Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam a kiskutyát. Jó...

Tegnap kaptam a kiskutyát. Jó lenne megtudni, hogy hogyan szoktassam a helyére?

Figyelt kérdés
Lefektetem őt a helyére, és elkezd nyöszörögni. És olyan rossz hallani. Hogyan tudnám megszoktatni, hogy ott aludjon éjjelenete? És mennyi időbe fog telni?

2012. febr. 18. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Teljese normális,hogy első éjszaka ezt csinálja.

Az hogy mennyi ideig fogja,attól is függ,hogy hetes a kutyus.Ha túl pici,hiányzik neki az anyukája is,és fél,idegennek érzi a helyet.

Viszont 6-8 hetesen lehet csak elválasztani az anyától a piciket.

Napközben foglalkozz vele minél többet.

Pár nap és megszokja.Ha nyűszít,menj oda és nyugtasd meg.

2012. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nehogy hallgass az 1. válaszolóra!!!

Ha állandóan odamész a kölyökhöz, mikor nyüszít, akkor szuper módon megerősíted abban a tudatban, hogy "egy kis nyikkanásra a szolga-gazdi ugrik és lesi minden kívánságomat"...az igaz, hogy napközben kell vele sokat foglalkozni, hogy estére elfáradjon...pár nap alatt abba fogja hagyni a nyüszítést, ha ilyenkor békén hagyjátok...rá fog jönni, hogy a hangoskodás eredménytelen, és el fog aludni előbb-utóbb...csak az első pár nap a nehéz :)

2012. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mind2 válaszadónak!!!!.. :).. arra már rájöttem, hogy ha nyüszít és nem figyelek fel rá, akkor abba hagyja, és elalszik így nap közben. Utána felkel, eszik egy picit, majd pisi. És megy aludni. Apropó, az nem baj ha sokat pisil? Olyan 5 perc alatt 3x. ? :S :)
2012. febr. 18. 13:47
 4/4 anonim válasza:

Próbálj meg sokat játszani vele a helyén, mellé is teheted a játékait. Szórhatsz falatkákat is a helyére és az is sokat segít ha ott adod neki az ételt. Minél több pozitív dolgot köss a helyéhez, mert akkor nagyon hamar megszereti.

Nagyon fontos, hogy nem erőszakkal tedd oda és ne nagyon érje negatív élmény, mert akkor nem lesz neki "nyugalom szigete" a helye.

Az szerintem sem jó ha ráerősítesz a nyöszörgésére, de ha nem nyöszörög a helyén simogasd és dícsérd meg és nagyon örülj neki, hogy ilyen okos-ügyes kiskutyád van :)


Hogy érted, hogy sokat pisil? Pisil, szaglászik, pisil, szaglászik stb. a sorrend? Simán lehet, hogy valami érdekes szag miatt szakítja meg a pisit és folytatatja máshol.

2012. febr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!