Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig bírja ki egy kutya a...

Meddig bírja ki egy kutya a szabadban (elszökött)?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pár napja (3) elszökött a kutyám.

Én elmentem otthonról egyik nap, másik nap reggel pedig elkezdte szétrágni a kaput, és ki akart bújni alatta. Beszorult a feje, sírt, a szomszéd meg egy idegen felemelték a kaput, de a kutya nem befele, hanem kifele ment.

Ki szokott menni az utcára, hogyha kifér mellettünk, de csak 2-3 házzal megy arrébb, aztán visszajön, mert nem szökős ennyire. De most már nagyon ideges vagyok 4 napja nincs semmi. Egyébként benti kutya, mert télen félóra kint lét után reszket..Van esély arra, hogy visszajön, hazatalál, meg hogy életben van?


Egyébként kan kutya, és lehet azért szökött el, mert tüzelnek a szukák, nem?

Mindenesetre tettem ki szórólapokat, hátha valaki látta/befogadta. Mit lehet ilyenkor még tenni? Szoktam sétálni a környéken, hívogatni, a csontját csipogtatni (arra mindig jön), de semmi. Nagyanyám már ilyeneket mondd, hogy megfagyott, meg felkötötték stb.. (nagyon kedves nagyanyám van igaz? ...)

21L


2012. jan. 31. 11:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

Felelőtlenek vagytok, borzasztóan. Először is ha a kutya szökik, akkor sétáltatni kell, ha szukák után szökik, akkor ivartalaníttatni, és megszűnik a probléma. Az önsétáltató kutyák ön- és közveszélyesek, nem szabad hagyni őket szabadon kolbászolni.

Ha már elszökött, akkor több dolog is történhetett vele: megfagyhatott, elüthették, verekedhetett másik kutyákkal, rosszarcú emberek bánthatták, befoghatta sintér, bevihették menhelyre, befogadhatta valaki, bármi lehet. Én a helyedben reménykednék, hogy az utolsó kettőből valamelyik, és nem vennék többet kutyát magamhoz, amíg nem tudom normálisan tartani.

2012. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

egy kutya évekig is kibírja a szabadban ha:

nem üti el az autó

nem veri agyon valaki

nem fogják be és fogadják örökbe, viszik menhelyre vagy sintértelepre

ha csak nem kinai kopasz kutya nem hiszem hogy megfog fagyni.


ha azért szökött el mert tüzelnek a szukák akkor egy pár napig még biztos nem megy haza, ha egyáltalán haza találna majd...

2012. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
kibírja élete végéig
2012. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Érdeklődtetek a gyepis telepeken,vagy környékbeli menhelyeken?Hátha megtalálták már.. [link] ez is hasznos lehet..hogy meddig birja ki,az sokmindentől függ..
2012. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem szökős, eddig egyszer sem szökött el messzire, ha ki is ment a kapunk megnézte a 2-vel arrébb lévő házat, meg a kutyát benne megszaglászta és visszajött. Egyébként szoktam sétáltatni, játszani vele.. Több helyre is vittem már, nem hiszem hogy az a baja, hogy nem foglalkozok vele. De nem lehetek vele egész nap, dolgoznom is kell nem?? Eddig semmi baja sem volt, lassan 4 éves, és most csinál először ilyet..

de már feltettem menhelyes holnapokra is, hogy hátha valaki látta.

De köszönöm a válaszokat. Egyébként ő a 3. kutyám, szóval nem hiszem, hogy nem tudnék megfelelően gondozni egy kutyát..

2012. jan. 31. 12:04
 6/21 Mailerdeamon ***** válasza:
A legcélravezetőbb az lenne, ha a helyi menhelynek küldenéd el a fotóját és esetleg kiplakátolnád a környéken. Egy kóbor kutya senkit nem érdekel, de ha korábban látták, hogy keresik, akkor nagyobb valószínűséggel fogja meg valaki. A netes hirdetés kevésbé hatékony.
2012. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%
Nézd, ha szétrágta a kaput, láttad hogy gáz lesz, és hagytad kiszökni, akkor felelőtlen vagy. Csak azért, mert volt már kutyád, nem leszel automatikusan jó gazda. Egy jól nevelt kutya meg nem azért nem megy ki az utcára, mert nem fér ki a gazdája mellett, hanem mert meg van tiltva neki, és tiszteletben tartja a gazdái akaratát. Szóval azért elég sok dolgot elrontottál, ami végül ide vezetett.
2012. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

már kiplakátoltam meg telefonáltam is.

utolsó: nem érted hogy nem voltam itthon, dolgoztam?? hát nem igaz.. soha nem rágott szét még egy cipőt se nem hogy kaput, honnan kellett volna tudnom hogy ki fog szökni??? ha eddig nem csinált ilyet??

2012. jan. 31. 12:18
 9/21 anonim ***** válasza:
környékbeli állatorvosokhoz is tedd ki a hirdetést.
2012. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Plakátolj amennyit csak tudsz, buszmegállókban, boltban és minden olyan helyen, ahol sok ember megfordul és esélyes hogy legalább egy pillanatra meg is áll. Ismerősömék kutyája szilveszterkor indult világgá, úgy, hogy előtte soha eszébe sem jutott kimenni. Szórólap hatására két és fél hét után találták meg 30km-re csont soványan, mocskosan, "rasztán", de happy end lett a vége szerencsére, szóval nem szabad feladni. :)

Legyen a plakáton jó minőségű kép mindenképpen.

2012. jan. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!