Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hét éves, ivartalanított...

Neska kérdése:

Hét éves, ivartalanított boxer szuka, a lakásban tökéletesen viselkedik, újabban kéthetente előfordul, hogy séta közben nem fogad szót, kiszökik a térre, megfogni nem lehet, elugrik és rondán leugat. Mit lehet tenni, hogy a téren is szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Tegnap is, az esti rövid (póráz nélküli) séta után,1/2 11-kor, nem kanyarodott be a kapu felé, ahogy szoktunk, hanem kirohant a közeli térre és csak éjfélkor, egy rendőr járőrkocsi teljes legénysége segítségével sikerült rávenni, hogy ugorjon be az autóm csomagtartójába, ahol utazni szokott, amit imád. Normális esetben, elég ha tapsolok, vagy fütyülök, már rohan hozzám! Többször előfordult, hogy a lányomat kellett éjjel felhívnom, hogy jöjjön, segítsen megfogni. Ilyenkor olyan, mintha bekattanna, én hozzá se tudok érni, mert elugrik. (Soha nem verem! ) A lányomhoz odarohan és hagyja magát megfogni. Mit lehet tenni, hogy ilyen szökés ne forduljon többé elő? Köszönöm: Neska

2012. febr. 17. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Kezdésnek: ne sétáltasd póráz nélkül.
2012. febr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt több mozgásra van szüksége, másrészt pedig tanulj meg pórázt használni!
2012. febr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem történt semmi változás az életetekben, ami kihathatott a kutyára?

Egyébként meg ne engedd el pórázról, és keress fel egy szakembert.

2012. febr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hogy érted azt, hogy kéthetente előfordul? Csak kéthetente nem fogad szót? Ezt nem értem...
2012. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kora délután szoktunk kimenni a kutyajátszótérre, akkor van több időm a sétára. Ott elengedhetem, rohangál meg játszunk, ágakat, teniszlabdát dobálok neki. Reggel és este az utcában sétálunk, ő előre és vissza szalad. Azért engedem el a pórázról, mert úgy gondolom, hogy a pórázon sétálva nem mozog eleget. Az utca is csendes, azon a járdán, ahol sétálunk, szinte sosincs forgalom, az esetek 95 százalékában megbízhatóan jön mellettem, vagy ha előre is szalad, tapsra, füttyre visszajön. Amikor elrohan a térre, vagy a térről nem hajlandó bejönni, olyan, mintha bekattanna. Nem agresszív, csak megáll velem szemben, "antipatikusan leugat", nem fogad szót, mintha nem is tudná, mit jelent, az ülsz, meg a gyere ide. Amikor jutifalattal próbálkozom, megpróbálja kilopni a kezemből, de megfogni, sőt, még megsimogatni sem hagyja magát. Ilyenkor eddig még csak segítséggel sikerült megfognom. Amikor egy ilyen cirkusz után hazaérünk, a "szőnyeg alatt" közlekedik, szánja-bánja a dolgokat és lesi a kívánságomat, látni rajta, hogy tudja mit csinált, szégyenkezik, bűntudatos, de legközelebb mégis képtelen ellenállni a kísértésnek. Vagy nem tudom minek!

Ha lenne 40 ezer forintom szakemberre, akkor nyilván nem itt várnám empatikus, kedves és együtt érző boxer-barát tanácsát. Nagyképű beszólogatások nem érdekelnek.

2012. febr. 18. 10:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Én tudok neked tanácsadót aki nem kér 40ezret csak tizet és csak azután kéri, hogy sikeresen befejeztétek a tanitást.
2012. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell rá 40ezer.
2012. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Bocsi tudom ,hogy ez nem a kérdéshez kapcsolódik de teniszlabdával ne aportozatok mert lecsiszolja,koptatja a fogait nehogy később még baj legyen belőle. :)
2012. aug. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!