Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyát nyírni?

Puli kutyát nyírni?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdésem az lenne ,hogy lehetne -e puli kutyát nyírni?Úgy gondoltam,mint kb. egy scnautzer úgy nézne ki.
2012. febr. 15. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Láttam már megnyírva pulit, mikor +35 volt kint...persze a szembe lógó fürtöket meghagyták.
2012. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

TILOS!

Meg is vakulhat, ha a szeménél lenyírod.

Kikefélgetni azt szabad...

2012. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én nem ajánlanám, hogy megnyírd hiszen ez a természetes kinézete. És azt is hallottam hogy ha a szeme körüli szőrt levágják az nem tesz jót a látásának.
2012. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szeme körül tényleg ne! Nekünk pulikutyánk volt, és amikor télen a bundája végét levágtuk, és ettől nem lógott a pocsolyákba, kifejezetten visszajött az életkedve.


Javaslom, kérdezz meg egy kutyakozmetikust. Biztosan volt pulival dolga. Tudja, hogy mit szabad és mit nem. Esetleg kérdezz meg többet, és vessd össze a véleményüket.

2012. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem két pulim van, mind a kettőt profi fodrásszal nyíratjuk. Nagyon csinosak szoktak lenni, de a fejüknél hagyunk egy rövidebb bojtot, hogy ne legyen rossz a szemük. Minden nyáron nyírva vannak. :)
2012. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:

Semmi baja nem lesz attól, hogy látni fog.

Komondottan örül neki.

Igen, szokták nyírni, ha nem akarnak bajlódni a szőrével.

[link]

2012. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mailerdeamon ***** válasza:

Ha meg nem fésülöd nagyon olyan lesz, mint ennek a komondornak: [link]


Amúgy nagyon érdekelne, hogy mit kell csinálni egy pulival ahhoz, hogy olyan szőre legyen mint annak amit Akiteki linkelt. A bátyámnak van egy pulikeveréke (vagy valami olyasmi) de őt sose tudjuk ilyen puhára kikefélni.

2012. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Fogalmam sincs, de ha legközelebb találkozom a gazdájával, megkérdezem.
2012. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet nyírni de utána már nem lesz olyan szép és minőségű a szőre.

Fejéről is nyugotan le lehet nyírni ha ezt a módszert választod de a szeme előtt hadj mindenképpen egy kis szőrt, mert a Pulik szeme érzékeny a napfényre.

De az TÉVHIT hogy megvakul!

Fésülni is TILOS a Puli szőrét!!


Ha bármi kérdésed volna a Puli szőrének ápolásáról akkor írj nyugottan privátot.


(Üdv!, 2 Puli gazdija)

2012. febr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!