Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen középtermetű kutyát...

Milyen középtermetű kutyát lehet lakásban tartani? Tehát valamilyen nyugodtabb vérmérsékletű fajtára gondolok itt, aki nem szedi szét a lakást. És magára lehet hagyni órákra is.

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bulldog
2012. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Skót juhász, bár a szőre nem lesz olyan, mint egy kertben tartott collienak, de nagyon nyugis kutyák, jól bírják az egyedüllétet. Viszont olyan helyre nem ajánlom, ahol a 25 fokokat szeretik a lakásban.
2012. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően lefárasztasz egy kutyát, egyik sem fogja szétszedni a lakást, mert pihenni fog. Úgyhogy inkább az a nagy kérdés, hogy mennyi időt szánsz naponta a lefárasztására?
2012. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én a kutyám lefárasztására napi 2-2.5 órát szánok. ő az enyémre napi 4-5 órát :)


viccet félretéve: szerintem a kérdező egy nem túl nagy mozgásigényű, középtermetű, lakásban tartható kutyára gondolt. természetesen minden kutyára kell időt és energiát szánni, de azért nem mindegy, h egy vizslát vagy egy bulldogot kell-e lefárasztanod nap mint nap. szerintem te kérdező az utóbbinak épp ideális lennél.

2012. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Basset hound egész nyugis mozgását tekintve.
2012. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya, fajtától függetlenül 5-12 hónaposan bepróbálkozik a ház 'rendberakásával'.
2012. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk napi jó egy órát szánnék vele mozgásra. Bulldogot nem szeretnék, bocsi mindenkitől, de szerintem olyan kis csúnya :/
2012. febr. 18. 01:34
 8/12 anonim ***** válasza:

Mit szólnál egy agárhoz? Sokan azt hiszik, hogy hihetetlen nagy mozgásigénye van, pedig 15 perc alatt sprint, aztán órákig alszik a kanapén :)

Ha napi 3x leviszed 20 percre, az neki tökéletes :) A lakásban nyugodt, kint felpörög, száguldozik egyet, aztán több óra alvás :)

Nekem először nem tetszettek az agarak, én a széles pofájú kutyákat szeretem (nekem bullmasztiffom van - egyébként mozgásigényre javasolnám őt is, neki elég lenne a napi 1 óra, de mivel közepes testűt szeretnél, így kilőve), de aztán változtam és egyre jobban tetszenek az agarak is.

A napokban nézegettem a menhelyen lévő kutyákat és egyből beleszerettem egy agárba, ha kicsit nagyobb lenne a lakás, komolyan elgondolkodnék a dolgon.

Nézd meg őt, szerintem nagyon édi pofija van :)


[link]

2012. febr. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon cuki! Bevallom, kicsit idegenkedem az agaraktól, talán azért mert olyan feltűnően karcsú testük van. Bár biztos meg tudnék barátkozni vele. Oké, ha már itt tartunk, hát lehet a középnél nagyobbacska is :)
2012. febr. 18. 20:59
 10/12 anonim ***** válasza:

Alkatra-súlyra-pofira mi lenne az elképzelésed?


Egyébként én is panelban vagyok a bullmacimmal, nagyon nyugodt, ahogy írtam, napi 1 óra séta bőven elég neki :)

2012. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!