerint fajtiszta tavaly kaptuk.

Úgy kaptuk hogy az állatorvos megvizsgálta és kapott egy chipet.(Kóbor kutya volt)

Ahhoz pedig nem tudom hogy kellett e volna valamilyen papírt kapni vagy most akkor mi van nem értem? Valaki segítene?


2012. febr. 12. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor az én menhelyi kutyusom megkapta a chipjét akkor ellenőrizték hogy jó-e meg az oltási könyvébe ragasztottak egy vonalkód szerű izét amin gondolom a száma van.
2012. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az oltàsi könyvébe be kellett h ragassza a chip szàmát. A petvetdata-n pedig le tudod ellenőrizni, h regisztràlta-e (chip szàm alapjàn rà tudsz keresni).

Amùgy nem fajtiszta, hanem fajTAtiszta.

2012. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alexandra leírta.


A petvetdata-n pedig ellenőrizd mindeképp, mert nekem 2 hónap után se volt bergelve, be kellett mennem megint h mi az isten tart eddig, az volt a válasz h jajj bocs, elfelejtettük. Kösz. Ha ez alatt tűnt voltna el a kutyám, akkor senki se tudta volna visszaszolgáltatni a chipszám alapján.

2012. febr. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

A chip számról kaptok egy papír csíkot, amit be kell ragasztani a kutya oltási könyvébe. Egyébként csak az azonosításra jó a chip, más papírt tudtommal nem adnak ki. Akkor fontos igazán, ha külföldre viszitek.


És minden kutya fajtiszta, mert a szülők szintén kutyák voltak. Akkor számít fajtatisztának egy eb, ha tk-el igazolni lehet.

2012. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Akiteki ***** válasza:
Nézz bele az oltási könyvébe, mert csak akkor tudod ellenőrizni, hogy regisztrálta-e az orvos, ha tudod a vonalkód számát.
2012. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen de semmit nem kaptunk a kutyához:-(:-(

Ilyenkor mi van? Másik állatorvos tudna adni neki egy oltási könyvet és a chippel valamit kezdeni?

2012. febr. 12. 15:36
 7/9 anonim ***** válasza:
A chip számát le tudja olvasni, szerintem tudja neked regisztrálni.
2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja.. és oltási könyvet is tud adni..
2012. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Menj vissza az orvoshoz. Ha valóban beletette a chipet, akkor oda kell adnia a matricát is. Különben hogy igazolod, hogy a Tiéd a kutya?

Elmondom részletesen:

Teszem azt:

- elkóborol a kutyád.

- Valaki megtalálja,

- elviszi az első orvoshoz,

- aki leolvassa a chipszámot benne.

- Megnézi a petvetdata adatbázisában, hogy ki a gazda és mi a telefonszáma

- felhívnak Téged telefonon

- elmész a kutyáért

- megmutatod az oltási könyvében a matricát, ezzel igazolod, hogy valóban a Tiéd

Ha bármelyik lépés kimarad, már nem működik a dolog.

2012. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!