Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kellene trimmelni,...

Szerintetek kellene trimmelni, vagy mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Mudi kutyám van. Olyan sűrű az aljszőrzete, hogy vedléskor alig lehet kifésülni, nem hullik ki magától, nekem kell kifésülni belőle, és úgy néz ki utána a kert, mintha megkopasztottuk volna. És állandóan intenzíven cserélődik a szőre, nem csak tavasszal és ősszel. Gondoltam, hogy talán a trimmelés segíthetne rajta, mert így eltávolíthatnám a sok elhalt aljszőrzetet, és szegény nem szenvedne a melegben. Vagy más megoldás kéne?

2012. febr. 15. 10:15
 1/8 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Az olyan eszköz, mint a Furminator megoldást jelenthet, mert nagyon jól kiszedi az aljszőrzetet és otthon is rendszeresen tudjátok használni.


A trimmelésről kérdezzetek meg egy kozmetikust hogy meg tudja-e csinálni neki. Elvileg lehet, halottam már róla.

2012. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mudijaim vannak, és egész évben hullik a szőrük ami elég zavaró, de eszembe sem jutna őket trimmelni. Fésülömőket szorgalmasan (de nem sokszor mert attól is romlik a szőrminősége) és van furminátorom. A szenvedésre csak annyit, hogy a kutyának nem véletlenül van szőre, nyáron hűt, télen fűt. A mudi itt alakult ki, ehhez az időjáráshoz. Ha nem lenne jó neki, akkor minden bizonnyal másféle szőre alakult volna. Az én fekete mudijaim nyáron, délidőben is a napon fekszenek és egyáltalán nem látszanak szenvedni.
2012. febr. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Trimmelést akkor hagyom. Azért akartam valami ilyesmit, mert én is észrevettem, hogy ha nagyon fésülöm, romlik a szőrminősége. Kicsit drótosabb lett a gyakori fésüléstől, és az nem volt túl szép. Néztem ezt a furminátort, de nagyon drága. Inkább azt hiszem fésülgetem tovább.
2012. febr. 15. 11:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A furminator viszont az utolsó fillérig megéri az árát. Én is sokalltam, de nem bántam meg, nagyon profi.

És ha belegondolsz, a kutyára szánt kiadások összegéhez képest ez nem is drága.

2012. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Én vateráról vettem a bolti árnál olcsóbban. Nagyon megérte.
2012. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A trimmelés azt jelenti, hogy a drótszőrű fajtáknál, amilyen pl. az ír terrier, 2-3 havonta az érett, kellően hosszú és kihullás előtt álló fedőszőrzetet kitépik. Ettől egy átlagember számára úgy tűnik, mintha meg lenne nyírva, de nagy különbség van a kettő közt.


A mudi szőre nem ilyen, náluk az aljszőrzet hullik. Nekem, és más mudisoknak is bevált a Furminator, a Vaterán jó áron beszerezhető. A Classic M-et keresd. Kb. 10-15 percet szánj rá kéthetente, és csodát tesz!

2012. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1x kell kiadni a furminátorra a pénzt, tényleg nagyon megéri (én a nyuszimnak vettem anno, de néha kikefélem vele a kutyámat is). Ahogy előttem is írták, gyönyörűen kiszedi a szőrt és ami nagyon fontos, hogy nem hegyes a vége, mint a többi fésűnek, hanem tompa, így nem áll fenn annak a veszélye, hogy megsérted a kutyus bőrét..
2012. febr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Találtam egy helyen olcsóbbat, megrendeltem, remélem igazatok lesz! Kösz a tippeket!
2012. febr. 16. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!