Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei szobában vagy szabadb...

Shar pei szobában vagy szabadban végezze el legalább a kisdolgát?

Figyelt kérdés
Lányomék kaptak a héten egy 8 hetes kölyköt, de elég szétszórtan élnek, mindketten dolgoznak, a párja műszakokban. egyenlőre nincs sok gond vele, néha bepisil, de kihordják pisiltetni. Én viszont a kutya szemszögéből nézve szerencsésebbnek tartanám az almos WC-t, hogy ne kelljen akár órákig is visszatartania, ha éppen napközben nincsenek itthon. Véleményekre vagyok kíváncsi, eddig nem volt "benti" kutyánk, nekem van labradorom és spánielünk volt azelőtt, de ők udavaron éltek :)
2012. febr. 18. 11:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%
A shar pei rendkívül intelligens, nekünk volt régebben 7 évig (nyugodjon békében), kölyökkorában ahogy kitettük neki az almot (de homok is jó) és megmutattuk neki egyből rápisilt, nagyon megdicsértük, és onnantól kezdve ha kellett neki mindig arra ment rá, egyszer sem pisilt be többé :)
2012. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarlak megbántani, de én pedig a kutya szemszögéből szerencsésebbnek tartottam volna ha nem kerül a lányodékhoz ha ilyen körülmények állnak fenn.

Egy lakásban tartott kutyának kell az állandósság, rendszeresen ki kell vinni futtatni és a dolgát elvégeztetni. Egy lakásban tartott kutyának napi min. 1-3 óra intenzív mozgásra van szüksége. Ezt meg tudják adni neki a lányodék?


Tudod hogy fog a lakás kinézni és milyen szagok fognak terjengeni ha nem lesz szobatiszta a kutya? Undorító lesz.


Rendszeresség kell neki, arra beáll. Az enyém is óramű pontossággal tudja hogy mikor jön el az idő amikor megyünk. Napi 3-szor viszem le, és 2 séta közt még egyszer sem fordult elő hogy kínjában bepisilt volna.

2012. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Kedves utolsó: a kutya 8, nyolc(!) hetes :) Azt akarod, hogy kiengedjék a szabadba és összeszedjen valamit, ott pusztuljon el ilyen fiatalon?

A kutyát csak akkor szabad kivinni, ha már megkapta minden, azaz az ÖTÖDIK oltását is. Ez 10-12 hetes kora körül lesz.

2012. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, jöhetnek még a vélemények.

kedves 2. én sem akartam a kutyát, szerintem sem volt jó ötlet, próbáltam őket lebeszélni, de amint kiderült, hogy a tenyésztő el akarta volna alatatni a jövő héten, akkor természetesen másként vélekedtem. mi itthon vagyun napközben be tudunk segíteni, ha kell, de szeretném ha ŐK gondoskodnának a kutyáról... azért szerintem ha neked naponta csak 3x lenne szabad pisilni, neked sem lenne könnyű az életed. erről szól a kérdésem éppen.

2012. febr. 18. 11:42
 5/14 Mailerdeamon ***** válasza:
73%

A tenyésztő??

Csak átmeneti megoldásnak jó az alom, vagy a leteríthető pelus, mindenképpen át kell szoktatni kintre. Akinek annyi ideje sincs, hogy a kutyáját levigye vécézni az tényleg ne tartson kutyát. Ez a minimum minimuma.

2012. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 3. válaszoló!


Tisztában vagyok azzal hogy 8 hetes a kutya, de én a távolabbi kilátásokat helyeztem előtérbe amikor már nem 8 hetes lesz, hanem több hónapos, esetleg éves...

Akkor is így él majd szerencsétlen állat?

2012. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező!


Nem fogok veled vitába szállni a pisilést illetően, látom nem érted. 3-szor viszem le, ezalatt a 3-szori alkalommal valamikor 1-2, 2és fél órát is futtatom. Gondolhatod hogy nem napi 3-szor pisil. Minden egyes alkalommal kiengedi a csapot bőven a nagy séták alkalmával.


És a tenyésztő akarta volna elaltatni? Már ne is haragudj de ez nonszensz. Nem azért tenyészti hogy megszabaduljon tőle.. hanem hogy jó pénzért eladja. Na lényegtelen.


Akkor is azt mondom, lakásban az tartson kutyát aki felelősséggel tud róla gondoskodni és az nem lesz kínzás annak az állatnak!

2012. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
45%
Én sem úgy értettem, hogy akkor már örökké almozni kell. Ahogy egyre többet lehet kint a kutya, fokozatosan ki fog szokni, hiszen más egy szagtalan alom mint a kint érő ingerek, illatok. Most még azért pisil be mert nem tudja visszatartani.
2012. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
össze ne kapjatok itt nekem :) a tenyésztő barátnőjénél volt, mert sok kölyök volt az alomban! amúgy szerintem a korához képest nagyon szocializálódott, mert ott volt egy nagyobb kutya is, azzal játszott és nincs éjjel sem sírás, csak iszonyatos horkolás :D meg azok már sok helyre vitték magukkal, úgyhogy simán elvan bárkivel. Még egy kérdés: mindig ilyen hangosan fog hörömpölni? nem tudom jobban leírni de folyton szuszog :P
2012. febr. 18. 15:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt a "folytont" csak alvás közben érted? Mert az normális, a miénk is horkolt egyfolytában :D

Ha ébren lévő állapotban is szuszog, olyan, mintha nehezebben menne bele a levegő az orrán, akkor menjetek vele állatorvoshoz, nehogy baj legyen.

2012. febr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!