Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya egygazdás...

Németjuhász kutya egygazdás kutya?

Figyelt kérdés
Mennyire szereti a gyerekeket?Mennyire hűsséges?stb..
2012. febr. 14. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Nincs "egygazdás" kutya.

Általában a kutyák kedvelik a gyerekeket, mert úgy játszani velük, ahogy ők teszik,felnőtt nem tud.

A hűség pedig nem fajtától függ.

2012. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol,ha az egygazdas azt jelenti,hogy egy embert fogad el a legjobban,egy emberrel alakul ki egy bizonyos kapocsolat,amely olyan eros,hogy massal nem alakul ki olyan szintu, es a gazdajanak fogad szot a legjobban,aki felneveli,(kiskoratol kezdve esetleg) es ahhoz fog kotodni a legjobban,akkor egygazdas.


A gyerekeket alapbol nagyon-nagyon szereti es vedi.

Ha megfeleloen szocializalod,hozzaszoktatok az emberekehez.allatokhoz,na es te leszel a falkavezer,akkor semmi gondod nem lesz a kutya es a gyerek viszonyaval,mert olyan lesz,mint egy artalmatlan,celtudatos bebiszitter.

Az en tesom 4 evesen nem sokkal nagyobb,mint a hosszuszoru nemetjuhaszunk marmagassaga,de a kutya ugy veszi el a kezebol a hust,hogy meg veletlenul se tortenjen baj.

A szajpremjevel veszi el,gyongeden.

Nagyon ertelmes,intelligens kutya lesz belole,ha jo helyrol veszed.

Egy darabig en is ugy voltam,hogy nem kell kutyara sok penzt kiadni,de mar rajottem,hogy a kutyat nem ket napra veszed,hanem hosszu evekre,es megeri,hogy szep es jo kutyad legyen,akar 14-15 even keresztul.


En pl Naplas Gyongye kennelbol hoztam,de mind1,hogy honnan hozod,csak figyelj oda.


Arrol meg,hogy mennyire huseges nem irok,mert nagyon belebonyolodnek,hiszen ez a tulajdonsag fogott meg a legjobban a nemetjuhaszokban.


Pl.ha kimegyunk mezore,akkor elengedem,es futkarozki,szagolgat,de amint megfordultam,vagy kanyarodtam,hivas nelkul jon.

Ha kialakul koztetek egy bizonyos kapcsolat,amely tobbekkozt a bizalmon alapszik,es persze rendesen neveled,tanitod,akkor nem lesz olyan gondod,hogy esetleg elmegy toled,vagy rad sem hederit,vagy nem fog szeretni.

Mindenhova kovetni fog,az eleted resze lesz.


Nagyon ajanlom ezt a fajtat!


Az en kedvenceim a munka vonaluak es a hosszu szoruek(inkabb ezek,mert egyszeruen jobak,mint a show vonalu,gorbe hatu egyedek.

A vermersekletuk is jobb,nyugodtak,raadasul jobban teljesitenek,egyenes a hatuk.


Bocsi az ekezetekert!

2012. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

elozo vagyok:


Az elso valaszolonak igaza van.


14/f

2012. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az akita is egygazdás kutya, egy embert ismer el gazdinak, falkavezérnek, a többi családtagnak meg csak megengedi, hogy megsimogassák, az idegeneket pedig nem szereti. De létezik egygazdás kutya.

Igen, a német juhász egy embert szeret a világon a legjobban, de az akitával ellentétben Ő számára nem csak az az 1 ember létezik, általában gyerekszerető és hűséges.

2012. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

De emberek. Egy kutya sem egygazdás! Ez csak egy kifejezés, de egyáltalán nem helyén való! Minden kutya egy embert szeret a legjobban, egyre néz fel és egyre hallgat a legjobban! Minden egyes kutya! Nem fajtól függ... Hanem kutyától. Minden kutya szereti a család összes tagját, de egyet kiváltképp valami okból!

Akkor minden kutya egygazdás? Ne már.

2012. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem egygazdás csak aki a legtöbbet foglalkozik vele arra jobban hallgat persze ez nem azt jelenti hogy a család többi tagjára nem hallgat!!! Nagyon jól kijön a gyerekekkel és más kutyákkal is!! Nagyon hűséges mindent megtesz hogy a családja kedvében járjon!! Nagyon okos jól képezhető kutya.
2012. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!