Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkshire terrier-bol van...

A yorkshire terrier-bol van tobb fajta, ugyertve hogy, kisebb es nagyobb vagy az egesz egyforma?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 08:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

igazából annyira nem sokat változott

pl tacsik: [link]


[link]


[link]


és mai formája:

[link]


szóval szerintem nem sokat változott :)


német juhász:

régen:

[link]

ma:

[link]


boxer:

[link]


[link]


és, hogy jó legyek akkor yorkie történelem:

[link]


[link]


1969

[link]


[link]


ma: [link]


Persze sok a túlkapás a divat irányába de sok fajta kevesebbet változott mint hinnénk :)

2012. febr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy eljutottunk oda egy fajtán belül van munkavonal, és kiállítási vonal.


Az meg még szomorúbb, hogy családi kutyát akarnak faragni olyan kutyákból amik abszolút nem arra lettek kitenyésztve. (pl sarplaninac).

2012. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha te a tacsi 2-ik és 4-ik képe közt nem látsz különbséget, akkor baj van :D


németjuci:


[link]


[link]


És régen nem volt ilyen gyakori egy a csapott hát. Ma már keresni kell a normális hátú, egészséges gerincű egyedeket.

Múltkor is összefutottunk egy szukával, Ádáz játszott volna vele, de úgy sjanálam szerencsétlent, mert nem bírta tartani az iramot, nem tudott rendes sebességgel futni. Aki szerint ez egy normális oldog egy kutyánál, ott kérnék egy agyvizsgálatot.


Meg régen hol volt ilyen nyomott orra egy boxernek:

[link]


De jó szokásomhoz híven eltértem a tárgytól rendesen :D

2012. febr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) neked kulon koszonet Little Red sok hasznos valaszt irtal!
2012. febr. 16. 13:16
 15/18 anonim ***** válasza:

Éééén? Pont én tértem el a témától :)

De köszi, legalább elértük, h egy ember megértette h yorkira nézve egyféle standard van :)

2012. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
:)) eltertel de megtudttam amit akartam es sot mast is
2012. febr. 16. 15:38
 17/18 anonim válasza:
Yorkiból egy méret van, a standard, mit ahogy itt előttem is leírták. A kisebb kutya 'hibának' számít, nem lehet tenyészteni. Olyan yorki elvileg "nem létezik", hogy mini vagy extra mini.
2012. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hm. Az én kutyám standard, kifejlett 3 kg. A színe is fekete -cser és nem világos össze-vissza. Vagyis az eredeti, nem ausztrál selyemszőrű betütéses. 2 éves és stabilan tartja a súlyát másfél éves kora óta, mégis folyton leminizik:(
2012. szept. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!