Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A labradort az "egygazdás"...

A labradort az "egygazdás" kutyák közé sorolják, vagy bárkire hallgat?

Figyelt kérdés
A bárki alatt családtagokat értem. Irhatnátok valamit így a labirol,bármit. Akár történetet is.
2012. febr. 17. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A labrador minden csak nem egygazdás.
2012. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Családtagokra szinte mindegyik kutya hallgat (már amelyik jól nevelt), az egygazdás alatt nem ezt értik, hanem hogy idegenekre nem hallgat, tehát ha én odamegyek a kutyádhoz és mondom neki, hogy ül vagy bármi ilyesmi, azt az egygazdás kutya nem csinálja meg.


Ismerősömék nemrég fogadtak be egy 3 éves labradort, vakvezetőnek tanult a kutyus, apró fizikai hiba miatt azonban nem vizsgázhatott, egy tünemény, azóta "megtanult" játszani is. Nagyon okos kutyák.

2012. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második. Nem minden kutya hallgat a családra, akkor sem ha jólnevelt. Nem tudom felfogni, miért tagadják egyesek ennyire az 'egygazdás' kutyák létezését...
2012. febr. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, hogy létezik olyan kutya amelyik csak egyetlen emberre hallgat, de nem hinném, hogy ez fajta kérdése. Lehet, hogy a fajta meghatározza, hogy nagyjából mire lehet számítani, de a neveléssel valamennyire befolyásolható erre is meg arra is. A labradorok általában totál idegenekre is hallgatnak, főleg ha valami jutalmat is kilátásba helyez az illető.
2012. febr. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem nem egygazdás. Amúgy szerintem nincs olyan,hogy egygazdás, minden kutya jobban halgat egy emberre, mert azt tekinti falkavezérnek. Akkor minden kutya egygazdás? Hülyesgég :)
2012. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Több Labit ismerek de azok közül egyik sem egygazdás. Hallgat a család összes tagjára, még a a vendégekre is!
2012. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak egy gazdás kutyák, de azok komolyan ki vannak tanítva erre a célra. Lásd rendőr kutyák. Ők csak a gazdájukra hallgatnak, senki másra. Szép is lenne, ha mindenki parancsát végre hajtanák. De ez komoly idomítás során érhető el.
2012. febr. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez igaz ugyan, viszont eleve pl. a németjuhász egygazdásnak számít, anélkül is, hogy rendőrkutya vagy nem. És van ilyen több is. Utána lehet olvasni, ha valaki nem hiszi el!
2012. febr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!