Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják az ivartalanítot...

Miért akarják az ivartalanított szuka kutyámat egyfolytában meghágni? Szinte mindegyik kan!

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy dominanciáját fejezik ki a párzó mozdulatokkal. Egyébként "kipakolták" teljesen, vagy csak elkötötték?
2012. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az enyémet is állandóan molesztálják, pedig életében nem tüzelt... Amúgy én azt vettem észre, hogy általában a neveletlen kutyák próbálkoznak, de engem rohadtul fel tud bosszantani.
2012. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem az ivaros szuka kutyámmal csinálják ugyanezt, pedig nem tüzel és nem is fog mostanában. A dominanciájukat mutatják ki. Én ilyenkor azt csinálom, hogy nem engedem a kant a szukám közelébe, körözök körülötte, egy idő után mindegyik megunja és mehet tovább a játék. Egyébként egy idő után maguktól is abba szokták hagyni.
2012. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dominancia jele. Nálunk az egyik kan a másikat próbálja hágni.
2012. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Dominancia jele lehet, viszont tudtommal az ivartalanított kutyák semminek számítanak a többi kutya számára. Tehát egyáltalán nem foglalnak helyet a hierarchiában, úgymond 0-ás a pozíciójuk... Mint a normális kutyák emberek közt, nincs pozíció.
2012. febr. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző: ez egy nagy butaság amit írsz, nálunk itthon egyértelműen az ivartalanított kutya a dominánsabb. A dominancia illetve a falkasorrend nem függ se ivartól, se mérettől, csak a kutya személyisége, határozottsága dönt.
2012. febr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ritkán, de sajnos van olyan, amikor az ivartalanított kutyának még erősbb ivarszaga lesz, mint az ivaros társainak. Ez ivartalanított kanoknál is előfordul. Utána minden neveletnen kan meg akarja hágni. A konkrét esetet látva lehetne eldönteni, hogy ez most szimplán dominancia vagy tényleg a szaga miatt mennek rá.
2012. febr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát végül is -az utolsó kivételével - mindenki a dominanciát írta.


De nem hiszem el, hogy az összes kutya, akivel találkozunk mind dominancia miatt csinálják.


Anyósék kutyája egy nagy maci, de jámbor, és olyan mint egy kiscica. Az én kutyám, míg először el nem kezdett tüzelni, addig nagyon jól megvoltak, de azóta egyfolytában rá akar mászni. Akkor is, mikor nem volt várható, hogy tüzelni fog. És most hogy ivartalanítva lett, így is.


Egyébként mindene ki lett "pakolva".


Az a folyamata, szinte mindegyik kan kutyával való találkozásnak, hogy elkezdik szimatolni a fenekét,majd a péráját, elkezdik nyalogatni, folyik a nyáluk, na és akkor kezdődik a meghágás, és nincs megállj.


Kiborító! Nem tudunk így normálisan sétálni sem.

Nem lehet valamit tenni ellene?


Lehet ez most butaság, de attól, hogy még ivartalanítva van, ugyan úgy összeragadhatnak, ha véletlen becsúszna a dolog,nem?! Ááá!

2012. febr. 15. 14:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem fogja engedni jobb esetben. Amúgy a kutyád hogy reagál erre, amikor meg akarják mászni? Csak mert az enyém "odaszól", nem verekedik csak jelzi, hogy ez neki nagyon nem jó. Szóval gondolom a tiéd is jelzi, meg amúgy sem hagyná, mert nekik az fájdalmas, nem fognak összeragadni.
2012. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na! Az én kutyám (egy boxer) eszméletlen jámbor. Eldobja magát a többi kutyának, széttárja a lábát a kis kéjenc.

Nem szólna oda a világért sem!

Most hétvégén is az utolsó pillanatokban értem oda, hogy a 80 kg-os kutyát lerugdossam róla, mert ő ott állt alatta. Megáll az eszem rajta!

2012. febr. 15. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!