Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyát arról, hogy a bútorokat összerágcsálja?

Figyelt kérdés
4 hónapos kiskutyám egy-két bútort előszeretettel szétrág. Van labdája, műcsontja, kötele, de alegizgalmasabb természetesen a bútor. Nincs valami, amivel be lehet kenni, és elmegy tőle a kedve?
2009. dec. 2. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogsz egy csípős zöldpaprikát, hosszában ketté vágod és ahol van az ere, azzal a részével bedörzsölöd a bútorokat. Nincsen színe, sem szaga és kb. 2 hétig hatásos! :)
2009. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amint az előttem szóló írt azt próbáld szerintem legutoljára!!!!

Mivel elég kiskutyád van és úgye fogváltása van így sokat rád. Van aport fa ami fából van és ezt is erőszeretettel fogja rágni és szenvedni vele :))

Itt megnézheted és be is szerezheted, de szerintem van nálad is állatkereskedés :)

[link]

[link]

2009. dec. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. dec. 2. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Na még jó, hogy nem állatkínzózol le hallod... :S

Enyémnek hiába volt ezer játék, ezek egy idő után unalmasak voltak neki. 99 %, hogy előbb-utóbb a bútorokat is bekóstolja. Márpedig a bútor elég nagy érték, meg kell védeni valamivel a kis tűhegyes fogacskáktól.

Nem kel megijedni az erőspaprikától. Saját tapasztalatból tudom. Csak megnyalta a kutyám, már el is fordította a fejét és fintorgott. Aztán jó ideig nem nyúlt a bútorhoz. Egyáltalán nem rossz neki, nem az áram üti meg, egyszerűen csak a kutyák nem szeretik a csípőset.

De költhetsz nyugodtan 4.000 forintot keserű sprayre is, azzal aztán fújogathatod két óránként a bútorokat és két naponta vehetsz egy flakonnal.

Majd ha állatkínzásnak minősül a pofon a kutyának, majd akkor célozz erre az erőspaprikával. Nem hiába ajánlják ezt a szkatekintélyek is, de hát Te biztos jobban tudod.

2009. dec. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyusok nagyon szertnek rágni:) Fogváltásnál rengeteget, később kevesebbet (fogtisztítás). Nagyon jó a műcsont! Nekem bevált, ajánlom Neked is. Ha a kutyusodnak ilyet adsz, szinte azonnal megkedveli, pláne, ha megdícséred, amikor elkezdi azt rágni. Ha nem a műcsontot akarja rágni hanem mást, szólj rá határozottan, de nem durván és add neki a műcsontot, majd dícsérd meg amint elkezdi rágni. Következetesség: ez a lényeg:) Sok sikert:)
2009. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval teljesen egyetértek! :)

Az Ő előtte szólójával viszont nem. Most miért forgattad ki a szavaim??? Persze, amiért Neked bevált neki is befog és most azért beszéled le a sprayről. Mondjuk szerintem sem hasznosak, de azért gondolom a bútornak sem jó a paprika szagú bútor... és kicsit vegyél lejebb és ne forgasd ki a szavaim!

2009. dec. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát végül is egymás szavát forgatjuk, mert te is azzal jöttél kb. hogy meg ne fogadja a tanácsom, mintha ez valami kínzás lenne. :D Ezer éves trükk amúgy és nincs szaga! De ezt írtam is, hogy nincs szaga, se színe. Mi még a párnákat is bekentük vele. :D Bútornak sem jó a paprika szagú bútor? Hát ez aranyos volt! :D Jól van, nem offollak, ezer meg ezer megoldás létezik, csak egyik 60 forint, másik még kétnaponta 4 ezer. Azért nem mindegy. Azért írtam az erős paprikát, mert az százezer százalékos, amúgy én is csináltam azt, mint az előtted válaszoló, hogy játékot dobtam neki, csak az a baj, hogy mikor nem vagy otthon, a kutya valószínűleg elkezd garázdálkodni, hiába van ezer játéka. Mindig a tiltott gyümölcs a zamatosabb!

Kedves Kérdező, szerintem próbálj meg több megoldást is, vagy egyszerre több megoldást, szerintem már nagyjából mindent leírtunk, mit lehet csinálni és mindenkitől hasznos válaszokat kaptál! :)

2009. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!