Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harci kutyákat vagy kutyákat...

Harci kutyákat vagy kutyákat "nevelési "szándékkal meg verni?

Figyelt kérdés

Sok emebrtől hallom a mondatot: "ezeket a kutyákat verni kell,ez kell nekik h tudják ki a főnök"

Hogy???? Miért? H tehetitek ezt?Értem ezelatt főleg az amstaffot,pitet,bullterriert angol st. bullterriert és társait.

Szánalmasnak tartom ha valaki ezt "betörésnek " nevezi. Miért van az h az én amstaffomat sosem!!!Tényleg sosem! Vertem?Mégcsak ütni sem ütöttem meg és okos békés higgadt kedves gyermekszerető barátságos jo ÖV-s kutya!!! nemértem h ha valaki vesz egy kutyát-feltételezem mert tiszteli szereti a fajtát- akkor h ütheti meg vagy verheti meg és hangiztathatja h ez kell neki?hol vana kutya iránti tisztelet??


2012. febr. 18. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

a verést durvának tartom, még az ütés is csak végső esetekben "megengedhető". akkora kárt nem tud okozni a kutya, hogy a verés legyen a "megfelelő" büntetése, szóval ilyen NINCS (legalábbis nem kéne lennie)

a legtöbb kis esetet meg lehet oldani 1 orra koppintással, finoman de mégis határozottan a hátsó lábra lépéssel, stb...

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hülyeség és felesleges a kutyát verni és egyáltalán fájdalomokozással "nevelni"-ez lehetettlen is -erőszakos embert úgysem fogad el vezetőnek egyik állat sem legfeljebb félelemből behódól-de lehet egyszercsak visszavág-de lényeg a lényeg minden kapcsolat bizalomra és tiszteletre kell, hogy épüljön ahol a kutyát verik ott a bizalom elvész...

egyébként az említett fajtáknál aztán ha lehet mégnagyobb hülyeség a bántalmazás-hiszen ezen fajták izgatottságát, harci kedvét a fájdalom legtöbbször csak fokozza!

aki ezt javasolja legyen tréner, kutyaiskola, vagy bárki arról kijelenthető, hogy egyáltalán nem ért a kutyákhoz és nem is érdemli meg, hogy velük foglalkozzon

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sokan össze tévesztik a határozottságot az agresszióval!

Ha egy kutyát vernek, akkor félelemből teszik meg , és ez látszódni is fog rajta! Sajnálom az ilyen kutyákat, talán nem is érdemlik meg a gazdik az ilyen kutyát! :S

Inkább őket verném ,és talán megértik hogy nem kéne bántani a gyengébbeket!

2012. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is teljesen ellenzem a verést, ütést! Gondolom aki ezt csinálja azzal akarja vadítani a kutyát, mert mást nem ér el vele. Pedig ezzel nem lehet javítani a kutya magaviseletén, maximum rontani. A kutya olyan amilyennek nevelik, és amilyen a gazdi.
2012. febr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egész kérdésednek a válasza egyszerű és logikus. Azon a köztudott és elfogadott, valóságos elven alapszik, hogy a kutya olyan lesz, amilyen a gazdája, amilyenre nevelik.

Akik azt hangoztatják, hogy egy kutyát -legyen bármilyen is- verni kell, különösen nagy erőszakkal kell vele bánni, azok a kutyához valóban így is állnak hozzá. Már kölyökként agresszíven foglalkoznak vele, erre nevelik rá, akár tudatosan, akár nem. Nyilván ezzel csak önnön fölösleges és ostoba elveit igazolják majd, hisz a eb általuk lett nehezen kezelhető, agresszív, stb. tehát jöhet a verés. És aki képes komolyan megütni, megverni egy kutyát, vagy bármilyen állatot, azzal óriási gondok vannak.

Összességében a kutyát nem szabadna súlyosan fizikailag fenyíteni, mert ezzel csupán a kívánt hatás ellen tesznek, nem is beszélve arról, hogy milyen mértékű rettegést és lelki sérülést lehet ezzel a kutyákban kialakítani.

Egyébként, bár én is használtam és valószínűleg fogok is használni fizikai szidalmat a kutyáimnál, de azok csupán jelzés értékűek mindig (ha összeugranának másik kutyával, akkor repülne feléjük minden a póráztól kezdve a táskáig, mikor h.ülyék, azért van néha egy kis grabanc rázás, mikor váltották a fogaikat, párszor összeszorítottam a pofájukat, ha erősen harapni mertek, stb.), de valójában a kutyáknál a nevelést, a büntetést fizikai kontaktus nélkül is tökéletesen lehetne csinálni -tökéletesebben, mint azzal.

2012. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mailerdeamon ***** válasza:
75%
Az egy dolog, hogy semmilyen kutyát nem verünk (azért egy jól időzített pofon nem árt meg az arra rászolgált kutyának), de ezeket a fajtákat kifejezetten tilos bántani. Egyrészt a fájdalomtűrő képességük maximális, másrészt könnyen megeshet, hogy a fagyi visszanyal. Veréssel úgysem lehet elérni semmit (vagyis azt igen, hogy a kutya féljen, esetleg idővel fellázadjon), de náluk aztán főleg nem vezet eredményre.
2012. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy pofon elmegy mikor már nagyon kihúzza a gyufát, de igazából amit leírtál az a tipikus a kutyával agárkodós ember..szerintem nagy hülyeség többek között mert idegbajos lesz a kutya stb.. de ez nekik nem számít.. :S
2012. febr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!