Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezelhetetlen a kutyánk. Mit...

Kezelhetetlen a kutyánk. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Rendszeresen felugrál és harapdál minket (a vállamig ugrik fel és bele is harap a ruhámba). Egy 6 hónapos ausztrál pásztor szukáról van szó, kis kora óta van nálunk és borzalmas. Sok kutyás könyvet (etológiával kapcsolatosat) elolvastam már, amik alapján próbáltam a "falkából való kizárás"-sal bünetetni, hogy 5-10 percre bezártam a garázsba ha rosszat csinált. Próbáltam hogy én álltam fel és hagytam ott, továbbá azt is hogy a marjánál megfogtam, és azt is hogy az orrára csapok. Ezek közül egyik sem ért semmit, pedig többször lett megpróbálva.

Falkavezérséggel nem tudom mekkora gond lehet, mert például etetés közben egyáltalán nem agresszív és oda jön ha hívom.

Azonban séta közben hihetetlenül agresszívan viselkedik a többi kutyával szemben, de van hogy az embereknek is neki szalad. Több kutyát is megharapott, mikor nem sikerült időben visszarántanom -ez élete második sétáján volt, az elsőn semmi gond nem volt vele.


A másik kutyánkkal szintén agresszív (nagy testű nyugodt kutya, semmi gond nincs vele, és tökéletesen hallgat ránk)

gyakran odakap, és mikor "veszít" újra támad.

Egyszerűen fogalmam sincs mit kéne csinálnom.


2012. febr. 18. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A cattle dog munkakutya kb olyan mint egy munka border, hatalmas a foglalkozás igénye.

A strukturált képzésre jól reagál de érdekes képzési elemekkel kell lekötni, kutyás sporttal. Szintén gond, hogy alapból erősen véd ezért nagyon nagyon alaposan kell szocializálni.

Alapból kifejezetten problémás fajta, nekem egy olasz tenyésztő ismerősöm van és náluk láttam a kutyákat hát jó sok munka van velük. Nagyon beleválasztottál de alapos képzéssel jó kutya lesz :)

2012. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
megadom az email cimét privátba
2012. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
20%
Ausztrál pásztor nincs.... Van Kelpie, Cattle Dog, esetleg Ausztrál Juhász (aussie). Egyébként a kutyád viselkedésében szerintem semmi különös gond nincs, egyszerűen tombol benne az energia és nem tud viselkedni. Át kellett volna gondolni, hogy képesek vagytok-e egy ilyen habitusú kutya igényeit kielégíteni. Tessék elvinni egy jó kutyaiskolába. Én az agility alapjait is elkezdeném neki megtanítani, az jó sport ahhoz, hogy le tudja az energiáit vezetni.
2012. febr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem én választottam sajnos, és az a gond hogy akié a kutya a családban, pont az tesz rá nagy ívben hogy hogy nevelődik. Az én kutyám a fent említett nagytestű kutya. De majd kitalálok valamit hogy le legyen fárasztva vagy nem tudom. Köszönöm az eddigi hasznos(!) válaszokat.
2012. febr. 18. 17:16
 15/18 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Jó ötlet a szakértő, én azért írok néhány tippet, ami a tapasztalat alapján nekem bevált. Így a leírás alapján alapvetően szemtelen a kutyád, el van kanászodva. Az orrára csapás egy ilyen kutyánál semmit nem ér, főleg ha közben mondogatjátok, hogy "Nem! Nem!" és húzkodjátok ki a ruhátokat a szájából. Neki ez a szórakozás netovábbja.


Hidd el, mire kiértek a garázshoz addig ezer dolog történik, nem köti össze. Vagy egy lendülettel bevágod a kennelbe és otthagyod órákra, vagy inkább hagyd ezt a dolgot. A falkából kizárást akár napokig is kell csinálni, egy szó és szemkontaktus nélkül, a garázsba záráshoz semmi köze nincs.


Felugrálás: az gondolom alap, hogy ilyenkor soha kedvesen nem szóltok hozzá és nem simogatjátok meg. Hátra kell lépni és egyszer(!) erélyesen rá kell szólni. Ha már a ruhádat húzza, akkor ne húzd ki a szájából, ne emeld fel a kezed. Állj vele szemben, lassan fogd meg a feje alatt a bőrt két oldalról hogy rád nézzen és lépj hozzá egész közel. Ha megnyugodott akkor simogasd meg, de végig ne szólj egy szót sem.


A sétán mutatott agresszív viselkedés kontrollálásához először meg kell tanulnotok tökéletesen, laza pórázon sétálni. Jó lenne ha gyakran járnátok kutyatársaságba, most már úgysem hagyhatjátok ki a kutyasulit...


Ja és még valami: ha nem tudjátok kutyáról, emberről lehívni, megakadályozni hogy ugráljon, cibáljon, akkor az azt jelenti, hogy nem hallgat rátok. Olyan nincs, hogy "ezt csinálja, de egyébként hallgat ránk".

2012. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Honnan van?
2012. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Kiakarja élni az kölyökkori aggresszióját, mivel nincs másik kutya ezért rajtatok. Ha rádtámad vagy megharap csapj a fejére és vágd földhöz majd gugolj/feküdj fölé és szorítsd meg a torkát. Addig amíg le nem nyugszik. Én így neveltem meg a kölyökkutyám.
2012. febr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A garázsba bezárásnak semmi köze sincs a falkából való kizáráshoz, ezért büntetésként hatástalan. Ha ilyen 10-15 perces kizárást akarsz, akkor úgy kell tudnod elzavarni a kutyát a kert másik végébe, hogy eszébe se jusson onnan előbújni addig, amíg te vissza nem hívod és be nem engeded a társaságotokba. Kétlem, hogy tapasztalat nélkül egyedül, elsőre jól és hitelesen tudnád végrehajtani a kizárást, szóval kutyasuli!
2012. febr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!