Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a komondorról?

Mi a véleményetek a komondorról?

Figyelt kérdés
Pozitív és negatív tapasztalatok is érdekelnek.

2012. febr. 12. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak pozitívat tudok. Gyerekkoromban mindig volt a háznál komondor, 2-3 biztosan. Fantasztikus állatok. Mindenük a gazda és a telek. Soha nem csavarog el, a gazdáját és a portát védelmezi. Határozott nevelést igényel, de verni, láncra kötni vagy bezárni tilos! A gazdája mellett akar lenni örökké, szemmel tartja. Gyerekeket nagyon szereti. Imád a szabadban lenni, nem zavarja a hideg sem. Kőkemény házőrzők, de ok nélkül sosem támadnak.
2012. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
A jellemükről személyes tapasztalatom nincs,csak kiállításon láttam. Gyöngyőrű kutyák.
2012. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várom a további véleményeket.
2012. febr. 12. 20:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha személyes tapasztalatok érdekelnek, olvasgasd a tenyészetek honlapját!

Én még nagyon kicsi voltam, mikor élt a komondorunk, Burkus, csak arra emlékszem, hogy állandóan felborított, mikor csóvált :) Kedves, nagy óriás volt, sose bántott, de ha elment mellettem, hát előfordult ez a baleset.

2012. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

szia!


Rokonomék juhokkal foglalkoznak van nekik kb 2000 mindig. Rengeteg mudijuk van, és kb 4 komondoruk. Az egyik hihetetlen hamis, de a többi amelyek szabadon vannak, azok rendkívül kezesek. És van köztük kan is! Tiszteletben tartják a gazda által beengedett vendégeket, sőt, hiába egy évben kb 2x megyünk oda, mi is megsimogathatjuk őket. De csak akkor, ha valamelyik ottani családtag ott van velünk, lehet ez egy kisgyerek is. Akkor már tudják, hogy mi is a falka tagjai vagyunk. A barátommal kétoldalról simogattunk egy hatalmas kant.


de magunkban 1 méterre sem jutnánk be, az biztos.


Régen volt egy fekete komondorjuk is, na az volt még gyönyörű! Igaz, az nem elfogadott szín, de nagyon szép, és ritka kutya volt.

2012. febr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Családi környezetben kedves, játékos, nyugodt kutyák.

Két mentett komondor:

[link]

[link]

2012. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!