Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vállalnak kutyát úgy az...

Miért vállalnak kutyát úgy az emberek, hogy fingjuk nincs a kutyanevelésről?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt mondom, hogy csak képzett szakemberek vegyenek kutyát, de egyesek olyan alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, hogy hihetetlen.

Aztán persze itt teszik fel a hülyébbnél hülyébb kérdéseket.

Miért van ez?


2012. febr. 15. 17:27
1 2
 1/19 Akiteki ***** válasza:
76%

Mert divat kutyát tartani boldog-boldogtalannak.

Komolyan belefájdult a fejem a mai nap hülyeségeibe.

Nem csak, hogy gőzük nincs, de még csak nem is gondolkodnak.

2012. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert még tapasztalatlanok. Neked amikor elsô kutyád volt akkor te minden tudtál?:) Amúgy meg azt én is elítélem,hogy egy könyvet sem olvasnak és nem is tájékozódnak kedvencük jellemérôl. De van aki így van aki úgy. Ebbe nem szólhatunk bele :) Majd ôk is kitapasztalják idôvel :)
2012. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek, kedves kérdező!

Ez jó kérdés.

Valószínűleg azért, mert az ember alapvetően büszke és nincs tisztában mindig a képességeivel. Általában azt mondják, "majd lesz valahogy..."

2012. febr. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Természetesen nem tudtam mindent, de utánanéztem az alapvető dolgoknak, illetve használtam a józan eszemet.

Nem itt tettem fel a "Napok óta nem eszik a kutyám, be van dagadva az ínye és nagyon piros, szerintetek begyulladt? Mit tegyek?" típusú kérdéseket.

2012. febr. 15. 17:33
 5/19 anonim ***** válasza:
Jó kérdés.
2012. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez önmagában nem lenne gond, hogy nem tudnak semmit a kutya nevelésről, inkább csak hátrány számukra. A gond az az, hogy nem is érdekli őket. Ha elmennének szakemberhez mindent meg tudnának tanulni a nevelést illetően, de őket ezek nem izgatják. A pillanatnyi kellemetlenség az, ami kicsit is fel kelti bennük a kutyanevelés iránt az érdeklődést, de ha elmúlik a kellemetlen élmény, vagy megszokják (sajnos gyakori) bennük is megszűnik a tudás vágy általában.
2012. febr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem, én sem tudtam mindent, de annyit tudtam, hogy ha beteg, orvoshoz viszem, ha harapdálni akar, akkor nem engedem és nem szoktatom hozzá sem pelenkával sem alommal sem más trükkel, hogy a lakásban szarjon, hanem időben leviszem sétálni.

Itt minden második kérdés ilyenekről szól.

Fel kéne már fogni az embereknek, hogy nem kergeti őket senki az asztal körül, ha nem lesz kutyájuk és ha a barátnő cikizi, hogy neki van miniyorkija, a másiknak meg nincs, akkor inkább pipálja le a vadiűj ipodjával, vagy a fene tudja mi a menő mostanában, de ne egy még minibb yorkival.

2012. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert azt hiszik ez is olyan dolog, mint amikor ovis korukban megkapták a tamagocsijukat. Kell és kész. Csak elfelejtik, hogy azt majd nem lehet lerakni ha megunták és újraéleszteni ha mégis ahhoz van kedvük. De nézd meg naponta 10olyan kérdés van, ahol azt kérdezgetik, hogy milyen édes szőrös kiskutyát vegyenek lakásba. Persze érkezik rá vagy 20 válasz, mert abba senki nem gondol bele hogy ha már olyan határozott a kutyatartással kapcsolatban, hogy nem bírja beírni ugyan ezt a google-ba, ne adj isten el is olvasson pár cikket az adott fajtával kapcsolatban, akkor talán nem kéne kutya neki? Vagy a büdös lesz -e a lakásban típusú kérdés amikor szintén próbálják bizonygatni neki, hogy ááá dehogy de az nem esik le senkinek, hogy ahol ez felmerül oda minek egy kutya? Mert azt sem tudja eszik -e vagy isszák szerencsétlent? Két hét múlva meg jön vissza panaszkodni, hogy ezt meg azt csinálja a kutyája és nem érti, hogy de miért?

Kb. minden hasonló kaliberű kérdésre adott válaszok 90%-a azzal ér véget, hogy a kutya mekkora örömöt hoz majd az életébe, minden rózsaszín lesz, stb. Ami persze igaz is, ha tudod mit kell vele csinálni. De aki itt kérdezgeti, hogy akkor melyik szőrgombócot válassza inkább, az valószínűleg nincs tisztában a kutyatartás velejáróival. Úgyhogy meglátásom szerint nem kéne minden második kérdezőt ezerrel buzdítani arra, hogy vegyen ő is kutyát.

2012. febr. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

# 8/8 Időpont ma 17:48


Felétek már ovis korban osztogatták a tamagocsit? Kemény vagy csoki :D

Nálunk örülhettél ha 6-os korodban sikerült egyet szerezni.

2012. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Akiteki ***** válasza:
100%

Ja igen, még a kérdések másik fele, hogy milyen kutya legyen, jó hogy említed.

Egyszer le lettem iszonyúan baltázva, mert azt mertem mondani, hogy ha ennyire gőze sincs róla, akkor még a tescos plűsskutyát is megfontolnám.

Az meg, hogy még egy nevet sem tudnak a kutyának találni, végképp szánalmas.

2012. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!